BK MLADA BOLESLAV
18. 3. 2008 | Michal Miškovský

Výhoda domácího prostředí je znát, potvrdil Richard Bauer

M l. B o l. – Hlavní roli pátého semifinále mezi Mladou Boleslaví a Kometou (6:3) obstaral kapitán Bruslařského klubu Richard Král. Všem třem jeho zásahům předcházela spolupráce s Richardem Bauerem (na snímku). “Nijak nacvičené to nemáme. Zkrátka obránci mají od modré střílet, útočníci clonit gólmanovi a dorážet či tečovat,“ vyprávěl autor tří gólových přihrávek.

Dva jmenovci nastoupili od začátku ve stejné formaci. “Trénovali jsme spolu jen jednou, takže ta naše souhra byla tak trochu náhodná,“ přiznal Richard Bauer.

Výsledek i předvedená hra hovoří jasně: Mladoboleslavští odehráli proti Kometě prozatím nejpovedenější zápas, což potvrdil také rodák z Pardubic. “Vytvořili jsme si velký náskok, pak jsme se nechali vylučovat, ale celkově to bylo určitě nejlepší utkání.“

Všech pět semifinálových duelů této série vyznělo pro domácí tým. “Atmosféra jak u nás, tak v Brně je znát. Ale nemyslím si, že by to bylo pokaždé jednoznačné. Ať už první dva zápasy tady ve Zlatopramen Aréně, nebo utkání v Brně. I tam jsme měli nějaké šance,“ podotkl.

Vzhledem k triumfu Mladé Boleslavi v základní části by se případný sedmý duel hrál ve středočeském městě. “Samozřejmě by to pro nás byla výhoda,“ řekl jednatřicetiletý obránce. “Ale sérii budeme chtít ukončit už ve čtvrtek v Brně.“

Asistent hlavního kouče Bruslařského klubu Leo Gudas si pochvaloval, že se jeho svěřenci dostali do vedení. “To bylo důležité.“

“Nebýt několika zbytečných faulů, díky nimž hosté zkorigovali stav ve svých přesilovkách, bychom byli maximálně spokojeni,“ uzavřel Leo Gudas.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.