BK MLADA BOLESLAV
13. 1. 2012 | Jitka Čechová

Valent nás držel nad vodou, mohli jsme vyhrát, lituje Andrej Podkonický

B r n o – Do Mladé Boleslavi přišel útočník Andrej Podkonický (na snímku) právě z Komety Brno a o to víc chtěl hráč Bruslařského klubu svého bývalého zaměstnavatele porazit. Ale nevyšlo to. Svěřenci trenéra Nováka vsítili pouze jedinou branku a nakonec prohráli na nájezdy. Dle slov Andreje Podkonického mohlo být líp, ale i hůř. "Teď je před námi důležitý zápas s Karlovými Vary, ten musíme bezpodmínečně zvládnout. Prostě je nutné sebrat se a jít dál, ještě je ve hře skoro 40 bodů."

Andreji, s Brnem jste prohráli na nájezdy, ale mohlo to pro vás dopadnout i lépe…

Lépe i hůře. Myslím, že jsme nezačali špatně. Vedli jsme 1:0 a toho gólu, který jsme potom inkasovali v oslabení, můžeme jen litovat. A samostatné nájezdy… Brno mělo ve třetí třetině dvě vyložené šance, kdežto my, troufnu si tvrdit, ani jednu. Takže v tomhle směru je to asi dobré. Bod je fajn.

Ale obecně je to pro vás nejspíš ztráta, že?

Přesně tak. Změnilo se to ve ztrátu v momentě, kdy po šedesáti minutách zazněla siréna. Chtěli jsme tři body. Ale jak už jsem řekl, vzhledem k dalším událostem to mohlo být i horší.

Výkon Michala Valenta byl bezpochyby jedním z faktorů, který vás držel nad vodou, souhlasíte?

Michal nás hodně podržel. Už jsem zmínil ty dvě obrovské šance Brna ve třetí třetině a byla tam i kupa dalších. Myslím, že jestli jsme měli na to vyhrát, bylo to hlavně díky němu.

Kometa vás poměrně velkým rozdílem přestřílela (40:22). Jeli jste do Brna hlavně s myšlenkami na obranu a brejky?

To snad ani ne. Měli jsme napadat, ale oni nás k tomu moc nepouštěli. Měli jsme málo střel, chodíme málo do brány. Už asi čtvrtý zápas za sebou jsme se snažili hrát na jeden gól a to prostě nejde. Když se vám na to podaří vyhrát, je to i otázka štěstí a na to prostě spoléhat nelze. Musíme přidat a chodit víc do brankoviště.

Ve třetí třetině vás dost přibrzdilo i čtyři minuty dlouhé oslabení. To jste se asi pořádně zpotili, aby z toho byl alespoň ten bod, že?

Hlavně první dvě minuty nás docela dost tlačili, ale povedlo se nám to ubránit. Na druhou stranu jsme tam pak měli přesilovku i my. Mohli jsme ten gól dát stejně, jako mohlo Brno.

Jeden z domácích hráčů doslova vysklil boleslavským obráncem Hayem plexisklo. Jak se na vás projevila vynucená pauza ve finišujícím závěru?

Ani moc ne. Vyměnili to poměrně rychle, takže to byla jen taková malá přestávka. Nemyslím si, že by někdo nějak vypadl z tempa.

Vzhledem k vývoji extraligy se Mladé Boleslavi předkolo play-off poměrně vzdaluje. Jak vidíte šance Bruslařského klubu?

Nemá smysl si cokoliv nalhávat, opravdu se nám to vzdaluje. Posledních asi pět nebo šest zápasů nám doslova proklouzlo mezi prsty. Kdybychom bodovali, mohlo to vypadat úplně jinak. Ale teď už to začíná být moc velký rozdíl a utíká nám to. Teď je před námi důležitý zápas s Karlovými Vary, ten musíme bezpodmínečně zvládnout. Prostě je nutné sebrat se a jít dál, ještě je ve hře skoro 40 bodů.

Vy jste před svým příchodem do Boleslavi působil právě v Brně. Představoval pro vás ten zápas o to větší motivaci? A neptal se vás trenér na nějaké chytáky?

Určitě. Vždycky je to trochu jiné. Motivaci máme velkou samu o sobě, u mě to tentokrát bylo ještě o něco větší. Chtěl jsem Brno porazit. Trenér se mě na pár věcí ptal, ale moc toho nebylo. Šlo spíš o můj názor a podobně. On sám jinak všechno věděl.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim