BK MLADA BOLESLAV
1. 12. 2021 | Klub, foto: hcskoda.cz

Výměna s Plzní: přichází Matyáš Kantner, odchází Jan Dufek

M l. B o l. – BK Mladá Boleslav a HC ŠKODA Plzeň se dohodly na výměně dvojice útočníků. Do města automobilů přichází třiadvacetiletý Matyáš Kanter, opačným směrem, tedy do západočeské metropole, putuje čtyřiadvacetiletý Jan Dufek.

Jan Dufek přišel před začátkem tohoto extraligového ročníku do Mladé Boleslavi ze Zlína, ve středočeském celku se ale bohužel příliš nenašel. „S jeho výkony jsme nebyli spokojení ani my, ani on sám,“ vysvětluje sportovní manažer Bruslařů Václav Nedorost. „Věříme, že přesun do Plzně mu pomůže, že ho takříkajíc nakopne. Přejeme mu to,“ dodává.

Nejnovější přírůstek do mladoboleslavského týmu je Matyáš Kantner, rodák z Plzně, kde strávil drtivou část své kariéry. „Matyáš je šikovný útočník, má skvělé bruslení a velmi dobré parametry,“ vypočítává Václav Nedorost Kantnerovi přednosti. „V Plzni vyrostl v opravdu dobrého hráče, který umí dávat góly a my za naší současné situace opravdu doufáme, že s nám v tomhle směru pomůže,“ naznačuje sportovní manažer Mladé Boleslavi a míří tím na prachbídnou střeleckou produktivitu Bruslařů v posledních zápasech.

Statistiky


Další články

Aktuality

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

18.12.2021

Kelemen za Slováky

Slovenští hokejisté obsadili druhé místo ve Švýcarském poháru (NaturEnergie Challenge) ve Vispu. Nejúspěšnějším střelcem celého turnaje se stal boleslavský útočník Miloš Kelemen. Dva ze svých tří gólů si připsal v rozhodujícím souboji s domácím celkem o první místo. Svou třetí trefu zaznamenal v zápase s Lotyšskem, který Slováci vyhráli 6:2.

09.12.2021

Moravec v nominaci

Trenér české reprezentace do dvaceti let Karel Mlejnek oznámil širší nominaci na mistrovství světa v kanadských městech Edmonton a Red Deer, které se koná od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022. Na zmiňované soupisce je i jméno obránce Bruslařů Davida Moravce. Před startem šampionátu absolvují reprezentanti dva přípravné duely proti Spojeným státům a Švýcarsku. Oba odehrají v Red Deeru, kde také stráví celý přípravný kemp.

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.