BK MLADA BOLESLAV
12. 9. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Výhra nám přinese sebevědomí, věří Lukáš Motloch

M l. B o l. – Boleslavští junioři si připsali první výhru v sezoně, když porazili České Budějovice jasně 6:2. Po úspěšném zápase jsme vyzpovídali útočníka, který v boleslavském dresu zahájil už druhou sezonu. Jedná se o Lukáše Motlocha, jenž se rozhovořil mimo jiné o uplynulém utkání, po kterém panovala v řadách juniorského týmu velmi dobrá a uvolněná nálada. Věřme, že tam vydrží co nejdéle. Třeba opět až do konce března...?

Lukáši, co jste si před zápasem říkali vzhledem k tomu, že jste doposud ještě v sezoně ani jednou nevyhráli?

Hlavní cíl byl bodovat a hrát zodpovědně. Jsme moc rádi za to, že jsme se dostali do vedení a následně ke konci první třetiny jsme ještě přidali dva góly. Hrálo se s tím mnohem lépe, než kdybychom prohrávali.

Jaké byly instrukce od trenérů před druhou třetinou? Snažili jste se zaměřit více na defenzívu?

Trenéři po nás chtěli, abychom nepolevili a hráli zodpovědně ze zadu. Potom nám to tam naštěstí napadalo, což bylo dobré. Dodalo nám to potřebný klid. Byly tam sice nějaké chyby, ale důležitější je to, že tři body jsou naše (úsměv).

Dnes jste si připsal branku, co byste k ní řekl?

Dostal jsem krásnou přihrávku od Radka Pořízka, Milan Průšek stáhl hráče s sebou a důležité bylo to, že se ke mně odrazil puk od hostujícího hráče.

Budějovice v závěru vstřelily dvě branky. Nebáli jste se trochu, že by jich mohlo být ještě víc?

Chtěli jsme hrát hlavně i nadále naší hru. Jeden gól padl při dvojnásobné přesilovce a druhý po chybě v obranném pásmu. To se občas stane.

Nepociťovali jste jako tým trochu větší tlak směrem od trenérů? Přeci jen jste jako vicemistři zatím neměli na kontě ani bod…

Včera jsme si k tomu s klukama něco řekli a dost nám to pomohlo, odlehčilo to situaci. Potom v zápase nám pomohla nejvíc první třetina, protože jsme se dostali do vedení.

Co vám může tato výhra přinést do příštího zápasu, který odehrajete ve čtvrtek na Spartě?

Určitě sebevědomí. Můžeme si říct, že to z nás už spadlo. Přeci jen, tři prohry v řadě, to už by bylo docela trápení. Tohle nám dá určitě klid na hokejky (úsměv).

Letos se opět změnila soutěž, kterou hrajete. Nově je rozdělená do třech skupin s tím, že hrajete především s regionálně blízkými týmy a například s Třincem a Vítkovicemi minimálně. Co si o tom myslíte?

Svaz vymyslí každý rok nějakou novinku. My to radši moc neřešíme. Na druhou stranu, já jezdím nerad daleko autobusem, takže jsem rád, že nás to letos tolik nečeká. (smích)

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov