BK MLADA BOLESLAV
10. 8. 2011 | Štěpán Tomš

Vladimír Jeřábek je po třech přípravných zápasech spokojený

M l. B o l. – Po třech přípravných zápasech hodnotil výkony svých svěřenců trenér Vladimír Jeřábek (na snímku). V zápasech proti Plzni a Spartě byl spokojený s předvedeným nasazením, proti Litoměřicím se mu ale nelíbil vstup do zápasu. “Moc jsme sólovali a tahali puk,“ postěžoval si.

Pane trenére, přehlédneme-li výsledky dosavadních třech přípravných zápasů, jak se vám líbily po herní stránce?

V prvních dvou zápasech se mi velice líbilo nasazení a bojovnost. Zvláště pak u mladých hráčů, kteří bojovali nejen o své místo v sestavě, ale i svou hokejovou budoucnost. Jen hráči, kteří mají místo v mužstvu stálé, odpočívali. K utkání proti Litoměřicím jsme nepřistoupili ideálně. Po dvou dobře odehraných zápasech jsme si mysleli, že to půjde samo. Litoměřice přijely bourat hru a bránit, proto trvalo delší dobu, než jsme se rozjeli.

Co se vám konkrétně nelíbilo?

Hráli jsme netakticky, moc jsme sólovali a tahali puk. Asi jsme si mysleli, že hráče Litoměřic přehrajeme. Možná máme v hlavě, že by měli být horší, a to samozřejmě v hokeji nikdy neplatí. Ukázala to první třetina, kterou jsme mohli i prohrát.

Jak se vám ve svém prvním zápase líbil obránce Gord Baldwin?

Je tu zatím krátce, hraje levého beka. Lajna, ve které je s Dudášem, hrála celkově velmi dobře. Oba podporovali mladíky v útoku dlouhými nahrávkami, vzadu neměli výkyvy. Jsem spokojený.

A stejně tak hrál poprvé v útoku Roman Tománek.

Dlouho nebyl na ledě. S oběma jsme se domlouvali, jestli nastoupí už na Spartě. Mají za sebou pár tréninků, oba dva jsou dobří hokejisté. Roman by měl být střelec, ale je těžké to hned ukázat. Dnes už nejsou mezi hráči takové rozdíly. Věříme jim a doufáme, že budou přínosem.

Jakou přesně úlohu budou mít v týmu Jaroslav Balaštík s Davidem Výborným?

Chci od nich to, co dělají. Aby perfektně trénovali a ostatním šli příkladem. Aby mužstvo táhli. Až se všechno sladí, myslím, že to bude fungovat. Z kluků je dobrá parta, a oni by na tyto věci měli dohlížet.

Budete jim dávat při zápasech více volnosti?

Základy taktiky jim dám, ale jinak to jsou zkušení hráči a zbytek si budou řídit sami.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

12.10.2020

Otevírací doby prodejny

Otevírací doba kamenné prodejny STŘÍDA SPORT SHOP Mladá Boleslav, kde najdete také FANSHOP BK Mladá Boleslav, je s platností od 13. října otevřena ve všední dny od 12:00 do 17:00. O víkendu je zavřeno. Tato otevírací doba platí do odvolání.

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.