BK MLADA BOLESLAV
12. 3. 2018 | Jitka Čechová, Kateřina Kundertová

Vyměnil bych cokoliv za play-off. Ale díkybohu za tohle, říká Jan Růžička

C h o m u t o v – Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř – praví jedno staré přísloví. A Bruslaři si toho jsou vědomi. Ztráta play-off, té dravé části Tipsport extraligy, která doslova bere dech, je dosud pálí a mrzí. Ale je potřeba zůstat při zemi a v realitě. A Mladoboleslavští dobře ví, že ta mohla být o dost horší. Po zápase v Chomutově je to nejhorší zažehnáno. Zlatým písmem se tahle sezona do kroniky boleslavského hokeje nezapíše, nakonec ale ani tím černým. A to ví i brankář Jan Růžička.

Honzo, v Chomutově jste čelil 61 střelám. Kdy naposledy jste si takhle zachytal?

Vůbec si něco takového nevybavuju. Podle mě jsem ještě takový zápas nezažil.

Brankáře to ale svým způsobem musí bavit, ne?

To jo, bavilo mě to. Ale byl jsem hrozně vyčerpaný. Vyřízený.

Domácí své šance takříkajíc dávkovali. V každé třetině měli přibližně 20 střel. Pak už navíc dominovali třeba i v boleslavských přesilovkách… Kdy to pro vás bylo nejhorší?

Přetlačovali nás pak třeba i při té naší dlouhé přesilovce ve třetí třetině. Ale bylo to dané dost tím, že už bylo vlastně rozhodnuto. Jinak co pro mě bylo nejhorší… Asi druhá třetina. Tam nás domácí zatlačili nejvíc. Ale zaplaťpánbůh, že jsme odskočili na 4:1 a dohráli to.

Vychytal jste čtvrtou výhru v řadě. To je pro vás určitě velké pozitivum…

Upřímně… (odmlčí se) Vyměnil bych cokoliv za play-off. Ale je to, jak to je. Bohužel. Teď musíme být rádi za to, že jsme utekli té prokleté baráži. Ten strašák je pryč a pro nás je to velká úleva.

Berete mi mou další otázku. Je to určitě velká úleva a taky radost, že jste se na tom mohl podílet?

Určitě ano, jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct, a že jsem jen neseděl na střídačce. Brandon má bohužel nějakou virózu, nic vážného. Nikdy to ale není jen o jednom člověku. Dokázali jsme to my všichni.

Jak vy osobně hodnotíte celou tuhle sezonu? Odchytal jste 22 utkání v extralize, vnímáte ji tedy tak trochu jako průlomovou?

Asi ano, dá se to tak říct. Přiznávám, že jsem vůbec nevěděl, co mě v téhle sezoně čeká. Kolik toho odchytám, jakou důvěru budu mít. Snažil jsem se dobře pracovat na trénincích, taky jsem jezdil chytat za Ústí. Sám za sebe to nakonec hodnotím dobře. Myslím, že 22 zápasů v mé první sezoně za chlapy je hodně dobré číslo. Přál bych si, aby to mělo trochu veselejší konec, ale člověk by měl být skromný. Mohlo to být o dost horší.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

13.11.2019

Tři bronzoví Bruslaři

Na turnaji v kanadském Medicine Hat reprezentovali Bruslařský klub hned tři hráči. Dorostenci Szturc, Půček a Moravec se podíleli na bronzové medaili, kterou U17 vybojovala v zápase proti výběru Kanada White. Zlato získal tým Ruska, jenž porazil USA poměrem 6:2.

12.11.2019

Obchod uzavřen

Obchod STŘÍDA SPORT SHOP Mladá Boleslav ve ŠKOENERGO Aréně je dnes v úterý 12. listopadu z důvodu nemoci uzavřen. Těm z vás, kdo by si rád zakoupil hokejovou výstroj, se tímto omlouváme a pro ty z vás, kdo by rád něco z našeho FANSHOPU - na stánek s našimi suvenýry se můžete těšit dnes od 15 hodin v OC Olympia v rámci autogramiády A týmu.

08.11.2019

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci ve čtvrtek 7. listopadu odehráli přípravný zápas proti Litvínovu, kterému na domácím ledě podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. "Jsme rádi, že jsme během reprezentační přestávky mohli sehrát přípravné utkání s Litvínovem. V něm dostali šanci i hráči 9. třídy. Příští týden už pokračuje opět soutěž, konkrétně utkáním v Jihlavě a doma s Pardubicemi," dodává asistent trenéra David Vrbata.

02.11.2019

Výjezd do Litvínova

Boleslavští fanoušci se chystají v pátek 22. listopadu podpořit boleslavské hokejisty do Litvínova. Boleslavské smečce se osvědčilo vyhlašovat výjezdy takto dopředu, a proto i na sever Čech se můžete hlásit s třítýdenní rezervou. Cena je 200 Kč dopravné + 150 Kč vstupenka. Odjezd z tradičního místa před městským fotbalovým stadionem a to ve 14:45. Hlásit se můžete prostřednictvím formuláře.

30.10.2019

Předprodej na Liberec

Fyzický předprodej na vedení klubu na sobotní utkání s Libercem bude probíhat ve čtvrtek 31. října od 9 do 17 hodin a v pátek 1. listopadu od 9 do 13 hodin.

29.10.2019

Online předprodej

Online předprodej na listopadová domácí utkání Bruslařů bude spuštěn ve středu 30. října ve 12 hodin.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav