BK MLADA BOLESLAV
29. 10. 2009 | Jitka Čechová

Vladimír Čermák: Prohráli jsme kvůli nedisciplinovanosti hráčů

M l. B o l. - Kdybyste v 11. minutě dorazili do boleslavské Metrostav Arény, nejspíš byste si pomysleli, že už jdete jaksi pozdě. Středočeši totiž už v té době vedli 3:0. Jenže omyl. Bruslařský klub si prožil doslova hororovou druhou třetinu, po níž prohrával 3:4 a už nenašel dost sil k obratu. Nakonec prohrál 3:5. "Dobře rozehraný zápas jsme prohráli vlastní nedisciplinovaností," prohlásil po zápase trenér Vladimír Čermák (na snímku).

Litvínovský asistent Jiří Šlégr neměl důvod po utkání doslova nezářit spokojeností. "Samozřejmě, že po vyhraném zápase se nám to už hodnotí dobře, ale musím konstatovat, že náš vstup do utkání byl katastrofální. Způsob, jakým jsme k němu přistoupili, nebyl vůbec dobrý, o první třetině jsme si v kabině museli leccos říct," zůstal i přesto poměrně při zemi a nebral si servítky.

"Nedokážu si to vysvětlit, ale z nějakého důvodu se nám první dvacetiminutovky prostě nedaří. Na klucích bylo ale každopádně strašně moc vidět, jak chtějí, a jak se snaží odstraňovat ty markantní chyby," prohlásil na obhajobu Litvínova. "Začali lépe bránit, napadat, hrát do těla… V tu chvíli se utkání začalo lámat. V momentě, kdy dali kontaktní gól, bylo na střídačce cítit, že mají na to otočení," prohlásil Šlégr.

"Konec zápasu byl určitě dramatický, rozhodčí nás poslal do tří, což určitě není nic příjemného. Ale jak říkám, na klucích bylo vidět odhodlání… Za dnešní výkon jim musím jen poděkovat," zakončil.

Oproti tomu to vzal Vladimír Čermák, lodivod Mladé Boleslavi, hodně zkrátka: "Mně se ten zápas samozřejmě hodnotí velice špatně," podotkl nevesele. "Utkání, které takhle perfektně rozehrajete, prohrajete kvůli nedisciplinovanosti hráčů… To je asi tak to jediné, co k tomu můžu říct," uzavřel.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.