BK MLADA BOLESLAV
16. 3. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Vyrovnáno! Pro výhru jsme si šli od začátku, říká Marek Trončinský

H r. K r á l o v é – Druhé čtvrtfinálové klání na hradeckém ledě vypadalo jinak než to předchozí. Do bleskového vedení se totiž dostali boleslavští hokejisté, když svůj únik proměnil už po 16 sekundách hry Jakub Klepiš. Boleslavští sice po většinu zápasu vedli, ale Hradečtí dokázali vyrovnat a v závěru měli velký tlak. Bruslaři však zachovali chladné hlavy, v šatně si dle slov hrdiny utkání Marka Trončinského dali nějaké banány, energetické tyčinky a šli do toho. Právě obránce Trončinský rozhodl o důležitém vítězství Bruslařského klubu, který dokázal vyrovnat sérii na 1:1 na zápasy.

Marku, úterní zápas vám vyšel mnohem lépe než ten pondělní. Co přesně bylo jinak?

Od začátku jsme si pro to šli, byli jsme hodně zarputilí. Po prvním zápase jsme si řekli, že jsme hráli špatně a bylo to takové nijaké. V úterý bylo vidět zlepšení. Jsme moc rádi, že je to 1:1 a ne 2:0.

V úterý byla minimálně první polovina zápasu zrcadlově opačná – oproti prvnímu čtvrtfinálovém duelu jste byli vy aktivnější a lepší. Jak to?

Já jsem někde četl, že kdy v prvním venkovním zápase dostanete „kotel“, tak je to potom lepší. (úsměv) Jak už jsem ale řekl, myslím si, že jsme měli větší chuť a touhu urvat v Hradci jedno vítězství.

Jak jste se vyrovnávali s citelnou ztrátou dvou klíčových útočníků - Davida Výborného a Tomáše Urbana, semkli jste se ještě o to víc?

Je to velká škoda, že se David Výborný zranil, další centr, Tomáš Urban, také vypadl. Jeho práce před bránou je pro nás hodně důležitá. My jsme ale hráli jako tým a naštěstí jsme to urvali.

V úterý nabídl zápas mnohem víc šarvátek než o den dříve. Jak jste to vnímal?

Nějaké bitky tam byly, to je pravda. Je vidět, že jsme do toho šli naplno a chtěli jsme to urvat. Takové šarvátky k tomu patří. Dokonce i Lencik (Radan Lenc, pozn. red.) šel do Lukáše Vantucha, který je o dvě hlavy vyšší. Dali jsme to do toho srdíčko. Série pokračuje u nás a my musíme urvat další zápasy.

V závěru třetí třetiny Hradec ještě vyrovnal, z čehož si pak vytvořil velký tlak. Gól musel posuzovat videorozhodčí. Jak jste celou situaci viděl v daný moment vy?

Myslel jsem si, že to Dej dával vysokou holí, ale videorozhodčí to nakonec uznal, takže to asi vysoká hůl nebyla. My jsme pak byli po inkasovaném gólu docela skleslí, takže mohli Hradečtí rozhodnout, ale udrželi jsme to.

Ano, udrželi jste to, ale před sebou jste měli ještě případně dvacetiminutové prodloužení. Jaká byla nálada v šatně během osmnáctiminutové přestávky?

Dali jsme si nějaké banány a energetické tyčinky, abychom měli sílu. (úsměv) Trenéři nám říkali, že nemůžeme pořád jen bránit, naopak to musíme urvat. Chtěli jsme dát rychlého góla, což se naštěstí podařilo.

V pátek a v sobotu se představíte doma před svými fanoušky. Co vám může v těchto duelech přinést úspěch?

Doufám, že bude vyprodáno. Fanoušci nás tlačí celou sezónu, věříme, že v play-off to bude ještě gradovat. Chceme vyhrát a uděláme pro to maximum.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.