BK MLADA BOLESLAV
20. 11. 2011 | Daniel Langer

Vsadili jsme na ofenzivní pojetí a byla to správná cesta, ví David Vrbata

M l. B o l. - Jeden z nejlepších výkonů sezóny podal Bruslařský klub v nedělním utkání proti Vítkovicím. Celek z města automobilů si na svém ledě připsal po delší době plný bodový zisk. Své první branky v extralize se dočkali Tomáš Jiránek a Steven Goertzen. Nahradit absentujícího kapitána Mladé Boleslavi se pokusil David Vrbata (na snímku), jenž v posledním utkání na ledě Liberce chyběl a jeho snaha byla poměrně úspěšná. Odchovanec boleslavského hokeje si připsal dvě asistence a výrazně tak přispěl k důležitému vítězství.

Davide, vítězství proti těžkému soupeři, jakým Vítkovice jsou, se určitě počítá...

O tom není pochyb, body jsme už potřebovali jako sůl. Po minulých utkáních nám Karlovy Vary zase odskočily, takže jsme nutně museli zvítězit za tři body. Poslední tři zápasy jsme bodový zisk v téměř vyhraných střetnutích trestuhodně prohospodařili. Jsem rád, že tentokrát odcházíme jako vítězové.

O osudu utkání jste vlastně rozhodli už v první dvacetiminutovce, že?

Úvodní dějství zápasu bylo z naší strany vydařené, byli jsme poměrně produktivní. Důležité podle mě bylo, že jsme dokázali rychle vstřelit třetí gól a nedovolili soupeři se zvednout. Steven tam výborně to moje vyhození dojel a prostřelil Málka. Kdybychom měli hrát celý zápas pouze s jednobrankovým vedením, nemuselo to dobře dopadnout.

Dokázali jste se vyvarovat individuálních chyb a kvalitně sehráli prokletou závěrečnou třetinu. Čím to, že v neděli to najednou vyšlo a o přijatelný výsledek se musely bát Vítkovice?

Vzešlo to z ponaučení, které nám přinesly předchozí zápasy. Byli jsme si vědomi, jakým způsobem jsme ty utkání ztratili a co jsme udělali špatně. Dříve jsme sázeli na totální defenzívu, to se zkrátka v moderním hokeji nevyplácí. Proti Vítkovicím jsme se i nadále tlačili dopředu a byla to správná cesta.

V neděli jste načali šňůru tří domácích utkáních v řadě. Je to pro vás velká výhoda?

Doma musíme pravidelně bodovat, je to pro nás zároveň velký závazek. Určitě to chce využít podpory fanoušků. V neděli sice diváků tolik nebylo, ale poctivě celý zápas fandili, což nám velmi pomohlo.

Jakým způsobem se v týmu promítla ztráta klíčového forvarda a vůdce Davida Výborného?

Vejba chybí neskutečně, to je bez debat. Je to hráč, který je na úplně jiném levelu, než my ostatní. Citelně chybí především v přesilovkách, kde prokazuje svoje schopnosti, řídí naši hru a dává jí myšlenku. Posílili jsme ale o Andreje Podkonického, takže jsme vzniklou díru v sestavě dokázali vyplnit. Těším se, až se zranění hráči vrátí a budeme hrát v plné síle.

Vy jste se ale boleslavského kapitána poměrně úspěšně pokusil nahradit, dvě asistence jsou toho jasným důkazem...

Ty asistence byly spíše šťastné. V naší situaci je naprosto jedno, kdo ty body udělá. Důležité je, abychom vyhrávali a začali stoupat tabulkou.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov