BK MLADA BOLESLAV
8. 1. 2021 | Klub

Vyjádření BK Mladá Boleslav k části online rozhovoru Filipa Pešána ze 6. 1. 2021

M l. B o l. – S ohledem na některá vyjádření svazového šéftrenéra Filipa Pešána v online rozhovoru pro Deník Sport (a další média) ze dne 6. ledna 2021, v nichž opakovaně hovoří o BK Mladá Boleslav, cítí Bruslařský klub potřebu na jeho slova reagovat. „Původně jsme to dělat nechtěli, osobně nejsem zastáncem nějakých mediálních přestřelek. Slova Filipa Pešána ale vyvolala velký rozruch, na klubu se nám množí dotazy. Považujeme to za hodně nefér,“ říká generální manažer Mgr. Jan Tůma. Ten se tak vyjadřuje ke dvěma tématům, která v rozhovoru padla, a ve kterých byli Bruslaři zmínění.

Prvním z nich je údajná pokuta mladoboleslavské Akademii mládeže:

„Žádnou pokutu naše Akademie nedostala, protože pro to ani nebyl a není žádný důvod. Došlo k tomu, že na začátku srpna šla v podstatě celá naše Akademie z důvodu koronaviru do karantény včetně jejího šéfa Petra Hakena. V tomto období se měly také odeslat výkazy na tzv. „reprezentační buňku“, které však z naší Akademie odešly později, než měly odejít. V návaznosti na to naše Akademie neobdržela část finančního příspěvku za měsíc srpen 2020. Jednalo se o částku cca 60.000 Kč, což jistě není málo, ale statisíce to tedy rozhodně nejsou. Byl jsem o tom informován i seznámen s komunikací, která mezi šéftrenérem mládeže (ten v tu dobu covid-19 prodělával s ne zrovna lehkým průběhem) a ČSLH proběhla. Takže to není o tom, že bychom dostali pokutu, pouze jsme neobdrželi část peněz. Ta chyba se samozřejmě stala, ale to období bylo velice hektické. Ze dne na den jsme museli rozpustit de facto celou mládež, zavřít stadion a řešit dopady na A tým. Trenéři Akademie i naší mládeže komunikovali s hráči, s rodiči, museli se o hráče a ostatní věci okamžitě postarat. Přijde mi proto hodně smutné, že takovýto případ si šéftrenér českého hokeje bere v lednu 2021 jako příklad nějaké šílené chyby či strašlivé události. Uvádět v médiích, že jsme byli pokutováni za porušení pravidel, ačkoliv to není pravda, mi přijde hodně zarážející, budu chtít vědět, co ho k tomu vedlo. I proto, že jsme nyní dotazováni rodiči, partnery klubu, a i my sami mezi sebou se v klubu ptáme, co se vlastně stalo? Mluvil jsem i s prezidentem hokejového svazu JUDr. Tomášem Králem, nemáme žádný problém, není důvod vytvářet nějaké kauzy. Naše Akademie pracuje velice dobře, i v této nelehké době se naši trenéři snaží dělat pro mladé hráče maximum, být s nimi v kontaktu, aby se dokázali, až to bude možné, vrátit ke sportu, a i nadále hrát dobrý hokej v našem klubu.“

Druhým tématem byl Michal Teplý a jeho působení v Mladé Boleslavi. Filip Pešán polemizuje o tom, proč a jak v Bruslařském klubu hrál nebo nehrál, a napadá jeho výkonnost:

„Asi mi z mojí pozice nepřísluší hodnotit výkonnost Michala Teplého. Každopádně to, co takto veřejně zaznělo od Filipa Pešána, nepovažuji vůbec za férové. Vůbec nevím, co ho k tomu vedlo. Z pohledu klubu za Michalem Teplým stojíme. Vybrali jsme si ho, věříme, že před sebou má slušnou kariéru. Řešit přes média, jestli jednomu konkrétnímu hráči vyšlo nebo nevyšlo mistrovství světa, mi přijde opravdu hodně zvláštní. A zrovna u hráče, který působil ve stejné organizaci jako reprezentační šéftrenér a z ní přestoupil na podzim do Mladé Boleslavi. Rád bych řekl, že opravdu netuším, co ho k tomu vedlo, ale faktem je, že to zavání jistou soutěživostí.“

Další články

Aktuality

07.03.2021

Čtvrtfinále od 18. 3.

Boleslavští hokejisté mají po posledním utkání základní části volno, a to až do 18. března, kdy začnou čtvrtfinálové zápasy. Jejich soupeř vzejde až z osmifinále, Bruslaři si zahrají proti týmu, který se umístí na šestém místě.

07.03.2021

Bruslaři znovu v U18

Boleslavští hokejisté byli znovu povoláni na další přípravný kemp reprezentace do 18 let v Litoměřicích. V termínu od 8. do 13. března se zde představí Sebastian Jasečko, David Moravec, Gabriel Szturc a Oliver Šatný.

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.