BK MLADA BOLESLAV
10. 2. 2019 | Zdena Bobková

Vrchol sezóny se blíží. Jaké jsou šance dorostu a v čem vidí progres trenér Jiří Zörkler?

M l. B o l. – Reprezentační přestávka platí i pro mládežnické kategorie, nejenom pro A-tým. Mladoboleslavský dorost nyní ladí formu před rozhodující částí sezóny, ve které stále bojuje o pozice, které by mu zajistily postup do vyřazovacích bojů play-off. V rozhovoru s trenérem Jiřím Zörklerem se mimo jiné dočtete hodnocení průběhu nadstavby, čím si tým od začátku sezóny prošel, jaká jsou očekávání a nálada v týmu, o tahounech týmů nebo i to, jak si hráči mladoboleslavského dorostu vedli ve výběru Středočeského kraje, kterému trenér Jiří Zörkler šéfuje a který se letos umístil na skvělém třetím místě.

Pane trenére, sezóna vrcholí, šance boleslavského dorostu na play-off jsou stále vysoké. Jak hodnotíte dosavadní průběh nadstavby?

Máte pravdu. V naší skupině ztrácíme na první místo, které zaručuje postup do play-off, jeden bod. Potom ještě ze všech tří skupin, odkud postoupí vítězové, postoupí ještě jeden tým z druhého místa, a bude to ten s největším počtem bodů. A my o tyhle pozice samozřejmě bojujeme. Musím říct, že po takovém rozpačitém začátku, kdy se sezóna nevyvíjela dobře, se nám podařilo mužstvo doplnit o dva klíčové hráče a šlo to nahoru.

Mužstvo se skládá z pracovitých a charakterních kluků a kluci se nechali přesvědčit, že nejenom tréninkem, ale i přístupem se můžeme dopracovat nějakého výsledku. A touhle cestou jdeme od začátku sezóny, a proto ta výkonnost šla hodně nahoru a my jsme schopný s mužstvem, se kterým jsme si na začátku sezóny strachovali, že budeme hrát o sestup, bojovat o pozice play-off.

Jak už jste sám řekl, jen jedno mužstvo postoupí do play-off. Jakou cítíte od mužstva chuť se tam dostat?

Kluci mají chuť velkou, neustále o tom mluví a jak jsem řekl, tak ten progres a stoupající výkonnost, je tam vidět. Snad nikdy jsem u mužstva takovou neměl a je to dáno tou prací, jsou to chytří a charakterní kluci a nechali se přesvědčit, že jedině tvrdou prací se můžeme posunout. Každý trénink se skládá nejenom z hodiny ledu, ale ještě půl až tři čtvrtě hodiny suché přípravy, buď v tělocvičně, nebo v posilovně a hodně to prokládáme takovou zábavnou formou. Po tréninku se věnujeme výklusu a protažení a všechno děláme týmově. Kluci si na tu práci zvykli a myslím, že je to baví a díky tomu jsme zaznamenali takový progres.

Největšími rivaly ve skupině jsou Havlíčkův Brod a Jihlava. Budou zápasy s nimi ty nejdůležitější, které vás čekají?

To bezpochyby. My jsme teď Havlíčkův Brod porazili, ztráceli jsme na ně 5 bodů, vyhráli jsme u nich v základní hrací době i v prodloužení. Udělali jsme 4 body, takže teď jsme za nimi o bod, ale na nás se zase zezadu tlačí Jihlava, takže jsme tam tři mužstva, která hrají o play-off. Trochu se teď bojím, že nás bude brzdit chřipková epidemie, protože od minulé středy postupně kluci polehávají. Do Havlíčkova Brodu jsme chtěli odjíždět s osmnácti hráči v poli, ale odjížděli jsme s patnácti, protože více hráčů jsme neměli, všechno polehalo. Takže já doufám, že nás ta chřipková epidemie moc nepřibrzdí. My jsme teď oba poslední zápasy odehráli perfektně, kluci makali a dřeli přesně tak, jak se má play-off hrát.

V dorostu už kluci pomalu nahlížejí do dospěláckého hokeje… Jak velký skok to je a jaká je třeba šance dostat se i do A-týmu?

V tom dorostu už je to přechod z žákovského hokeje. Dorostenecký hokej se přeci jen blíží tomu dospěláckému hokeji. Vždy je to ale hlavně o hlavě. Buď jsou ti hráči tím pohlcení a krom školy tomu dávají všechno, a pak se to daří, nebo ne. A v tomhle směru je to v tom mužstvu v pořádku. Já v tom týmu vidím kluky, kteří když na sobě budou dál takhle poctivě pracovat a budou k tomu mít takový přístup jako doteď, tak věřím, že se někdo z nich do toho A-týmu dostane.

Kanadské bodování týmu vede Oskar Haas, který nasbíral už 55 bodů (30+25) a v době natáčení rozhovoru byl společně s Jakubem Kosem z Brna nejproduktivnějším hráčem extraligy. Co na to říkáte?

Jak už jsem zmínil, neměli jsme žádnou velkou osobnost v mužstvu, ale byl tam Oskar Haas, který uměl dát góly, ale byla u něj horší ta obranná činnost. Ale i on pochopil, že se dneska hokej nedá hrát jen dopředu a střílet góly, ale že je nutný bránit a hrát pro tým. A on si to v hlavě srovnal a dneska je osobností týmu. A řekli si tím také o pozornost reprezentačních trenérů. Na jednom reprezentačním srazu už byl, sehrál zápas proti Slovensku. Na tento víkend byl znovu pozván na reprezentační sraz, měl odcestovat s týmem do Finska, ale bohužel chytil neštovice a místo ve Finsku leží doma v posteli. Ale věřím, že pokud bude takhle pracovat i dál, tak ho to stejně jednou nemine.

Přejděme teď k Mistrovství republiky krajů, kde se Středočeský kraj, složený také z hráčů BK Mladá Boleslav, umístil na skvělé třetí příčce.

Mistrovství republiky krajů je parádní akce, pro kluky téhle věkové kategorie. Za prvé už tam jsou nejlepší hráči z krajů z celé republiky, takže ten turnaj má vysokou úroveň a kluci už jsou pod drobnohledem reprezentačních trenérů, a také agentů, kteří se tam jezdí dívat. Takže mají možnost se maličko předvést.

My jsme na turnaji dosáhli perfektního výsledku – ze všech 14 krajů republiky jsme skončili třetí. Ale byli jsme herně hodnocení možná jako nejlepší mužstvo turnaje. Možná jsme tam trochu doplatili na systém, ale třetí místo je i tak parádní. Mužstvo bylo prakticky složeno z hráčů Kladna a Mladé Boleslavi a naši hráči se neztratili. V útoku hrál výborně Matěj Gardoň a Jakub Hruška a obrana v podstatě stála na hráčích BK Mladá Boleslav, kde to byl Boris Žabka, Jakub Hrouda, Tomáš Moravec a Vojta Vochvest. Zbytek obrany byl doplněný hráči Kladna.

Vy sám tento výběr koučujete. Kolikátou sezónu?

Co se týče těchto krajských výběrů, tak je vedu už pátou sezónu a toto byl asi nejlepší manšaft, jaký jsem měl k dispozici. A to říkám i přesto, že už jedno třetí místo máme, ale tady jsme byli herně opravdu nejlepší.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

21.02.2019

Klub zaplatí pokutu

Šéf Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu a rozdal tři pokuty – Mladá Boleslav zaplatí dvakrát 5 tisíc, Olomouc 5 tisíc korun.

21.02.2019

Se Zlínem na ČT Sport

Zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín odvysílá na svém sportovním kanálu Česká televize. Úvodní vhazování se proto z původních 16 hodin posouvá na 15:20.

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

×
Odehrané v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ