BK MLADA BOLESLAV
25. 3. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Vítězné tažení 8. třídy. Bruslaři vyhráli základní část i DTS a zabojují o titul

M l. B o l. – Mladoboleslavská 8. třída letos válí. Za celou sezónu osmáci pouze jednou prohráli, a to ještě na začátku ročníku hned v září, a ještě čtyřikrát remizovali. Jinak Boleslavští sbírali jednu výhru za druhou. Odměnou jim budiž závěrečný turnaj, kde se poperou o titul s ostatními nejlepšími týmy z jiných regionálních skupin. Mistrovství České republiky (MČR) se odehraje už tento týden v Ostravě. A Bruslaři hlásí, že chtějí pro Mladou Boleslav úspěch.

Jak už bylo naznačeno, boleslavští osmáci zaznamenali letos v rámci 28 zápasů 23 výher, pouze čtyřikrát remizovali a jen jednou prohráli. S náskokem třech bodů na největšího rivala z Liberce se umístili po základní části na prvním místě v tabulce v rámci skupiny Královéhradeckého kraje, ve které působili.

Bruslaři ale neopanovali pouze ve své skupině, nýbrž i v Dlouhodobé turnajové soutěži (DTS) U14, v rámci které zvítězili ve středu. Bylo to tak vůbec poprvé, kdy Mladá Boleslav v této soutěži a věkové kategorii vyhrála či se umístila na prvních třech místech. Druhé byly za Mladou Boleslaví Vítkovice, třetí pak Chomutov.

Boleslavští nyní nemají moc dlouhý čas na odpočinek. Už ve středu hrají totiž na MČR v ostravských Vítkovicích, konkrétně začínají ve středu 27. března od 15:30 proti Spartě. A Bruslaři chtějí na turnaji uspět a přivézt medaile. „Nálada v kabině je po výhře v DTS výborná. Na turnaj se moc těšíme. Zajímá nás konfrontace s kluby, se kterými se v sezoně nepotkáváme. Jsme také zvědaví na hráče, kteří jsou označováni za nejlepší v ročníku 2005 v rámci celé republiky. Cílem je medaile, ale bude tu dalších pět týmů. Podle mého názoru to bude velmi vyrovnaný turnaj, který nemá favorita,“ řekl před začátkem turnaje Martin Škaloud, který tým trénuje se svým kolegou Lukášem Zörklerem.

Tým boleslavské 8. třídy se skládá z hráčů ročníku narození 2005. Na soupisce, která čítá 20 hráčů, se ale nachází i sedm hokejistů ročníku narození 2006, tedy mladších hráčů.

Bruslaři se mohou pochlubit vyrovnanými a kvalitními brankáři. Oba mají úspěšnost zákroků nad 91 % a průměr pod dva inkasované góly na zápas. Z obránců je nejlepším střelcem Jan Halman (10 gólů), ale jasným nejproduktivnějším lídrem je Vojtěch Hradec. Ten zaznamenal během 25 zápasů 51 bodů (27+24). Nejtrestanějším hráčem týmu je pak David Hart (77 TM).

Další informace k závěrečnému mládežnickému turnaji můžete nalézt v tomto článku.

Související články

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav