BK MLADA BOLESLAV
8. 3. 2013 | Zdena Bobková

Vyhrát první zápas je velká paráda, říká obránce Tomáš Kolafa

M l. B o l. – Mladoboleslavští hráči mají za sebou první semifinálovou výhru v sérii. Bezprostředně po zápase jsme vyzpovídali jednu z posledních posil Bruslařů, obránce Tomáše Kolafu (na snímku). Ten zhodnotil utkání a nenuceně se rozpovídal také o gólu, který pokazil čisté konto gólmana Willa, a který vzal na sebe.

Tomáši, jak byste zhodnotil první semifinálové utkání s Třebíčí?

Jsem rád, že jsme to zvládli a zvítězili. Vyhrát v prvním zápase 4:1 je velká paráda. Začali jsme velmi dobře, podařilo se nám brzy vstřelit dva góly. Škoda toho jednoho, který jsme dostali. Tam jsme měli na chvíli výpadek, ale jinak to bylo dobré utkání, na které zkusíme v sobotu rychle navázat.

Tomáš Kolafa
Obranné duo Pojkar - Kolafa.

Všude se mluvilo o tom, jak je Třebíč houževnatá a jak nepříjemně umí hrát. Výsledek tomu ale příliš neodpovídá. Nečekali jste přece jenom těžší práci?

Věděli jsme, že Třebíč dovede být velmi zarputilým soupeřem, že umí dobře bruslit. Na druhou stranu musím říct, že nám tam spadly také šťastné góly, například ten gól Pepy Jindry, který pouze vystřelil od mantinelu a gólmanovi to tam propadlo. Samozřejmě uvidíme, co soupeř předvede v dalších zápasech, které začínají opět nuly.

V utkání byla také vidět skvělá práce obránců. Především v první třetině jste soupeře k ničemu nepustili...

První třetinu jsme odehráli opravdu výborně odzadu, dobře jsme bránili střední pásmo a soupeře do třetiny téměř nevpouštěli. V druhé části už jsme byli častěji vylučováni, což byla škoda, byly to opravdu zbytečné fauly a soupeř se tím pádem dostal do hry. Jinak si myslím, že jsme to zvládli výborně.

Vy sám jste zmínil ten jeden gól, který jste dostali. a který zkazil čisté konto jinak skvěle chytajícímu Romanu Willovi. Nebyla to škoda?

Určitě to byla škoda. Bylo to v situaci čtyři na čtyři a já byl zrovna na ledě společně s Davidem Pojkarem. Nepochopil jsem jeho úmysl a špatně jsem si převzal hráče, soupeř se dostal do přečíslení a z dorážky to tam spadlo.

Vaším minulým působištěm byla Jihlava, pro kterou je Třebíč velkým regionálním rivalem. Nepomyslel jste na to i v Boleslavi?

Ani ne. Bral jsem ten zápas jako kterýkoli jiný. Když jsem hrál na Vysočině, tak tam ta derby byla trochu o něčem jiném, bojovali jsme tam hodně s Havlíčkovým Brodem, dříve také ještě se Znojmem. Ale tady jsem hrál za Boleslav a to bylo hlavní.

Nejde nezmínit diváckou kulisu, která byla prozatím nejvyšší v dosavadní sezoně. To je motivace i pomoc navíc, že?

Musím říct, že to byla opravdu velká paráda. Když vidíte, jak vás ti lidé podpoří a ženou dál. Pokud je na stadionu atmosféra, tak se hraje vždycky skvěle.

Tušíte už, co můžete očekávat v příštím střetnutí?

Nemají co ztratit, takže jestli do toho půjdou naplno, můžeme očekávat prakticky cokoliv. Oni můžou jen získat a my do toho musíme jít minimálně tak jako v tom prvním utkání. A pokud možno bez gólu. Nebo maximálně s tím jedním jediným, ale dva vstřelit. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.