BK MLADA BOLESLAV
3. 1. 2010 | Jitka Čechová

Věděli jsme, že tentokrát přijede jiná Kometa, připustil Vladimír Čermák

M l. B o l. – Rychlý gól Boleslavi, pak vyrovnání Komety a následné dlouhé nic. Jenže potom přišla třetí dvacetiminutovka a Brno najednou vedlo už o dvě branky. Na Středočechy nečekal lehký úkol, ale nakonec se s notnou dávkou štěstí zadařilo, v power-play se Bruslařskému klubu podařilo vyrovnat. "Jsme rádi, že jsme se ještě vůbec dostali do hry," okomentoval tuto situaci trenér Vladimír Čermák (na snímku). "Škoda, že se nám tentokrát nevyvedly penalty."

Po urputném boji Brna a Mladé Boleslavi nepůsobil lodivod Komety Vladimír Jeřábek zrovna dvakrát spokojeně, ačkoliv jeho svěřenci právě vybojovali proti Středočechům dva body za samostatné nájezdy. Což se, nutno dodat, letos ještě nikomu nepodařilo. "Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že budeme mít dva body, tak bychom byli určitě rádi. Teď je po utkání a můžu říct, že nás ztráta toho jednoho určitě hodně mrzí," začal své hodnocení.

"Měli jsme to uhrát až dokonce, vydržet, ale to je zkrátka hokej," pokrčil Jeřábek rameny. "Boleslav dokázala vytvořit skutečně velký tlak, hodně ji povzbudil ten rychlý gól z 1:3 na 2:3. To byl podle mě možná rozhodující moment," prohlásil. "Pak to ještě zkusili v power-play, to je taková ta část hry, kdy už si prostě už říkáte, že to buď vyjde, nebo nevyjde. A Boleslavi to vyšlo."

Vladimír Čermák, trenér Bruslařského klubu, z pochopitelných důvodů nehýřil optimismem. "Věděli jsme, že přijede jiná Kometa, než jaká přijela na podzim. Už doma potom naznačili, že se zvedají," vzpomněl kouč Středočechů. "Zápas jsme nezvládli hlavně v přesilových hrách, které jsme odehráli opravdu velice špatně," povzdychl si.

"Řekl bych, že jsme mohli být rádi, že jsme se ještě vůbec dostali do hry, že jsme snížili na 2:3 a pak jsme ještě navíc vyrovnali v power-play," shrnul Čermák. "Penalty se, ačkoliv se nám předtím víc než dařily, tentokrát bohužel nevyvedly. Je to škoda."

Rivalita panuje mezi Kometou a Boleslaví už několik let, z první ligy se teď přenesla do nejvyšší soutěže. Jaký názor na to mají oba trenéři? "Nemyslím si, že jsme si to nějak víc brali," prohlásil Čermák. "Ať je to Brno, Sparta nebo Kladno – na všechny zápasy se díváme stejně. Na co se soustředíme, je skutečnost, že bychom už měli konečně doma zabodovat za plný počet." Ani Vladimír Jeřábek nepřiznal, že by zápasy s Boleslaví bralo Brno jako něco víc. "My si něco takového ani nemůžeme dovolit. Je před námi celá tabulka, takže je pro nás vlastně každý soupeř úplně stejný."

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.