BK MLADA BOLESLAV
20. 11. 2011 | Daniel Langer

Vsadili jsme na ofenzivní pojetí a byla to správná cesta, ví David Vrbata

M l. B o l. - Jeden z nejlepších výkonů sezóny podal Bruslařský klub v nedělním utkání proti Vítkovicím. Celek z města automobilů si na svém ledě připsal po delší době plný bodový zisk. Své první branky v extralize se dočkali Tomáš Jiránek a Steven Goertzen. Nahradit absentujícího kapitána Mladé Boleslavi se pokusil David Vrbata (na snímku), jenž v posledním utkání na ledě Liberce chyběl a jeho snaha byla poměrně úspěšná. Odchovanec boleslavského hokeje si připsal dvě asistence a výrazně tak přispěl k důležitému vítězství.

Davide, vítězství proti těžkému soupeři, jakým Vítkovice jsou, se určitě počítá...

O tom není pochyb, body jsme už potřebovali jako sůl. Po minulých utkáních nám Karlovy Vary zase odskočily, takže jsme nutně museli zvítězit za tři body. Poslední tři zápasy jsme bodový zisk v téměř vyhraných střetnutích trestuhodně prohospodařili. Jsem rád, že tentokrát odcházíme jako vítězové.

O osudu utkání jste vlastně rozhodli už v první dvacetiminutovce, že?

Úvodní dějství zápasu bylo z naší strany vydařené, byli jsme poměrně produktivní. Důležité podle mě bylo, že jsme dokázali rychle vstřelit třetí gól a nedovolili soupeři se zvednout. Steven tam výborně to moje vyhození dojel a prostřelil Málka. Kdybychom měli hrát celý zápas pouze s jednobrankovým vedením, nemuselo to dobře dopadnout.

Dokázali jste se vyvarovat individuálních chyb a kvalitně sehráli prokletou závěrečnou třetinu. Čím to, že v neděli to najednou vyšlo a o přijatelný výsledek se musely bát Vítkovice?

Vzešlo to z ponaučení, které nám přinesly předchozí zápasy. Byli jsme si vědomi, jakým způsobem jsme ty utkání ztratili a co jsme udělali špatně. Dříve jsme sázeli na totální defenzívu, to se zkrátka v moderním hokeji nevyplácí. Proti Vítkovicím jsme se i nadále tlačili dopředu a byla to správná cesta.

V neděli jste načali šňůru tří domácích utkáních v řadě. Je to pro vás velká výhoda?

Doma musíme pravidelně bodovat, je to pro nás zároveň velký závazek. Určitě to chce využít podpory fanoušků. V neděli sice diváků tolik nebylo, ale poctivě celý zápas fandili, což nám velmi pomohlo.

Jakým způsobem se v týmu promítla ztráta klíčového forvarda a vůdce Davida Výborného?

Vejba chybí neskutečně, to je bez debat. Je to hráč, který je na úplně jiném levelu, než my ostatní. Citelně chybí především v přesilovkách, kde prokazuje svoje schopnosti, řídí naši hru a dává jí myšlenku. Posílili jsme ale o Andreje Podkonického, takže jsme vzniklou díru v sestavě dokázali vyplnit. Těším se, až se zranění hráči vrátí a budeme hrát v plné síle.

Vy jste se ale boleslavského kapitána poměrně úspěšně pokusil nahradit, dvě asistence jsou toho jasným důkazem...

Ty asistence byly spíše šťastné. V naší situaci je naprosto jedno, kdo ty body udělá. Důležité je, abychom vyhrávali a začali stoupat tabulkou.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

11.08.2020

Předprodej na Liberec

Vstupenky na čtvrteční zápas s Libercem budou v prodeji opět den před utkáním, tedy ve středu 12. srpna. Fyzický předprodej na pokladně pro hosty na ZS probíhá od 10 do 12 hodin a poté od 13 do 15 hodin. Online prodej startuje v 10 hodin a končí ve čtvrtek 13. srpna v pravé poledne. Zbytek vstupenek bude opět k dispozici na pokladnách hodinu před začátkem utkání.

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav