BK MLADA BOLESLAV
1. 7. 2019 | Vojtěch Tůma

Vojtěch Mozík: V Rusku se mi dařilo, ale teď chci zkusit zas něco jiného


M l. B o l. – Po odchodu z České republiky, kde naposledy hrál za Plzeň, strávil boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík dva roky v zámoří, stejně dlouhou dobu působil i v ruské KHL. Ve Viťazu Podolsk, kde během uplynulých dvou sezon posbíral hned pětapadesát kanadských bodů, už šestadvacetiletý obránce, který se na dva týdny připojil k přípravě Bruslařů, pokračovat nebude, o svém novém angažmá ale bližší informace zatím prozradit nechtěl.

Vojtěchu, máte za sebou dvě sezony v ruském Podolsku. Jak byste toto angažmá zhodnotil?

Po odchodu z Ameriky jsem měl z KHL velký respekt, hlavně jsem se chtěl chytiti herně, což se mi podařilo. Celkově si myslím, že jsem tam zanechal dobrou stopu, obě sezony pro mě byly velkým přínosem a podle mě se za své výkony nemusím stydět. Podolsk sice není velkoklub, ale minimálně ambice na postup do play-off, které jsme si letos zahráli, má. CSKA Moskva nás sice přejelo 4:0 na zápasy, ale celkově v klubu panovala spokojenost. I mně osobně se dařilo, obě sezony se mi povedly, co se individuálních statistik týče.

Jak to bylo s vaším koncem v klubu? Šlo o vlastní rozhodnutí?

To se těžko popisuje, asi se jednalo o špatnou domluvu mezi vedením a člověkem, co mě zastupuje, tedy vlastně zastupoval. Nechci to nějak řešit nebo někoho obviňovat, prostě došlo k určitým věcem, kvůli kterým už v Podolsku nepokračuji. Je to škoda, mně se tam líbilo, ale ta situace je složitější.

Takže jste momentálně ve fázi hledání nového angažmá?

Rozhodoval jsem se, zda zůstat v Rusku nebo si třeba vyzkoušet Švédsko či Švýcarsko. Na příští sezonu už jsem s někým domluven, ale zatím nemůžu být konkrétní.

Během kariéry jste působil v Americe i v Rusku. Jak srovnáváte hokejové zkušenosti z obou zemí?

Obě angažmá mi něco dala. Co se týče zámoří, asi jsem od toho čekal trochu víc. Chtěl jsem se natrvalo prosadit do NHL, nakonec jsem v ní odehrál jen sedm zápasů během první sezony. Po jejím skončení jsem určitě měl vyšší ambice, kemp se mi povedl, ale pořádná příležitost nepřišla. Ostatní se mě ptali, proč jsem tomu ještě nedal trochu více času, ale já cítil, že šance už není. Potřeboval jsem změnu. Dost podobně je na tom třeba Tomáš Hyka, se kterým jsem si nedávno psal. Pro něj je to obrovská škoda, mít v AHL téměř bod na zápas je hodně slušné, jedná se o náročnou soutěž. Proto jsem byl překvapen, že pořádnou šanci nedostal. Amerika je v tomto ohledu specifická, musíte si sednout s trenérem i s vedením, mezi hráči panuje velká rivalita, všichni chtějí do NHL. Celkově je to úplně jiný svět a je těžké se tam naplno prosadit. V Rusku také úplně nevíte, co občas očekávat, ale určitě si nemůžu na nic stěžovat. Dva roky v KHL pro mě byly obrovskou zkušeností, rozhodně bych neměnil. Klub šlapal, trenéři i spoluhráči byli v pohodě, nemůžu o Podolsku říct nic špatného. Asi jsem se tam cítil lépe než v Americe

Kdy jste se vrátil do Čech?

Zhruba na konci března. Pak jsem ještě chvíli byl v reprezentaci, letěl na dovolenou. Během sezony mě trochu trápila záda i koleno a nepovedlo se mi zranění úplně doléčit. I proto jsem se nemohl pořádně porvat o účast na mistrovství světa, nebyl jsem úplně stoprocentně fit. Reprezentuji rád, kdykoliv můžu a dostanu pozvánku, tak k národnímu týmu přijedu, ale letos to i kvůli několika menším zdravotním problémům moc nevyšlo.

Přípravu si řídíte sám?

Zhruba týden jsem trénoval individuálně. Připravuji se tak už asi čtvrtým rokem, ale chtělo to nějakou změnu, proto jsem rád, že se můžu připojit k týmu a trénovat s ostatními. Chtěl bych moc poděkovat lidem z vedení klubu, že mi to umožnili. Nejprve jsem to řešil s Radimem Vrbatou, který se o tom bavil s trenéry, a nakonec jsme se domluvili, že dva týdny přípravy strávím v Mladé Boleslavi.

Sledujete během sezony zápasy Bruslařů?

Určitě. Přeci jen jsem tu hokejově vyrostl, navíc tu hraje i pár kamarádů, takže přehled o dění v klubu mám.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.