BK MLADA BOLESLAV
27. 5. 2010 | Michal Miškovský

Valdemar Jiruš se dohodl na rozvázání smlouvy. Zvažuje konec kariéry

M l. B o l. – Obránce Valdemar Jiruš (na snímku) se k 30. dubnu 2010 dohodl s BK Mladá Boleslav na ukončení smlouvy. Uvažuje totiž o konci aktivní hokejové kariéry. “Valdemarovi děkujeme za odvedenou práci pro náš klub a přejeme mu hodně štěstí ať už v hokejovém či civilním životě,“ říká ředitel Michal Koliáš.

Šestatřicetiletý Valdemar Jiruš doposud vystřídal v extralize tři kluby – Spartu, Liberec a Mladou Boleslav. Rok co rok se řadil mezi nejproduktivnější obránce soutěže a hranice dvaceti nasbíraných bodů pro něho nebyla ničím neobvyklým. Se Spartou získal v ročníku 2001/2002 titul.

Jiruše zdobila neobvykle zahnutá čepel hokejky, díky níž vysílal na soupeřovy branky jedovaté projektily. V minulé sezoně se v dresu Mladé Boleslavi trefil dohromady šestkrát.

Poslední gól si schoval do pátého barážového zápasu proti Chomutovu, v němž symbolicky otevřel skóre a uzavřel své působení ve středočeském klubu.

V extralize doposud odehrál 497 zápasů, během nichž si připsal 199 bodů, což je na obránce velice dobrá vizitka.

Další články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!