BK MLADA BOLESLAV
26. 3. 2020 | Vojtěch Tůma

Všichni teď potřebujeme jediné – zdraví a trpělivost, říká Petr Haken

M l. B o l. – V následujícím rozhovoru s Petrem Hakenem najdete nejen zhodnocení jeho první sezony na pozici sportovního manažera mládeže, ale především informace, jak v současnosti funguje mládežnická sekce Bruslařů, reakce hráčů na předčasný konec sezony a také doporučení, co by v současnosti měli/neměli mladí hokejisté dělat.

Jak hodnotíte svou první sezonu v pozici sportovního manažera mládeže v Mladé Boleslavi?

Když jsem se sem vracel, chtěl jsem nejprve především poznat zdejší prostředí, hráče a také trenéry. Snažil jsem se, aby mezi všemi fungovala větší komunikace a spolupráce, protože to pak ovlivňuje připravenost u hráčů. Dalším cílem bylo vytvořit koncepci pro všechny věkové kategorie. Základem je, abychom se hodně věnovali bruslení, které je opravdu nejdůležitější. Kdo v moderním hokeji neovládá bruslení, má obrovské problémy. Koncepčně bychom s tím chtěli začít už u těch nejmenších dětí a poté to postupně přenášet k dalším kategoriím. Plánem bylo i více zapojit rodiče. Zajistit, aby pochopili, že můžeme fungovat jako partneři, protože nám všem jde o to nejlepší pro jejich děti. Společně bychom je měli posouvat nejen po sportovní, ale i lidské stránce.

Potěšilo vás, že se někteří mladíci letos podívali i do A týmu?

Naší filozofií, kterou razíme se všemi trenéry mládeže, je vychovávat hráče pro A tým a postupně je dostávat do vrcholového hokeje. Myslím si, že se to zatím daří. V extralize naskočil třeba Karel Klikorka, ke konci sezony pár zápasů odehrál i Gabriel Szturc. V zápasech si nevedli špatně, pro áčko představují perspektivu do budoucna. Určitě v tom budeme pokračovat. Zároveň bych chtěl vyzdvihnout i ty nejmenší, letos se nám povedlo k hokeji přilákat opravdu hodně dětí. Uznání zaslouží i trenéři nejmladších kategorií, o kterých se tolik nemluví. Celkově jsme velice spokojeni s tím, jak se podařilo propojit A tým a mládež. Trenéři ze všech kategorií spolu rozebírají spoustu věcí ohledně tréninku i samotné hry. Byl bych rád, abychom v tom pokračovali, protože pro fungování klubu je to stěžejní.

Jak hráči přijali, že sezona skončila tímto nečekaným způsobem?

Bylo to hodně nepříjemné. Především pro dorostence a hráče deváté třídy, kteří ještě měli vrchol sezony před sebou. Když přišlo rozhodnutí, byli jsme zrovna s dorostem těsně před nástupem do autobusu k předposlednímu utkání základní části. Drželi jsme skvělé druhé místo a těšili se na play-off. Pro nás všechny to byla smutná záležitost, protože bylo vidět, že kluci jsou namotivovaní, skvěle připravení a odhodlaní udělat dobrý výsledek. To samé platilo pro devátou třídu, která už měla téměř stoprocentní jistotu účasti na mistrovství republiky. Nezbývá nám nic jiného, než se s tím nějak smířit. Kluci jsou ještě mladí, celou kariéru mají před sebou.

Jak nyní funguje komunikace s rodiči? Volají vám často? A jaké jsou nejčastější dotazy?

Zatím jsou všichni relativně v klidu, my jsme s rodiči v kontaktu přes trenéry. Samozřejmě jsme je informovali, že se zavírá stadion a zatím se nemohou dostat do šaten. Věřím, že se s nimi budeme moct v co nejkratší době opět potkat a představit jim naše plány pro příští sezonu. Jak už jsem řekl, součinnost mezi námi a rodiči je velice důležitá. Děti musí věřit jak nám, tak i jim. Nyní bych je jen chtěl poprosit o trpělivost. Věřím, že si užijí volný čas se svými dětmi a že se všichni budou těšit na novou sezonu.

Co byste mladým Bruslařům nyní doporučil?

Je dobré si teď od všeho třeba týden nebo dva odpočinout a trochu si vyčistit hlavu. Hokej je kolektivní sport, takže je samozřejmě nepříjemné, že nemohou být v kontaktu se svými kamarády. Ideální je aktivní odpočinek, jít někam na procházku nebo se proběhnout. Myslím si, že spousta kluků doma nevydrží a určitě hledají varianty, jak vyrazit někam ven do přírody. My jsme připraveni začít trénovat hned, jak se situace uklidní. Důležité je být trpělivý. Pro starší hráče je k dispozici kondiční trenér Jaroslav Černý, který je s nimi v kontaktu a posílá jim individuální plán. Nejedná se o nic extrémně náročného, jen chceme, aby se kluci udržovali v kondici. Do dvou týdnů bychom ale chtěli pro hráče připravit pevně daný tréninkový program.

Jak v současné době fungují trenéři mládeže?

Všichni jsme se sešli minulý týden. Domluvili jsme se, že si také chvíli odpočineme a budeme přemýšlet o plánech na novou sezonu. Máme vizi, v jakém trenérském složení do ni půjdeme. Požádal jsem je, aby spolu už začali komunikovat ohledně podoby přípravy. Čekáme, až dostaneme možnost přijít na stadion a začít řešit třeba věci okolo šaten. Chceme být na sezonu stoprocentně připraveni. Každý z nás má doma své děti, rodiny nás přes rok tolik nevidí, takže se snažíme náš čas trávit s nimi. Ale co jsem se bavil s ostatními trenéry, tak se všichni těší, až to celé zase začne.

A jaké jsou vaše plány do budoucna?

Jak už jsem řekl, momentálně se chceme především co nejlépe připravit na nadcházející ročník a začít co nejdříve a co nejlépe trénovat. Sezona bude složitá hlavně pro juniorku, protože se bude razantně snižovat počet účastníků nejvyšší soutěže. Zároveň ale nevíme, jak bude juniorská liga vůbec vypadat, to samé platí i u dorostu. Uvidíme, jak se to celé vyvine. Všem přeju hlavně hodně zdraví a trpělivosti, abychom aktuální situaci přečkali a byli schopni do toho brzy opět naskočit.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.

10.03.2020

Výdej FANSHOPU

Výdej FANSHOPU na vedení klubu je dnes 10. března z technických důvodů pouze do 13:30. Děkujeme za pochopení.

10.03.2020

Vstupenky na ČF

Plánovaný start prodeje vstupenek na čtvrtfinále, který měl začít dnes v 9 hodin ráno, je prozatím pozastaven. Čeká se na výsledek jednání Bezpečnostní rady státu, která jedná o dalších opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru. Jakmile budeme mít všechny dostupné informace, budeme vás informovat. Děkujeme za pochopení.

09.03.2020

Výherce soutěže

Soutěž s OC Olympií o dvě VIP vstupenky na sezení na zápas Bruslařů v play-off vyhrál pan Petr Čálek z Nymburka. Výherce bude kontaktován prostřednictvím kontaktů, které uvedl. Všem soutěžícím děkujeme za účast.

01.03.2020

B tým proti Kralupům

Mladoboleslavský B tým zná již svého soupeře pro čtvrtfinále play-off. Z předkola postoupily Kralupy nad Vltavou. Série hraná na dva vítězné duely začne ve středu 4. března od 18 hodin na mladoboleslavském ledě, v sobotu se bude hrát od 18:15 v Kralupech. Případný rozhodující třetí zápas se uskuteční v neděli 8. března od 17:00 na ledě boleslavské ŠKOENERGO Arény. Diváci jsou srdečně zváni, vstupné se neplatí.