BK MLADA BOLESLAV
28. 7. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Volno bylo dlouhé, být zpátky na ledě je krásný pocit, říká David Bernad

M l. B o l. – Mladoboleslavští hokejisté vyjeli v pondělí poprvé od března na led. Jak řekl trenér Pavel Patera, kádr je kompletní, nyní se tedy ve ŠKOENERGO aréně tým připravuje na pohárové zápasy, které začnou již v prvním srpnovém týdnu. Jedním z hráčů, který se trenérům hlásil, byl také obránce a vicemistr juniorské extraligy z roku 2015 David Bernad. V rozhovoru pro klubový web mimo jiné hovoří o návratu na led nebo o očekávání před pohárovými zápasy.

"Je to krásný pocit. To volno bylo dlouhé, myslím si, že pro všechny. Předchozí sezóna skončila moc brzo, nevím kolik to bylo? Čtyři měsíce, co jsme byli bez ledu. tak to už i ti, co k tomu mají největší nechuť, tak se museli těšit," smál se na úvod David Bernad.

Obránce přiznává, že návrat po tak dlouhé době zpět na led byl po fyzické stránce znát. "Já nevím jak pro ostatní, ale pro mě určitě. Já jsem tady po 20 minutách ledu mohl mít zase třítýdenní dovolenou, takže pro mě jednoznačně. Pro mě fakt ta pauza byla dlouhá a ten skok na led byl hodně náročný. Vletělo se do toho docela ve slušném tempu, makali jsme," řekl Bernad.

"Myslím si, že můžu mluvit za všechny, v tomhle stavu se na to všichni hrozně těší, protože každý chce hrát zápasy. Nikdo tady nechce bruslit bez puku a nejlepší trénink je zápas, takže na to se všichni hrozně těšíme a po té dlouhé pauze doufám, že budeme všichni natěšení, bude to stát za to a i těch pár lidí, co nám sem pustí, tak doufáme, že se budou bavit," dodává obránce, který letos v květnu oslavil šestadvacáté narozeniny.

Kompletní videorozhovor s Davidem Bernadem můžete zhlédnout prostřednictvím klubového YouTube kanálu:Zobrazit příspěvek na Instagramu
Dnes za sebou máme jednu premiéru, poprvé jsme pro vás totiž točili rozhovor v roušce. Poznáte, kdo odpovídal na naše otázky? 🤔
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav),

Další články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.