BK MLADA BOLESLAV
1. 3. 2015 | Jitka Čechová

Václav Kočí: Prohra s Tygry mrzí. Ve středu do toho ale jdeme od začátku!

L i b e r e c – Tým z města v Podještědí i tamější arénu zná jako své boty, však se tu také obránce Václav Kočí narodil a hokejově vyrostl. V zápase 52. kola však přijel coby kapitán Mladé Boleslavi – tedy s cílem nejbližšího rivala Bruslařů eliminovat. To se nakonec nepovedlo a Středočeši s domácím celkem prohráli, výrazně je to ale mrzet nemusí, neboť předkolo play-off už měli zajištěné. Kočí, který se v zápase sám gólově prosadil, však přesto neskrýval zklamání. „Mohli jsme si ještě trochu polepšit,“ hlásí, zároveň ale jedním dechem dodává: „Ale na tom už nesejde. Ve středu začínáme nanovo – a to teprve bude důležité!“

Vašku, jakým způsobem jste hledali motivaci do zápasu s Libercem, který pro vás už vlastně nemusel nic znamenat?

Já bych řekl, že snadno. Já jsem u toho nebyl, ale všichni vědí, co se tady v Liberci před dvěma lety stalo a s jakými dojmy z toho tehdy Boleslav odešla. Není to tak dávno, v kabině je hodně kluků, kteří si to pamatují. Chtěli jsme vyhrát. Samozřejmě i proto, že jsme si ještě mohli v tabulce polepšit a předkolo začínat doma.

Do Liberce jste přijeli v oslabené sestavě, někteří hráči dostali volno, aby měli více času na léčení šrámů. I tak jste věřili, že zvládnete vyhrát?

Samozřejmě. V podobné sestavě jsme jeli i do Třince a porazili jsme ho. Určitě jsme měli na to urvat nějaký ten bod. Dvakrát jsme šli do vedení, a kdybychom dokázali využít té hromady přesilovek, mohlo to všechno vypadat úplně jinak. Ten zápas jsme tam rozhodně mohli a měli rozhodnout.

Utkání to bylo hned od začátku poměrně vyhrocené a rozhodně se nehrálo „v rukavičkách“. Bylo to tou už zmiňovanou minulostí nebo ještě něčím dalším?

Nevím, jestli to bylo právě tou minulostí… (odmlčí se) Spíš byl Liberec hlavně ze začátku celkem dost frustrovaný z toho, že jim utekl postup do předkola. A to, že jsme na ten poslední zápas, který už nakonec nic neznamenal, přijeli právě my, tomu asi trochu přidalo. Ale do tohohle tématu se nechci pouštět, to je věc Liberce a nás se už teď netýká.

Nepadla v kabině na tohle téma nějaká varování? Že zvlášť některé hráče bude možná potřeba víc chránit než jindy?

Nic vyloženě takhle konkrétního nepadlo. Ale počítali jsme s tím, že Liberec přijde s takovou hrou a byli jsme na to připravení. Příkladem je Jirka Kučný (Obránce Kučný se v zápase popral, když bránil spoluhráče Martina Látala, pozn. red.).

Co nějaká vaše osobní motivace coby libereckého rodáka a bývalého hráče? Navíc jste přijel s kapitánským céčkem na prsou…

To céčko vzešlo jen z toho, že nejeli dva naši nejzkušenější hráči (David Výborný a Michal Broš, pozn. red.). Tak to nějak padlo na mě. A co se týče té osobní motivace… (zamyslí se) Už asi ne. Už jsem odsud celkem dlouho. Ale kdybychom vyhráli, bylo by to samozřejmě lepší.

Jiří Kučný
Nemůžeme si vybírat. Je to Plzeň, tak půjdeme na Plzeň. Dá se s nimi hrát. Důležité bude, aby nám neutekly začátky zápasů. Jakmile to ustojíme, máme šanci. Já osobně mám play-off strašně rád, říkávám, že teprve teď to vlastně začne. Někdo říká, že to nejhorší máme za sebou, a že už se můžeme hlavně „bavit“, ale já to tak neberu. Chci postoupit!

Mrzí ta prohra hodně nebo se hází za hlavu celkem snadno?

Každá prohra mrzí, takže mrzí i tahle. Mohli jsme si ještě polepšit a předkolo začít doma. Ale na druhou stranu už prostě až o tolik nešlo, takže se z toho nehroutíme. Ve středu začínáme kompletně od začátku.

Právě v předkole vás čeká Plzeň. Už jste na to stačili v kabině něco prohodit?

Jen to, že je to Plzeň. Teď to tam (ukáže za sebe) někdo říkal.

Je to podle vás dobré nebo špatné?

To se vůbec nedá takhle říct. S nikým a ničím jsme nijak nekalkulovali, takže ani nemůžeme říkat, jestli jsme za někoho rádi nebo ne. V téhle fázi soutěže si soupeře nemůžete vybírat, nemá to smysl. Navíc se to člověku celkem rádo vrací. Když kalkulujete, stojí to pak většinou ve výsledku za prd. Prostě je to Plzeň a na tu se taky hned zítra začneme připravovat.

Kdybyste měl něco říct na adresu Plzně jako takové? Ve středu a ve čtvrtek vás čeká určitě bouřlivé domácí prostředí…

Musím přiznat, že jsem letos v Plzni ještě nehrál. Ale samozřejmě – Plzeň je fanoušky proslulá, určitě to bude bouřlivé. Tribuna je tam hodně kolmá, všechno a všichni vám jsou tak nějak blízko. Bude to těžké, ale my uděláme maximum!

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.