BK MLADA BOLESLAV
15. 3. 2019 | Daniel Langer

Výhoda je pořád na naší straně, věří před rozhodujícím duelem Martin Procházka

Z l í n - Napoprvé to nevyšlo. Bruslaři v prodloužení podlehli zlínským Beranům a přišli o příležitost rozhodnout o postupujícím z předkola s bezpečím záchranné sítě v podobě pátého rozhodujícího utkání v zádech. Místo toho to bude kdo s koho, vítěz nedělního střetnutí postupuje, poraženému končí sezóna. Jak se ohlíží za čtvrtým utkání debutant v sérii Martin Procházka (na snímku) a co očekává od toho pátého? Přečtěte si v našem rozhovoru.

Martine, jaké pocity u vás po prohraném čtvrtém utkání série převažují?

Asi vztek, jelikož jsme měli dost příležitostí utkání rozhodnout. Naše tutové šance jsme neproměnily, soupeř to otočil proti nám a zápas ukončil. Takže určitě vztek, je tam ale samozřejmě i lítost.

Jak hodnotíte zápas celkově?

Bylo to opět utkání, ve kterém se bojovalo o každý centimetr ledu. Všichni jsme se snažili důsledně bránit. Byl to klasický zápas play-off, ve kterých gólů tolik nepadá, přestože tentokrát ale šancí ke skórování nebylo úplně málo. Je to škoda, mrzí nás to.

Jak moc jsou zápasy tohoto typu náročné fyzicky, ale i psychicky?

Fyzicky jsou náročné velmi, je to hokej plný soubojů. Není žádný méně významný moment nebo prostor, takže sil to stojí hodně.

Kdy jste se dozvěděl vy osobně, že poprvé naskočíte do nadstavbové části?

Trenéři mi už ve čtvrtek večer říkali, abych byl připravený, jistotu jsem měl v pátek ráno.

Jak složité je naskočit do takto rozjetého vlaku?

Já jsem na to byl připravený, jak v hlavě, tak fyzicky. S tím jsem sem jel, na to každý hokejista čeká.

Vstřelil jste branku, takže v tomhle směru musí s vaším představením panovat spokojenost, že?

V tomto směru ano, ale byly tam další šance. Zase se nechci ohlížet jen na sebe, je to týmový sport. Mám individuálně radost, že jsme vstřelil gól, ale prohrálo se, takže převládají negativní emoce.

Jak ze sebe nešťastnou prohru setřást před pátým a rozhodujícím duelem?

Úplně zapomenout na tento zápas a připravit se na neděli, kdy to zkrátka musíme urvat. Ta výhoda je pořád na naší straně, určitě nám pomohou fanoušci.

Domácí prostředí v pátém zápasy znamená i tlak, jste na to připraveni?

Určitě! Já věřím, že se s tím popasujeme. Jsme na to připraveni. Do zápasu musíme jít s tím, že utkání vyhrajeme.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.

06.05.2019

Zohorna doma

Boleslavský útočník Radim Zohorna u českého národního týmu bohužel skončil a na mistrovství světa se tak nepodívá. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Říhy jsou v tom zdravotní problémy.

04.05.2019

Němeček do Finska

Obránce David Němeček skutečně opouští Mladou Boleslav. Odchází na zahraniční angažmá do Finska. Jako novou posilu ho představil klub Rauman Lukko.

02.05.2019

Nově s UPS

BK Mladá Boleslav zahájil novou spolupráci se společností UPS. UPS poskytuje dopravní služby a nově se připojila k poskytování dopravních služeb v našem FANSHOPU a fanouškům přináší možnost ušetřit. U přepravy s UPS se totiž neplatí poplatek za dobírku. Dále nabízí nejlevnější dopravu až domů a při nákupu nad 1.200,- Kč je doprava ZDARMA. Více informací o společnosti UPS naleznete zde.