BK MLADA BOLESLAV
20. 8. 2013 | Daniel Langer

Výsledku nemůžeme přikládat moc velkou váhu, tuší Tomáš Jiránek

M l. B o l. - Po úterním měření sil s Berounem měl Tomáš Jiránek (na snímku) všechny důvody ke spokojenosti. Jeho celek porazil svého ligového soupeře rozdílem třídy, navíc právě mladý útočník vsítil dvě branky, jednu z toho ve vlastním oslabení. Sám Jiránek ale zůstává skromný. Možná i proto, že před šatnou David Vrbata s Milanem Mikulíkem v žertu vykřikovali, že na jeho přesných trefách mají po společném speciálním tréninku zásluhu především oni. Jedno je jasné, před startem sezóny je v kabině nálada skvělá.
TOMÁŠ JIRÁNEK
Mladý útočník se nebojí chodit před branku, kde hra opravdu bolí. V utkání proti Berounu i díky svému důraznému pojetí hokeje vstřelil dvě branky.

Tomáši, nebylo to až příliš snadné střetnutí nakonec vzhledem k blížícímu se začátku sezóny kontraproduktivní?

Na utkání jsme se snažili co nejlépe připravit, soupeře nepodcenit a hrát až do konce. To se nám myslím podařilo, i když to bylo po té druhé třetině už těžké. Do hlavy nám to snad to nestoupne, od toho máme trenéry, kteří nás drží při zemi.

Střelecké štěstí se vám zatím spíš vyhýbalo, v úterý jste dal hned dva góly...

Mně se to štěstí a vůbec branky vyhýbají už od minulé sezóny. Jsem rád, že mi tam něco padlo, ale zase bych to nějak nepřeceňoval. Jedná se jen o přípravu a až liga začne, bude to zase o něčem jiném.

S Berounem vás čeká v dohledné době další měření sil, nebude tímto debaklem ovlivněno?

To si ani nemyslím. Berounští hrají prakticky každé utkání s jiným kádrem, mají ještě hodně širokou soupisku. Třeba je to nakopne k lepším výkonům a budou chtít tu vysokou porážku odčinit.

Příprava pomalu, ale jistě vrcholí. Jak se cítíte?

Velmi dobře. Z přípravy máme nabráno, nic nebolí, nemůžu si stěžovat. Na začátku sezóny je ještě sil dost.

Takže si jako silový typ útočníka po vzoru Jaromíra Jágra ještě přidáváte?

(smích) Ano, ale žádné olověné vesty! Spíš po tréninku zůstaneme na ledě a soustředíme se na techniku hole, střelbu. Tu dynamiku bych rád doplnil o další prvky, snažím se dál na sobě pracovat.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.