BK MLADA BOLESLAV
6. 2. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Výhra nad Zlínem je cenná a chceme na ni navázat, hlásí Ivan Ďurač a Jan Křivohlávek

M l. B o l. – V pátek odpoledne se boleslavští junioři představili v malé hale proti Zlínu. Nebylo to nikterak obyčejné utkání – hrál se pohledný hokej a šance byly k vidění na obou stranách. Aktivnější ale byli přeci jen domácí Bruslaři, jenže Zlínští dokázali hned dvakrát vyrovnat. Důležitou postavou zápasu byl však Ivan Ďurač, který hraje také WSM ligu za Benátky nad Jizerou, v utkání si zkušený kanonýr připsal hned čtyři góly. Navíc se mu také dařila spolupráce s Kroni Musliuem (0+3). Tým chválil po zápase také trenér Jan Křivohlávek.

Boleslavský útočník odehrál většinu základní části právě za boleslavskou juniorku, jenže pak odešel sbírat zkušenosti do dospělé soutěže – konkrétně do prvoligových Benátek nad Jizerou. Čas od času ale Ďurač i se svými spoluhráči zasáhnou do utkání a většinou je to znát. Stejně tomu bylo i utkání Proti Zlínu, v rámci kterého si Ivan Ďurač připsal hned čtyři góly. Jak ale vlastně probíhá komunikace mezi trenéry Mladé Boleslavi a Benátek, a jak náročné bývají pro Ďurače stary za áčko? "Většinou teď hraju v Benátkách. Nedá se říct, že na stálo, ale působím tam a trenéři z Boleslavi většinou zavolají, že by chtěli, abych za nás nastoupil - buď za juniorku nebo za áčko. To většinou rozhodují trenéři."

Ivan Ďurač je v juniorských zápasech vidět čím dál víc a zdá se, že mu angažmá v dospělém hokeji prospívá. "WSM liga je přece jenom jiná, řekl bych, že se hráč naučí vnímat věci trochu jinak. Už není tak zbrklý a víc předvídá hru," hledal osmnáctiletý útočník příčiny, proč se mu v juniorském hokeji daří více než dříve.

Jak už bylo řečeno, poslední zápas před reprezentační výhrou vyšel Mladé Boleslavi na jedničku a proti Zlínu si připsali už čtvrtou výhru v řadě. Velkou zásluhu na tom měl právě čtyřgólový Ivan Ďurač, kterému vycházela spolupráce se starším dorostencem Kroni Musliuem. "Kroni je mladý hráč, o rok mladší než já. Hrálo se nám spolu opravdu dobře," pochvaloval si člen reprezentace do devatenácti let spolupráci s mladým a nadějným slovenským forwardem.

Jaký to je vůbec pocit vstřelit v jednom zápase čtyři góly?! "Je to hezký pocit, po utkání mi kamarádi gratulovali, protože tohle se mockrát v kariéře nepoštěstí. Čtyři góly už jsem sice vstřelil, bylo to asi v dorostu, ale stejně je to super," řekl očividně nadšený útočník s číslem 17. Po utkání rozdával pochvaly i hlavní trenér Jan Křivohlávek: "Hráči z Benátek a Matěj Hes z Ústí nám moc pomohli, je rozdíl hrát s nimi, nebo bez nich. Jednalo se o velmi cenné vítězství, na které chceme po reprezentační pauze navázat."

Bruslaři se však potýkají s marodkou, a to zejména v obraně. V pátek měli totiž k dispozici jen pět beků. "Honza Mašek je znovu zraněný, Dominik Tůma je nemocný a Michal Mattis začal po zranění teprve trénovat. Navíc máme nemocného i Marka Mlčocha a nemohli jsme využít ani další obránce ze staršího dorostu, který hraje na Moravě," vysvětloval kouč, který dovedl téměř před rokem juniorku až do finále extraligového play off. S nedostatkem obránců si však Středočeši poradili po svém a angažovali Jana Prokopa, který hraje jindy jako útočník. "Proky ukázal, že je rozený univerzál už ve více zápasech, proto jsme na něj vsadili. Rozhodně nás nezklamal a víme, že je na něj spoleh. Stejně tak ale patří pochvala celému týmu," uzavírá trenér Křivohlávek.

Související články

Aktuality

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.

04.02.2021

Flynn v reprezetanci

Na třetím podniku letošního Euro Hockey Tour se v dresu české reprezentace představí také hráč BK Mladá Boleslav Oscar Flynn. Švédské Beijer Hockey Games budou pro jednadvacetiletého útočníka premiérovým reprezentačním počinem za národním tým dospělých. Turnaj se uskuteční v Malmö od čtvrtka 11. do neděle 14. února.

×
Odehrané v 17:20 | Muži
BK Mladá Boleslav
Mountfield HK