BK MLADA BOLESLAV
6. 2. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Výhra nad Zlínem je cenná a chceme na ni navázat, hlásí Ivan Ďurač a Jan Křivohlávek

M l. B o l. – V pátek odpoledne se boleslavští junioři představili v malé hale proti Zlínu. Nebylo to nikterak obyčejné utkání – hrál se pohledný hokej a šance byly k vidění na obou stranách. Aktivnější ale byli přeci jen domácí Bruslaři, jenže Zlínští dokázali hned dvakrát vyrovnat. Důležitou postavou zápasu byl však Ivan Ďurač, který hraje také WSM ligu za Benátky nad Jizerou, v utkání si zkušený kanonýr připsal hned čtyři góly. Navíc se mu také dařila spolupráce s Kroni Musliuem (0+3). Tým chválil po zápase také trenér Jan Křivohlávek.

Boleslavský útočník odehrál většinu základní části právě za boleslavskou juniorku, jenže pak odešel sbírat zkušenosti do dospělé soutěže – konkrétně do prvoligových Benátek nad Jizerou. Čas od času ale Ďurač i se svými spoluhráči zasáhnou do utkání a většinou je to znát. Stejně tomu bylo i utkání Proti Zlínu, v rámci kterého si Ivan Ďurač připsal hned čtyři góly. Jak ale vlastně probíhá komunikace mezi trenéry Mladé Boleslavi a Benátek, a jak náročné bývají pro Ďurače stary za áčko? "Většinou teď hraju v Benátkách. Nedá se říct, že na stálo, ale působím tam a trenéři z Boleslavi většinou zavolají, že by chtěli, abych za nás nastoupil - buď za juniorku nebo za áčko. To většinou rozhodují trenéři."

Ivan Ďurač je v juniorských zápasech vidět čím dál víc a zdá se, že mu angažmá v dospělém hokeji prospívá. "WSM liga je přece jenom jiná, řekl bych, že se hráč naučí vnímat věci trochu jinak. Už není tak zbrklý a víc předvídá hru," hledal osmnáctiletý útočník příčiny, proč se mu v juniorském hokeji daří více než dříve.

Jak už bylo řečeno, poslední zápas před reprezentační výhrou vyšel Mladé Boleslavi na jedničku a proti Zlínu si připsali už čtvrtou výhru v řadě. Velkou zásluhu na tom měl právě čtyřgólový Ivan Ďurač, kterému vycházela spolupráce se starším dorostencem Kroni Musliuem. "Kroni je mladý hráč, o rok mladší než já. Hrálo se nám spolu opravdu dobře," pochvaloval si člen reprezentace do devatenácti let spolupráci s mladým a nadějným slovenským forwardem.

Jaký to je vůbec pocit vstřelit v jednom zápase čtyři góly?! "Je to hezký pocit, po utkání mi kamarádi gratulovali, protože tohle se mockrát v kariéře nepoštěstí. Čtyři góly už jsem sice vstřelil, bylo to asi v dorostu, ale stejně je to super," řekl očividně nadšený útočník s číslem 17. Po utkání rozdával pochvaly i hlavní trenér Jan Křivohlávek: "Hráči z Benátek a Matěj Hes z Ústí nám moc pomohli, je rozdíl hrát s nimi, nebo bez nich. Jednalo se o velmi cenné vítězství, na které chceme po reprezentační pauze navázat."

Bruslaři se však potýkají s marodkou, a to zejména v obraně. V pátek měli totiž k dispozici jen pět beků. "Honza Mašek je znovu zraněný, Dominik Tůma je nemocný a Michal Mattis začal po zranění teprve trénovat. Navíc máme nemocného i Marka Mlčocha a nemohli jsme využít ani další obránce ze staršího dorostu, který hraje na Moravě," vysvětloval kouč, který dovedl téměř před rokem juniorku až do finále extraligového play off. S nedostatkem obránců si však Středočeši poradili po svém a angažovali Jana Prokopa, který hraje jindy jako útočník. "Proky ukázal, že je rozený univerzál už ve více zápasech, proto jsme na něj vsadili. Rozhodně nás nezklamal a víme, že je na něj spoleh. Stejně tak ale patří pochvala celému týmu," uzavírá trenér Křivohlávek.

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav