BK MLADA BOLESLAV
18. 4. 2008 | Jitka Čechová

Václav Drábek je rád, že jeho dělovka našla ten správný cíl, svou image nijak neřeší

M l. B o l. - Obránce Václav Drábek, jak už to tak u beků bývá, je spíš takovým svátečním střelcem. Když už mu tam ale nějaká ta branka prosviští, většinou to pořádné hvízdá až od modré čáry. Podobně tomu bylo i ve čtvrtém barážovém utkání, ve kterém propálil díru do brankové sítě hned na začátku druhé třetiny. "Jsem rád, že tom tam prolítlo," říká spokojeně.

V čase 20:25 Václav Drábek rozsvítil svou parádní dělovkou od modré čáry světlo za Zikmundovou brankou. "Zaplaťpánbůh, že mi to tam spadlo," usmívá se jednatřicetiletý obránce. "Bylo to vlastně hned po buly," popisuje celou situaci. "Tomáš Sýkora vyhrál vhazování, poslal to dozadu na mě a pak už přišlo jenom to pomyslné zavření očí a střela. A prolétlo to tam!"

Václav Drábek byl také u dalšího, možná vůbec nejdůležitějšího momentu utkání, bez něhož by boleslavští hokejisté slavili vítězství jen ztěží. "Jeden z nich tam ztratil hokejku, takže se po mě začal tak nějak sápat jenom holýma rukama," vysvětluje situaci, kdy zůstal v domácí třetině Středočechů sám s jedním z Ústeckých, zatímco hra se přemisťovala na druhou stranu kluziště.

"V té rychlosti jsem se stihl jenom otočit a najednou jsem viděl, že leží na zemi. Vůbec jsem nestihl zaregistrovat, jak se na tom ledě ocitl," krčí rameny. "Já jsem potom pokračoval dál, jeli jsme tři na dva a potom to tam spadlo. Možná že kdyby se tam ten hráč, tuším, že to byl Klobouček, jen tak neválel a nechtěl si vymodlit faul, tak bychom ten gól ani nedali," odhaduje možnosti svého týmu.

A na závěr přišla řeč na otázku uvolněnějšího a veselejšího rázu. Václav Drábek se svými takřka sněhově bílými vousy poutá nejen na ledě velkou pozornost. "Ne, není to žádná nová image," směje se. "Nijak to neřeším, ale po zápasech s Brnem jsme s klukama vymýšleli, co to bude tentokrát a všeobecně bylo odhlasováno, že půjdeme do hola. Což se mi moc nechtělo, takže jsem dostal výjimku, že si můžu takhle obarvit vousy."

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.