BK MLADA BOLESLAV
12. 3. 2018 | Jitka Čechová, Kateřina Kundertová

Vyměnil bych cokoliv za play-off. Ale díkybohu za tohle, říká Jan Růžička

C h o m u t o v – Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř – praví jedno staré přísloví. A Bruslaři si toho jsou vědomi. Ztráta play-off, té dravé části Tipsport extraligy, která doslova bere dech, je dosud pálí a mrzí. Ale je potřeba zůstat při zemi a v realitě. A Mladoboleslavští dobře ví, že ta mohla být o dost horší. Po zápase v Chomutově je to nejhorší zažehnáno. Zlatým písmem se tahle sezona do kroniky boleslavského hokeje nezapíše, nakonec ale ani tím černým. A to ví i brankář Jan Růžička.

Honzo, v Chomutově jste čelil 61 střelám. Kdy naposledy jste si takhle zachytal?

Vůbec si něco takového nevybavuju. Podle mě jsem ještě takový zápas nezažil.

Brankáře to ale svým způsobem musí bavit, ne?

To jo, bavilo mě to. Ale byl jsem hrozně vyčerpaný. Vyřízený.

Domácí své šance takříkajíc dávkovali. V každé třetině měli přibližně 20 střel. Pak už navíc dominovali třeba i v boleslavských přesilovkách… Kdy to pro vás bylo nejhorší?

Přetlačovali nás pak třeba i při té naší dlouhé přesilovce ve třetí třetině. Ale bylo to dané dost tím, že už bylo vlastně rozhodnuto. Jinak co pro mě bylo nejhorší… Asi druhá třetina. Tam nás domácí zatlačili nejvíc. Ale zaplaťpánbůh, že jsme odskočili na 4:1 a dohráli to.

Vychytal jste čtvrtou výhru v řadě. To je pro vás určitě velké pozitivum…

Upřímně… (odmlčí se) Vyměnil bych cokoliv za play-off. Ale je to, jak to je. Bohužel. Teď musíme být rádi za to, že jsme utekli té prokleté baráži. Ten strašák je pryč a pro nás je to velká úleva.

Berete mi mou další otázku. Je to určitě velká úleva a taky radost, že jste se na tom mohl podílet?

Určitě ano, jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct, a že jsem jen neseděl na střídačce. Brandon má bohužel nějakou virózu, nic vážného. Nikdy to ale není jen o jednom člověku. Dokázali jsme to my všichni.

Jak vy osobně hodnotíte celou tuhle sezonu? Odchytal jste 22 utkání v extralize, vnímáte ji tedy tak trochu jako průlomovou?

Asi ano, dá se to tak říct. Přiznávám, že jsem vůbec nevěděl, co mě v téhle sezoně čeká. Kolik toho odchytám, jakou důvěru budu mít. Snažil jsem se dobře pracovat na trénincích, taky jsem jezdil chytat za Ústí. Sám za sebe to nakonec hodnotím dobře. Myslím, že 22 zápasů v mé první sezoně za chlapy je hodně dobré číslo. Přál bych si, aby to mělo trochu veselejší konec, ale člověk by měl být skromný. Mohlo to být o dost horší.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.

10.07.2019

Mazancová reprezentuje

Boleslavská hokejistka Tereza Mazancová se od 6. července účastní v rámci World Roller Games ženského mistrovství světa v inline hokeji. V národním dresu odehrála všechny čtyři utkání základní skupiny, v nichž naše holky dominovaly. Vyrovnávací gól Mazancové v zápase s Finkami znamenal obrat v boji o první místo skupiny B. Ve čtvrtfinále se Češkám postaví reprezentantky Japonska. Výsledky můžete sledovat zde.

25.06.2019

Rozpis ledu mládeže

V sekci Mládež → Informace pro rodiče nově najdete rozpis obsazení obou ledových ploch platný pro sezonu 2019/2020 platný od září 2019.

24.06.2019

Bernad a Flynn mistry

Boleslavský obránce David Bernad a útočník Oscar Flynn se v neděli 23. června stali mistry české extraligy v inline hokeji v dresu IHC Prague Rats.

20.06.2019

FANSHOP uzavřen

E-shop FANSHOPU BK Mladá Boleslav bude od 28. června do 14. července mimo provoz z důvodu dovolené. Objednávky zadané v tomto období budou vyřizovány od 15. července. Kamenná prodejna bude uzavřena od 12. července do 26. července, opět z důvodu dovolené. Znovu se bude otevírat v pondělí 29. července a bude platit klasická otevírací doba PO – PÁ od 10:00 do 17:00

14.06.2019

Permice stále v prodeji

I po prvním týdnu prodeje permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2019/2020 je jich stále několik k dispozici i na sezení. Permanentek na stání je zatím dostatek. Nepropásněte příležitost a zakupte si permanentky online nebo fyzicky na vedení klubu zase příští týden od úterý do čtvrtka. Všechny informace najdete zde.