BK MLADA BOLESLAV
27. 5. 2010 | Michal Miškovský

Valdemar Jiruš se dohodl na rozvázání smlouvy. Zvažuje konec kariéry

M l. B o l. – Obránce Valdemar Jiruš (na snímku) se k 30. dubnu 2010 dohodl s BK Mladá Boleslav na ukončení smlouvy. Uvažuje totiž o konci aktivní hokejové kariéry. “Valdemarovi děkujeme za odvedenou práci pro náš klub a přejeme mu hodně štěstí ať už v hokejovém či civilním životě,“ říká ředitel Michal Koliáš.

Šestatřicetiletý Valdemar Jiruš doposud vystřídal v extralize tři kluby – Spartu, Liberec a Mladou Boleslav. Rok co rok se řadil mezi nejproduktivnější obránce soutěže a hranice dvaceti nasbíraných bodů pro něho nebyla ničím neobvyklým. Se Spartou získal v ročníku 2001/2002 titul.

Jiruše zdobila neobvykle zahnutá čepel hokejky, díky níž vysílal na soupeřovy branky jedovaté projektily. V minulé sezoně se v dresu Mladé Boleslavi trefil dohromady šestkrát.

Poslední gól si schoval do pátého barážového zápasu proti Chomutovu, v němž symbolicky otevřel skóre a uzavřel své působení ve středočeském klubu.

V extralize doposud odehrál 497 zápasů, během nichž si připsal 199 bodů, což je na obránce velice dobrá vizitka.

Další články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.