BK MLADA BOLESLAV
16. 2. 2021 | Adéla Kvapilová

Vojtěch Polák po premiéře v TEHL: Neskutečný pocit, vážím si šance

M l. B o l. – Úterý 9. února si bude Vojtěch Polák dlouho pamatovat. Teprve šestnáctiletý útočník si v zápase proti Litvínovu odškrtl premiéru v Tipsport extralize a zapsal se tak do statistik jako nejmladší hráč, který do letošního ročníku nejvyšší české hokejové soutěže nastoupil.

Debut v seniorské soutěži si Vojtěch Polák připsal jako vůbec první hráč ročníku 2004. „Moc jsem si to užil. Je to pro mě neskutečný pocit, že jsem v šestnácti letech dostal takovou šanci. Vážím si toho,“ komentoval svou premiéru s nadšením.

„V šestnácti do toho skočil, jako když ho hodíte do vody. Jsme rádi, že jsme ho viděli. Když se mladí jeví dobře, tak se nebojíme je zařadit,“ sděluje Radim Rulík na účet nadějného útočníka a pokračuje: „Byl na jednom tréninku a šel do zápasu, všechno se to tak seběhlo. Na poslední chvílí vypadl David Cienciala, řešilo se to operativně, takže neměl čas s námi potrénovat a trošku se do týmu zabudovat.“

O tom, že by mohl nastoupit v úterní dohrávce 10. kola, dostal zprávy několik dní dopředu, avšak nic nebylo jisté. „Trenéři mi naznačili ve čtvrtek, že je možné, že naskočím do utkání. Pak jsem byl na jednom tréninku a v pondělí jsem se dozvěděl, že budu hrát,“ nastínil Polák.

V sestavě zaplnil místečko Oscara Flynna, který byl povolán do národního týmu, a tak měl po svém boku další mladé útočníky boleslavského kádru – Pavla Kousala a Ondřeje Najmana. Stihli se před zápasem sehrát? „S kluky to nějak vyplynulo. Bylo to super. Ještě jak jsou mladší, tak jsme si dobře rozuměli,“ těší šestnáctiletého forvarda.

Mládežnické soutěže dostaly stopku v polovině října minulého roku. Od té doby neměli dorostenci ani junioři možnost zápasové praxe. „Bylo znát, že jsem nehrál čtyři měsíce, ale teď už jeto lepší. Trénoval jsem každý den,“ popisuje debutant v boleslavském dresu.

Vojtěch Polák spadá kategoricky ještě do dorostenců. V letošní sezóně se tak stal v necelých sedmnácti letech nejmladším hráčem, který nastoupil do extraligového utkání. „To jsem nevěděl, vůbec jsem na to nekoukal. Nic speciálního to pro mě neznamená, ale jsem moc rád, že jsem dostal šanci,“ usmívá se.

V dorostenecké soutěži jezdíval často nájezdy, a tak padla otázka, zdali se o slovo přihlásil i v duelu s Litvínovem, který dospěl až do penaltového rozstřelu. „Trenéři se ptali, kdo si věří a kdo by chtěl jet, ale radši jsem se nepřihlásil,“ přiznává dorostenec a dodává: „Věřil bych si. Asi bych udělal kličku do bekhendu, jako to dělám pořád.“

Pokud by v letošní sezóně dostal další příležitost, změnil by svou hru následovně: „Vylepšil bych hru do obrany, být blíž ke hře a neodjíždět tolik od puku,“ uzavírá rozhovor nadějný mladík.

Další články

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav