BK MLADA BOLESLAV
5. 8. 2008 | Jitka Čechová

Všichni nás už teď vidí na posledním místě a to bude naše výhoda, tvrdí Jan Benda

M l. B o l. – Klub BK Mladá Boleslav si k dnešnímu datu připsal hned dvě významné posily. Jednou z nich je Jan Benda, druhou poté obránce Jiří Marušák. Oba za sebou již mají spoustu hokejových zkušeností a není proto pochyb, že týmu Středočechů mohou lecčím přispět. Oběma jsme položili několik základních otázek, například jak vnímají své nové působiště nebo co od zdejšího prostředí očekávají a co se bude očekávat od nich.

Jan Benda, který nasbíral ve svém hokejovém životě už spoustu zkušeností, po loňské sezoně však zjistil, že v Litvínově končí. „V Litvínově mi oznámili, že se chystají omladit mužstvo, takže tím tam moje angažmá skončilo,“ komentuje situaci ohledně konce svého působení na severu Čech. Na otázku, zda měl i jiné nabídky, přikyvuje: „Měl, ať už v Čechách nebo i zahraničí, ale bydlím v Praze a mám tam rodinu, takže jsem chtěl už jenom proto zůstat někde poblíž.“

Čekalo jej tedy rozhodování, kam se uchýlit. „ Stal jsem se vlastně volným hráčem, i když faktem je, že pan Šindel se mi ozval prakticky okamžitě po postupu Mladé Boleslavi do O2 Extraligy s tím, že by o mě klub měl zájem. Pak se to sice trochu protáhlo, ale nakonec jsem tu a jsem za to rád,“ dodává spokojeně.

Benda bude nyní jedním z nejzkušenějších hráčů v boleslavských barvách, na tlak, který na něj bude proto nejspíš vyvinut, je ale připraven. „Samozřejmě, že nějaký ten tlak a tíhu zodpovědnosti očekávám, ale s tím jsem sem snad i šel,“ říká rozhodně. „Bude to vlastně těžké pro celý tým, ale i když se hodně říká, že můžeme všechno ztratit, tak já si to nemyslím. S tím, že nás už teď všichni vidí na tom posledním místě, můžeme hodně udělat, můžeme hodně překvapit!“

První zápas Boleslavi, který Jan Benda viděl, byl ten s Kladnem. „Utkání s Kladnem bylo z mého pohledu velice dobré, hodně vyrovnané,“ zní poměrně spokojeně. „Kladno je hodně nevyzpytatelné mužstvo, zvlášť v přesilovkách dokáže opravdu zahrozit. Ale hra Boleslavi se mi líbila, nikdo se tu nechce schovávat, ale naopak ukázat, co v něm je a to je správné!“

Léto Jiřího Marušáka bylo podle jeho vlastních slov prakticky stejné jako léta posledních zhruba šesti let. „Strávil jsem spoustu času ve Zlíně, kde jsem doma, a kde jsem se individuálně připravoval na další sezonu.“ Jak ale sám přiznává, Boleslav nebyla tak docela jeho přesný cíl. „Abych byl upřímný, doufal jsem v nějakou nabídku ze zahraničí a tyto naděje vlastně pořád přetrvávají.“

BK Mladá Boleslav v tomto směru zatím nechce zkušenému dvaatřicetiletému obránci bránit a dle toho se také odvíjí jeho momentální smlouva. „Moje spolupráce s Boleslaví je zatím domluvena do 15. října a poté se uvidí,“ komentuje vstřícný krok, který mu středočeský klub nabídl.

Jiří Marušák strávil nějakou dobu ve Švédsku a nezapírá, že by se tam jednou rád vrátil. „Jsem tam velice spokojený,“ přiznává na rovinu. „Nemůžu si ho vynachválit, poslední dvě sezony jsem strávil tam a všechno mi tam vyhovovalo. Ať už po hokejové nebo osobní životní stránce…“ Vzhledem k tomu, že ale strávil tolik času také doma ve Zlíně, se nabízí otázka, zda neuvažoval právě o něm. „Ve Zlíně mají na postu, na kterém hraji, dostatek možností, ty kluky tam mají dlouhodobě pod smlouvou… Necítil jsem tam o svoji osobu tudíž nějaký zájem,“ přiznává.

A jak sledoval obránce Marušák Mladou Boleslav a co všechno ví o ní? „Hokej celkově sleduji hodně,“ komentuje svůj vztah k médiím. „Ať už v televizi, v novinách nebo hlavně na internetu, takže samozřejmě o Boleslavi přehled mám. Zvlášť ty poslední asi tři roky se nedala přehlédnout. Je tu velice slušné hokejové zázemí a tým, který se tu buduje, získává každým dnem na větší a větší kvalitě!“

Další články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.