BK MLADA BOLESLAV
19. 3. 2010 | Daniel Langer

Víme, že zůstáváme daleko za očekáváním, povzdychl si za všechny útočníky Zdeněk Bahenský

M l. B o l. – Po prohraném utkání s Kladnem působily útroby Metrostav Arény stísněným dojmem. Hlouček redaktorů vyčkával na svou šanci před zavřenými dveřmi boleslavské kabiny. Trenéři vedli se svými svěřenci dlouhý rozhovor, teprve po zhruba dvaceti minutách se začali z kabiny trousit skleslí hráči Mladé Boleslavi, mezi nimi i Zdeněk Bahenský (na snímku).

Zdeňku, máte za sebou další prohrané utkání a navíc opět o jednu branku – o nějakých pozitivních pocitech nemůže být ani řeč, že?

"Určitě, především je to pro nás pro všechny velké zklamání. Táhne se to s námi už dlouho, na jednu vstřelenou branku se zkrátka nevyhrává. Musíme se maximálně soustředit na zlepšení produktivity a věřím, že se to pro nás ještě v dobré otočí."

Dnes se zdálo, že jste zcela rezignovali na kombinační styl hry a omezili se na nahazování. To byl pokyn od trenérů, nebo vše vyplynulo ze hry?

"Spíš vyplynulo ze hry. Kladno velmi dobře bránilo svou modrou čáru. Bohužel na ně moc neplatilo ani to nahazování..."

Kdybyste měl označit okamžiky, ve kterých se utkání rozhodovalo, které by to byly?

"Jednoznačně přesilové hry. Měli jsme dát gól dříve, ta přesilovková trefa přišla příliš pozdě, už nezbývalo moc času. Obrovské šance jsme zahodili ve druhé třetině, tam naši kluci stáli snad třikrát sami proti gólmanovi. Prostě to tam nepadá." (povzdech)

Když už jste zmínil tu přesilovkovou trefu – Josef Jindra dnes vsítil svoji třetí branku v play-out a vyrovnal tak počet branek, které nastříleli všichni útočníci dohromady. Není to už trochu na pováženou?

"My to Pepovi všichni moc přejeme, ale na druhou stranu to pro nás není nic příjemného. Víme, že zaostáváme daleko za očekáváním a hned v příštím utkání se to musíme pokusit napravit. Musíme myslet pozitivně, poraženecká nálada nikomu a ničemu nepomůže."

Vy sám jste dnes předvedl velice pěknou individuální akci, kdy jste se protáhl kolem trojice kladenských hokejistů a dostal se k zakončení. Byla to jedna z mála akcí, která roztleskala boleslavské tribuny. Jak se vše seběhlo?

"Dostal jsem perfektní puk do jízdy, chtěl jsem to urvat. Ten poslední bek mi trochu podrazil nohu, zakončoval jsem v pádu. Ta střela do protipohybu neměla takovou razanci, jak bych si představoval. Prostě to tam nepadlo."

Zmínil jste nutnost myslet pozitivně. Kde vidíte pozitiva z posledních utkání?

"Celkem dobře pracuje obrana. Dostáváme málo branek, bohužel jich ale ani víc nedáme. Vycházejí nám přesilové hry. Hlavní problém je ta produktivita, to musíme zlepšit a půjdeme zase nahoru."

Teď už to celé je a bude hlavně o psychice, že?

"Rozhodně, hlavně u útočníků je to problém. Když dlouho nebodujete ať už jako tým, nebo jako jednotlivec, svazuje vám to ruce. Snažíte se vymyslet všelijaké složitosti. Místo toho by obyčejná střela zápěstím byla kolikrát účinnější."

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav