BK MLADA BOLESLAV
26. 1. 2020 | Adéla Kvapilová

Vždycky chci na ledě nechat co nejvíc, říká František Hrdinka


P a r d u b i c e – Na první zápas poslední čtvrtiny základní části Tipsport extraligy zavítali Bruslaři do východních Čech. I když po první třetině Mladá Boleslav vedla, Dynamo dokázalo otočit vývoj hry na svou stranu. V závěrečné periodě se podařilo hostům snížit a v následném prodloužení ukořistit bod navíc. Střetnutí zhodnotil František Hrdinka, který byl na soupisku dopsán z důvodu vysoké marodky v týmu.

Františku, co říct k utkání s Pardubicemi?

Myslím si, že začátek jsme měli dobrý, pak nám to ve druhé třetině odešlo a málem jsme o celý zápas přišli. Ve třetí třetině jsme si k tomu něco řekli, a nakonec se štěstím vyhráli.

Co byl podle Vás klíčový moment tohoto duelu?

Nepouštěli jsme je do předbrankového prostoru jako minulý zápas se Zlínem. Šli jsme více před bránu. Byl tam jeden odražený puk a ten nám pomohl na 2:2. Pak Švícko (Martin Ševc, pozn. redakce) to tam výborně vybojoval a dal gól, což bylo super.

Hráli jste početní převahu pět na tři. Čím to je, že se stále nedaří proměňovat přesilové hry?

Někdy to je i o štěstí. Myslím si, že kluci přesilovky hrají super, akorát to tam někdy nepadne. Taky se může stát, že příští zápas padnou tři góly z početní převahy a nikdo nic neřekne.

Přesouval jste se z Prostějova do Mladé Boleslavi. Byl pro Vás tento týden náročný?

Náročný to určitě je. Teď hrajeme skoro obden, ještě nás takhle čekají tři zápasy po sobě. Momentálně je základ regenerace, věnovat se tělu a nechodit moc ven do zimy, aby na nás něco neskočilo.

Jak a kdy jste se dozvěděl, že se máte hlásit u týmu BK Mladá Boleslav?

Dozvěděl jsem se to v pondělí, dva dny před zápasem. Jenom jsem se sbalil a šel hned na vlak.

Jaké máte vyhlídky? Myslíte si, že jste se trenérovi zalíbil a budete nastupovat dále?

Je to jenom na mně, jak se k tomu postavím. Šanci jsem dostal a pořád dostávám, jsem za to moc rád. Vždycky chci na ledě nechat co nejvíc, abych v sestavě zůstal.

Jste rádi, že z utkání s Pardubicemi berete bod navíc?

Určitě. Bereme každý bod, za každý bod jsme rádi a v celkové tabulce je to další krůček k play-off.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!