BK MLADA BOLESLAV
12. 1. 2020 | Zdena Bobková

Vedení bereme jako samozřejmost, chybí pokora, hodnotil po výhře Marek Hrbas

M l. B o l. – Bruslaře čekal v úvodu roku náročný dvoudenní program. V pátek zavítali na led hradeckého Mountfieldu, aby se za méně než 24 hodin postavili dalšímu soupeři, tentokrát vítkovické Rideře. Zápas se spoustou zvratů nakonec Bruslaři zvládli a Ostravany porazili poměrně jasným skóre 6:3, bodovali tak po dlouhých třech týdnech za plný počet. Po zápase s Vítkovicemi jsme vyzpovídali obránce Marka Hrbase, který zhodnotil nejenom předešlý zápas, ale vrátil se i k několika předešlým utkáním.

Marku, výsledek zápasu s Vítkovicemi je poměrně jasný, vyhráli jste 6:3. Jak byste zhodnotil utkání?

Myslím, že dvě třetiny od nás byly dobré. V té prostřední jsme přestali hrát a taky podle toho vypadaly výsledky těch třetin, potažmo celého utkání.

Výsledek se nerodil úplně snadno, sám jste to již naznačil. Vítkovice nejprve vedly, Boleslav dokázala otočit vývoj zápasu na svou stranu, ale hosté z přesilovek srovnali. Co tedy bylo špatně?

Nevážíme si toho výsledku a nejsme pokorní. Bereme to jako samozřejmost a myslíme jenom dopředu, nesoustředíme se na obranu, a z toho potom dostaneme gól. Soupeři pak stačí jeden gól, aby ho to nakoplo, což se taky stalo. Zbytečně jsme si to zase zkomplikovali. Nevím proč, říkáme si to. Přestaneme se soustředit na obranu a pak to vypadá jako dneska.

Boleslav teď zaznamenala určitý výkonnostní pokles a lehce se propadla tabulkou. Stále se ale drží v elitní šestce. Čím si to vysvětlujete?

Na každý tým přijde fáze sezóny, kdy to prostě nejde. Musíme si vážit toho, jak to máme rozehrané a kde jsme, a nesmíme si to zbytečně pokazit. Ztratili jsme hodně bodů v nájezdech, nedotáhli jsme je. (Bruslaři v aktuální sezóně dospěli 4x do samostatných nájezdů, ani jednou v nich však neuspěli, pozn. red.) V nich jsme ztratili opravdu hodně bodů. Pokud budeme dělat to, co máme a umíme, tak věřím, že se v té šestce i nadále udržíme.

Dalo by se teď s nadsázkou říct, že to, co teď nejvíce pilujete jsou prodloužení? (Bruslaři prodlužovali v sezóně celkem 10x, přičemž 5x odcházeli jako vítězové, pozn. red.)

Párkrát v tréninku jsme to trénovali, ale takovým situacím se v trénincích věnujeme všeobecně, děláme to často. V prodloužení je to ale hodně i o štěstí. Někdy jedete, máte brejk, nedáte a najednou se to obrátí a soupeř dá gól. Je tam hodně prostoru, a tak hodně záleží i na těch dovednostech, než na nějaké taktice v prodloužení. Spíš bychom měli zlepšit asi ty nájezdy. Ty body se pak na konci budou hodit. Nevíme, jak to dopadne, ale myslím, že rozehrané to máme dobře, a že zůstaneme tam, kde jsme.

Nad Vítkovicemi jste vyhráli za tři body, což bylo poprvé od 17.12.2019, kdy jste porazili Pardubice. Bylo potřeba si tu tříbodovou výhru znova takříkajíc osahat?

Určitě ano. Někdy to už přijít muselo. Nebo třeba taky nemuselo, což by bylo ale hodně špatné. Celkově je důležité sbírat body a samozřejmě také záleží na tom, jak ty zápasy vypadaly. Někdy jsme byli horším týmem, a nakonec jsme to vyrovnali, a zápas jsme v prodloužení vyhráli. Ale taky byly zápasy, kdy jsme to měli dotáhnout za tři body a zbytečně jsme je ztratili.

Narážíte na zápas se Spartou?

Na Spartě jsme určitě měli vyhrát za tři body. Ale třeba v předešlém utkání v Hradci nás soupeř dvě a půl třetiny do ničeho nepustil a my jsme pak dali jeden gól, vyrovnali a vyhráli v prodloužení. Myslím si, že se nám tak z toho zápasu trochu vrátily body za tu Spartu. Teď jsme moc rádi za tři body, a budeme doufat, že to tak bude pokračovat.

Na přelomu roku jste neměli takovou porci utkání jako třeba jiné týmy, takže byl čas se věnovat tréninku. Věnovali jste se něčemu konkrétnímu?

Trénovali jsme situace kolem brány, jak v naší třetině, tak v té útočné. Předbrankový prostor je hodně důležitý a my jsme tam měli problémy. To bylo asi to nejdůležitější, čemu jsme se věnovali.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

15.01.2020

Obchod s FANSHOPEM

STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav bude v týdnu od 13. do 19. ledna uzavřen, výjimku činí pouze domácí utkání v neděli 19. ledna s Kladnem, kdy bude otevřen v tradičních hodinách při zápase. V následujícím týdnu od 20. do 26. ledna bude fungovat v omezeném provozu, o otevírací době vás budeme informovat. Zboží z klubového FANSHOPU můžete nejjednodušeji zakupovat prostřednictvím našeho e-shopu. Omlouváme se za případně vzniklé potíže.

13.01.2020

Mladí Bruslaři na ODM

Již tento týden, v neděli 19.ledna, startuje další ročník Zimní olympiády dětí a mládeže, ve kterém se představí všechny kraje České republiky. O cenné kovy se na hrách za Středočeský kraj popere i 12 mladých Bruslařů! Jedná se o hokejisty ročníku 2005 a mladší. Nominováni byli a na olympiádu se vydají David Hora, Jakub Vítek, Jan Halman, Vojtěch Hradec, David Hart, Dominik Hasman, Jiří Sypecký, Vojtěch Vochvest, Adam Vlasák, Adam Martin Hlinský, Jáchym Průšek a Patrik Král. Za zmínku stojí, že tito hráči skončili na 3. místě v MČR 2019, někteří jsou vítězové 46. ročníku Memoriálu Gustava Lachmana.

Výběr Středočeského kraje povede jako již tradičně mladoboleslavský trenér Jiří Zörkler. Držíme palce a přejeme mnoho úspěchů.

07.01.2020

Pabiška za Benátky

Lukáš Pabiška si v rámci střídavých startů za Benátky nad Jizerou připsal první asistenci. Stalo se tak v utkání s Třebíčí, které bylo jeho druhým v benáteckém dresu.

23.12.2019

Klikorka na MS

Česká reprezentace do 20 let má za sebou přípravný kemp ve Frýdku-Místku, po kterém trenér Václav Varaďa zúžil českou soupisku na 22 hráčů a 3 brankáře. Ve výběru zůstal a na MS tak pojede i mladoboleslavský obránce Karel Klikorka Juniorský národní tým se v pondělí přesouvá do Ostravy, kde pro něj Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 odstartuje 26. prosince zápasem proti Rusku.

19.12.2019

FANSHOP - výdej

Páteční prodej na vedení klubu je z provozních důvodů zrušen. Dárky na poslední chvíli můžete zakoupit na nedělním utkání s Kometou Brno. Výdej objednávek bude probíhat v pátek odpoledne od 13 do 16 hodin na vedení klubu anebo rovněž v neděli od 14 do 16 hodin.

14.12.2019

Klikorka pokračuje

V podvečer po modelovém utkání s Frýdkem-Místkem vyřadili trenéři české reprezentace do 20 let ze svého kádru jedenáct hráčů. Pokračovat budou se čtyřmi brankáři, devíti obránci a šestnácti útočníky. V přípravě na mistrovství světa, které se koná od 26. prosince do 5. ledna v Ostravě, tak pokračuje mladoboleslavský obránce Karel Klikorka. Držíme palce!

×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Hokejový klub Čáslav, z. s.
×
Dnes v 12:30 | Dor.
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav