BK MLADA BOLESLAV
6. 2. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Výhra nad Zlínem je cenná a chceme na ni navázat, hlásí Ivan Ďurač a Jan Křivohlávek

M l. B o l. – V pátek odpoledne se boleslavští junioři představili v malé hale proti Zlínu. Nebylo to nikterak obyčejné utkání – hrál se pohledný hokej a šance byly k vidění na obou stranách. Aktivnější ale byli přeci jen domácí Bruslaři, jenže Zlínští dokázali hned dvakrát vyrovnat. Důležitou postavou zápasu byl však Ivan Ďurač, který hraje také WSM ligu za Benátky nad Jizerou, v utkání si zkušený kanonýr připsal hned čtyři góly. Navíc se mu také dařila spolupráce s Kroni Musliuem (0+3). Tým chválil po zápase také trenér Jan Křivohlávek.

Boleslavský útočník odehrál většinu základní části právě za boleslavskou juniorku, jenže pak odešel sbírat zkušenosti do dospělé soutěže – konkrétně do prvoligových Benátek nad Jizerou. Čas od času ale Ďurač i se svými spoluhráči zasáhnou do utkání a většinou je to znát. Stejně tomu bylo i utkání Proti Zlínu, v rámci kterého si Ivan Ďurač připsal hned čtyři góly. Jak ale vlastně probíhá komunikace mezi trenéry Mladé Boleslavi a Benátek, a jak náročné bývají pro Ďurače stary za áčko? "Většinou teď hraju v Benátkách. Nedá se říct, že na stálo, ale působím tam a trenéři z Boleslavi většinou zavolají, že by chtěli, abych za nás nastoupil - buď za juniorku nebo za áčko. To většinou rozhodují trenéři."

Ivan Ďurač je v juniorských zápasech vidět čím dál víc a zdá se, že mu angažmá v dospělém hokeji prospívá. "WSM liga je přece jenom jiná, řekl bych, že se hráč naučí vnímat věci trochu jinak. Už není tak zbrklý a víc předvídá hru," hledal osmnáctiletý útočník příčiny, proč se mu v juniorském hokeji daří více než dříve.

Jak už bylo řečeno, poslední zápas před reprezentační výhrou vyšel Mladé Boleslavi na jedničku a proti Zlínu si připsali už čtvrtou výhru v řadě. Velkou zásluhu na tom měl právě čtyřgólový Ivan Ďurač, kterému vycházela spolupráce se starším dorostencem Kroni Musliuem. "Kroni je mladý hráč, o rok mladší než já. Hrálo se nám spolu opravdu dobře," pochvaloval si člen reprezentace do devatenácti let spolupráci s mladým a nadějným slovenským forwardem.

Jaký to je vůbec pocit vstřelit v jednom zápase čtyři góly?! "Je to hezký pocit, po utkání mi kamarádi gratulovali, protože tohle se mockrát v kariéře nepoštěstí. Čtyři góly už jsem sice vstřelil, bylo to asi v dorostu, ale stejně je to super," řekl očividně nadšený útočník s číslem 17. Po utkání rozdával pochvaly i hlavní trenér Jan Křivohlávek: "Hráči z Benátek a Matěj Hes z Ústí nám moc pomohli, je rozdíl hrát s nimi, nebo bez nich. Jednalo se o velmi cenné vítězství, na které chceme po reprezentační pauze navázat."

Bruslaři se však potýkají s marodkou, a to zejména v obraně. V pátek měli totiž k dispozici jen pět beků. "Honza Mašek je znovu zraněný, Dominik Tůma je nemocný a Michal Mattis začal po zranění teprve trénovat. Navíc máme nemocného i Marka Mlčocha a nemohli jsme využít ani další obránce ze staršího dorostu, který hraje na Moravě," vysvětloval kouč, který dovedl téměř před rokem juniorku až do finále extraligového play off. S nedostatkem obránců si však Středočeši poradili po svém a angažovali Jana Prokopa, který hraje jindy jako útočník. "Proky ukázal, že je rozený univerzál už ve více zápasech, proto jsme na něj vsadili. Rozhodně nás nezklamal a víme, že je na něj spoleh. Stejně tak ale patří pochvala celému týmu," uzavírá trenér Křivohlávek.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov