BK MLADA BOLESLAV
18. 4. 2008 | Jitka Čechová

Václav Drábek je rád, že jeho dělovka našla ten správný cíl, svou image nijak neřeší

M l. B o l. - Obránce Václav Drábek, jak už to tak u beků bývá, je spíš takovým svátečním střelcem. Když už mu tam ale nějaká ta branka prosviští, většinou to pořádné hvízdá až od modré čáry. Podobně tomu bylo i ve čtvrtém barážovém utkání, ve kterém propálil díru do brankové sítě hned na začátku druhé třetiny. "Jsem rád, že tom tam prolítlo," říká spokojeně.

V čase 20:25 Václav Drábek rozsvítil svou parádní dělovkou od modré čáry světlo za Zikmundovou brankou. "Zaplaťpánbůh, že mi to tam spadlo," usmívá se jednatřicetiletý obránce. "Bylo to vlastně hned po buly," popisuje celou situaci. "Tomáš Sýkora vyhrál vhazování, poslal to dozadu na mě a pak už přišlo jenom to pomyslné zavření očí a střela. A prolétlo to tam!"

Václav Drábek byl také u dalšího, možná vůbec nejdůležitějšího momentu utkání, bez něhož by boleslavští hokejisté slavili vítězství jen ztěží. "Jeden z nich tam ztratil hokejku, takže se po mě začal tak nějak sápat jenom holýma rukama," vysvětluje situaci, kdy zůstal v domácí třetině Středočechů sám s jedním z Ústeckých, zatímco hra se přemisťovala na druhou stranu kluziště.

"V té rychlosti jsem se stihl jenom otočit a najednou jsem viděl, že leží na zemi. Vůbec jsem nestihl zaregistrovat, jak se na tom ledě ocitl," krčí rameny. "Já jsem potom pokračoval dál, jeli jsme tři na dva a potom to tam spadlo. Možná že kdyby se tam ten hráč, tuším, že to byl Klobouček, jen tak neválel a nechtěl si vymodlit faul, tak bychom ten gól ani nedali," odhaduje možnosti svého týmu.

A na závěr přišla řeč na otázku uvolněnějšího a veselejšího rázu. Václav Drábek se svými takřka sněhově bílými vousy poutá nejen na ledě velkou pozornost. "Ne, není to žádná nová image," směje se. "Nijak to neřeším, ale po zápasech s Brnem jsme s klukama vymýšleli, co to bude tentokrát a všeobecně bylo odhlasováno, že půjdeme do hola. Což se mi moc nechtělo, takže jsem dostal výjimku, že si můžu takhle obarvit vousy."

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.