BK MLADA BOLESLAV
28. 2. 2016 | Zdena Bobková

Viděl jsem tam místo, říká o svém prvním extraligovém gólu Ivan Ďurač

B r n o – Mladá Boleslav v neděli 28. února zavítala na led desátého Brna. Zápas, který byl plný zvratů a o jeho vítězi musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy, nakonec opanovala Kometa. Nejlepším hráčem Bruslařského klubu se stal Ivan Ďurač (na snímku). Osmnáctiletý mladík ve čtvrté minutě svým gólem otevřel skóre utkání. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního, kdyby to zároveň nebyla jeho první extraligová trefa za muže v extralize! Jak on sám viděl duel proti Kometě a jaké jsou jeho pocity a kolik ho jeho gól v kabině bude „stát“, si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Ivane, jak těžký byl zápas proti Kometě?

Bylo to hodně těžké. V první třetině jsme měli více ze hry a vedli jsme 2:0, pak 2:1. Po první třetině nás trenéři nabádali k tomu, abychom zůstali v tempu, abychom nepřestali hrát. Nechtěli jsme soupeřovi dát moc šancí a pouštět ho do brejků. Jenže to se nám moc nepovedlo, zvlášť ve druhé třetině. V závěru utkání se nám podařilo vyrovnat na 3:3. Myslím si, že ten bod, který máme, je zlatý, protože nájezdy už jsou vabank.

Boleslav v utkání rychle vedla, dokonce o dva góly. Jak se to celé seběhlo?

My jsme se do toho snažili vletět, a to se nám podařilo. Dostal jsem od Matěje Stříteského puk a snažil jsem se zakončit pod vyrážečku, což se mi podařilo. Druhý gól padl z důrazu.

Tlak Komety ve druhé třetině byl neskutečný. Myslím, že můžete hodně děkovat Davidu Rittichovi, že vás v mnoha zákrocích podržel, že?

Ano, on nás neskutečně držel celý zápas. Ve druhé třetině z nás jakoby něco spadlo a tolik nám to nešlo. Většinu času se hrálo u nás, soupeř se tím hodně dostával do tempa a dominoval. Zvedlo se jim sebevědomí a z toho vyplynuly šance, které Ríťa (David Rittich, pozn. red.) naštěstí pochytal.

Před zápasem se hodně spekulovalo o tom, že v případě vaší výhry v Brně by už Boleslav měla jistou účast ve čtvrtfinále. Mysleli jste na to?

Nevnímali jsme to. Šli jsme do toho zápasu s tím, že chceme vyhrát a chceme brát tři body.

Obrátím ten rozhovor přímo na vás. Kolik vás ten první extraligový gól bude stát?

Určitě to pár tisícovek asi bude. (smích) Ale je to první gól v extralize za chlapy. Jsem opravdu hrozně rád, že to tam padlo, a že to mám za sebou.

Jak se celá ta situace seběhla?

My jsme tam skočili, beci si tam dávali puk v našem pásmu a já jsem to hned otočil, projel jsem kolem červené čáry, hlídal jsem si beka a Stříťa (Matěj Stříteský, pozn. red.) mě tam parádně našel, dostal jsem přihrávku přesně na hůl a jel jsem sám na bránu. Dal jsem to pod lapačku, měl tam místo, viděl jsem to tam. Jsem rád, že to tam padlo.

Obligátní otázka – schoval jste si ten puk?

Určitě, schoval. (úsměv) Stříťa mi řekl, ať tam ani nejezdím, že mi ho přiveze sám. Pak přijel a podal mi ho.

Pokud jsem se dobře dívala a statistiky mi to jen potvrdí, trenéři vás nechali hrát prakticky celý zápas, což je oproti minulým zápasům určitě změna – v nich jste odehrál vždy tak minutu až dvě. Jste rád, že vám dali důvěru?

Jsem rád. Přál jsem si to. Chápu, že v předešlých zápasech to nešlo, tam byl ještě větší tlak, i ze strany soupeře. Jsem rád, že mi ten prostor dali. Myslím, že jsem to odehrál slušně a budu se snažit jim dokazovat i dál, že na to mám a že na sobě chci dál pracovat a zlepšovat se.

Řekli vám trenéři něco během zápasu nebo po zápase?

Ne, to ne. Po gólu mě trenéři pochválili a řekli mi „jen tak dál“.

V letošní sezoně figurujete na soupiskách hned tří týmů – junioři, Benátky nad Jizerou, A-tým… Jak to všechno zvládáte?

Sezonu jsem začínal v juniorech, za které jsem odehrál 25 zápasů. Pak mě zavolal manažer, že bych měl jít hrát za Benátky do 1. ligy. Tam jsem odehrál pár zápasů. Byla to pro mě další nová zkušenost. Je to dospělý hokej, jsou tam zkušenější hráči a hodně mi to dalo. Teď si mě zavolali do boleslavského A-týmu.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

07.03.2021

Čtvrtfinále od 18. 3.

Boleslavští hokejisté mají po posledním utkání základní části volno, a to až do 18. března, kdy začnou čtvrtfinálové zápasy. Jejich soupeř vzejde z předkola, Bruslaři si zahrají proti týmu, který se umístí na šestém místě.

07.03.2021

Bruslaři znovu v U18

Boleslavští hokejisté byli znovu povoláni na další přípravný kemp reprezentace do 18 let v Litoměřicích. V termínu od 8. do 13. března se zde představí Sebastian Jasečko, David Moravec, Gabriel Szturc a Oliver Šatný.

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.