BK MLADA BOLESLAV
15. 3. 2019 | Daniel Langer

Výhoda je pořád na naší straně, věří před rozhodujícím duelem Martin Procházka

Z l í n - Napoprvé to nevyšlo. Bruslaři v prodloužení podlehli zlínským Beranům a přišli o příležitost rozhodnout o postupujícím z předkola s bezpečím záchranné sítě v podobě pátého rozhodujícího utkání v zádech. Místo toho to bude kdo s koho, vítěz nedělního střetnutí postupuje, poraženému končí sezóna. Jak se ohlíží za čtvrtým utkání debutant v sérii Martin Procházka (na snímku) a co očekává od toho pátého? Přečtěte si v našem rozhovoru.

Martine, jaké pocity u vás po prohraném čtvrtém utkání série převažují?

Asi vztek, jelikož jsme měli dost příležitostí utkání rozhodnout. Naše tutové šance jsme neproměnily, soupeř to otočil proti nám a zápas ukončil. Takže určitě vztek, je tam ale samozřejmě i lítost.

Jak hodnotíte zápas celkově?

Bylo to opět utkání, ve kterém se bojovalo o každý centimetr ledu. Všichni jsme se snažili důsledně bránit. Byl to klasický zápas play-off, ve kterých gólů tolik nepadá, přestože tentokrát ale šancí ke skórování nebylo úplně málo. Je to škoda, mrzí nás to.

Jak moc jsou zápasy tohoto typu náročné fyzicky, ale i psychicky?

Fyzicky jsou náročné velmi, je to hokej plný soubojů. Není žádný méně významný moment nebo prostor, takže sil to stojí hodně.

Kdy jste se dozvěděl vy osobně, že poprvé naskočíte do nadstavbové části?

Trenéři mi už ve čtvrtek večer říkali, abych byl připravený, jistotu jsem měl v pátek ráno.

Jak složité je naskočit do takto rozjetého vlaku?

Já jsem na to byl připravený, jak v hlavě, tak fyzicky. S tím jsem sem jel, na to každý hokejista čeká.

Vstřelil jste branku, takže v tomhle směru musí s vaším představením panovat spokojenost, že?

V tomto směru ano, ale byly tam další šance. Zase se nechci ohlížet jen na sebe, je to týmový sport. Mám individuálně radost, že jsme vstřelil gól, ale prohrálo se, takže převládají negativní emoce.

Jak ze sebe nešťastnou prohru setřást před pátým a rozhodujícím duelem?

Úplně zapomenout na tento zápas a připravit se na neděli, kdy to zkrátka musíme urvat. Ta výhoda je pořád na naší straně, určitě nám pomohou fanoušci.

Domácí prostředí v pátém zápasy znamená i tlak, jste na to připraveni?

Určitě! Já věřím, že se s tím popasujeme. Jsme na to připraveni. Do zápasu musíme jít s tím, že utkání vyhrajeme.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.