BK MLADA BOLESLAV
3. 9. 2011 | Daniel Langer

Všechny naše formace mají potenciál rozhodovat utkání, tvrdí Roman Tomas

M l. B o l. - Před třemi roky byl extraligový cestovatel vyměněn do Plzně za Michala Důrase. Strastiplnou cestou, přes západ Čech do Třince a následně Vítkovic, si ale Roman Tomas (na snímku) našel cestu zpět do boleslavské kabiny. Zanedlouho jedenatřicetiletý křídelník se pro klubový web rozpovídal o nepříjemném zranění, které mu nešťastnou náhodou přivodil spoluhráč. Opomenuta samozřejmě nezůstala ani aktuální témata spojená s nadcházející sezónou.

Romane, do Mladé Boleslavi jste přišel teprve nedávno, nevstupujete ale do zcela neznámých vod, že?

Je to pro mě výhodné, znám město, vím kde jsou obchody a tak dále. Dokonce i budu bydlet ve stejné čtvrti, jako jsem bydlel před třemi roky. Jsem za to rád, mohu se víc soustředit na hokej a méně na takové to zařizování okolo.

Jak se zpětně ohlížíte na angažmá v nováčkovské sezóně Bruslařského klubu?

Pokud to zhodnotím ze své strany, tak hokejově to nebylo zlé a byl jsem v Boleslavi spokojený. Týmu se bohužel už tolik nedařilo a bylo třeba s tím něco provést, tak se vedení rozhodlo pro výměnu s Plzní.

Vy jste takový hokejový světoběžník, za ty necelé tři roky jste vystřídal tři dresy a ještě se stihl vrátit do města automobilů. Takové putování musí být pro hráče náročné, že?

To je úděl naší práce. Každý by byl raději v jednom klubu, kde by byl spokojený a pravidelně hrál. Realita hokejového života je ale ve většině případů trochu jinde. Ale třeba na to budu jednou v důchodu vzpomínat...

Pro Vítkovice, kde jste odehrál minulou sezónu, šlo loni o velice úspěšný ročník. Vy ho ale asi jednoznačně pozitivně hodnotit nemůžete. Už na začátku přípravy jste si přivodil vážné zranění, které ovlivnilo celý ročník, že?

Já se k tomu strašně nerad vracím. Byla ve hře varianta, že budu muset skončit s hokejem, měl jsem od brusle přeseknuté zápěstní šlachy. Říkám to vždy: Děkuji doktorům za to, že mě dali do kupy a dnes tu můžu v šatně být.

Co se vám ve chvílích, kdy se rozhodovalo o vaší sportovní budoucnosti, honilo hlavou?

Nic pěkného. Člověk si až v těchto chvílích uvědomuje, že bez hokeje vlastně nemůže žít. Těšil jsem se na každý další trénink, na každý příchod do kabiny ke kamarádům.

Prošel jste už spoustu klubů a logicky tak prožil spoustu letních příprav. Jak hodnotíte tu pod trenérem Jeřábkem?

Super. Většinou to bývá podobné, trénuje se dvoufázově, cvičení se hodně zaměřuje na kondici. V tom velkém zápasovém tempu už se toho v sezóně pak mnoho natrénovat nedá, tudíž ten základ pro úspěšnou sezónu je třeba položit nyní. A to také děláme...

Co se zápasů týče, nastupujete na levém křídle s Davidem Výborným a Jaroslavem Balaštíkem. Zatím se zdá, že ta chemie zafungovala...

Ano, funguje to. Oba jsou rození talenti, jeden vynikající nahravač, druhý skvělý střelec. Já se na levém křídle budu snažit pro ty dva chlapce udělat maximum, bránit a podporovat útok.

Necítíte se být pod tlakem, vzhledem k tomu, co fanoušci od první formace očekávají?

Fanoušci jsou v tomto vždy o krok napřed, očekávání jsou vysoká prakticky všude. Mančaft nedělá jeden útok, je tu spousta dalších kvalitních hráčů a každá formace má potenciál rozhodnout utkání. Pracujeme jeden za druhého a pro tým.

Uvědomujete si, že jste stále jediný, kdo v boleslavském dresu vstřelil v extralize hattrick? Dočkáme se podobného kousku i letos?

Opravdu? Rád bych, uvidíme, třeba se to podaří...

Jaké budou podle vás silné stránky týmu, který se tu podařilo postavit a kam může reálně dojít?

Do takových soudů bych se nerad pouštěl nyní, většinou se potom vymstí. Chce to jít krůček po krůčku, pravidelně rozšiřovat tu bodovou sbírku a poté se uvidí. No a silné stránky? Máme skvělou brankářskou dvojici, kluci to v přípravě dokazují. V dnešní době se hraje moderní hokej, je třeba proměňovat přesilové hry a všichni musí bránit a zároveň podporovat útok. Na to se musíme zaměřit a bude to dobré.

Děkujeme za rozhovor!

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav