BK MLADA BOLESLAV
28. 12. 2014 | Vojtěch Drbohlav

Václav Kočí: Šance jsme měli, klidně jsme to mohli rozhodnout dřív

This text will be replaced

Václav Kočí: Šance jsme měli, klidně jsme to mohli rozhodnout dřív

M l. B o l. – Obránce Václav Kočí je nejnovější posilou Bruslařského klubu, teprve v sobotu se podařilo vyřídit jeho hostování z Pardubic. V rozhovoru se staronová tvář Mladé Boleslavi rozhovořila o svém příchodu do města automobilů, o tom, kolik času bylo na sehrání se spoluhráči a také prozradila své dojmy o utkání s karlovarskou Energií.

Novopečený bek Středočechů Václav Kočí přiznává, že utkání s Karlovými Vary nebylo pro Bruslaře tak jednoduché, jak může napovídat výsledek. „Dokázali jsme je tlačit hlavně o první třetině, o té druhé zas pro změnu oni zatlačili nás,“ říká k průběhu duelu. „Důležité je, že jsme byli schopní ubránit to vedení 2:1. A pak ještě něco přidat.“

Takříkajíc na dno svých sil si sáhl Kočí i z osobního pohledu na věc. Má za sebou totiž dvouměsíční zdravotní trable. „Pro mě osobně to bylo hodně těžké, protože jsem naposledy nastoupil k ligovému utkání na konci října,“ přiznává nevesele.

Pětatřicetiletý obránce, jenž je ve středních Čechách na hostování do konce sezony 2014/2015, si podle svých slov vzpomíná na své angažmá v první extraligové sezoně Mladé Boleslavi, ve které oblékal dres s okřídleným šípem. „V Pardubicích jsem nedostával příležitost, Boleslav pro mě představuje takovou trochu záchranu. Na své předchozí působení tady hrozně rád vzpomínám, tehdy se mi tu vlastně poprvé otevřely brány do takového toho velkého hokeje,“ říká.

Související články

Aktuality

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.