BK MLADA BOLESLAV
14. 10. 2011 | Jitka Čechová

Václav Drábek: Vzpomínky na Boleslav jsou nostalgické. O to víc prožívám, že si tu ještě můžu zahrát

M l. B o l. – Obránce Václav Drábek (na snímku) má v Mladé Boleslavi stále svá hráčská práva a ke klubu samotnému podle všeho i dost blízký vztah. V sezoně 2007/2008 se tu radoval z postupu do extraligy, před nováčkovskou sezonou v nejvyšší soutěži však z Boleslavi odešel. Pozvánky do extraligy se ale přeci jen dočkal, ještě v témže ročníku nastoupil na ledě Liberce. Ale duel se mu stal osudným, ostrým zákrokem Petra Nedvěda pro něj skončila sezona. V průběhu dalších let působil v Benátkách nad Jizerou, Vrchlabí a Litoměřicích. A teď je na střídavé starty zpátky v Bruslařském klubu. "Je to paráda, do Boleslavi se vždycky rád vracím," prohlásil.

Venco, jak prožíváte návrat do Mladé Boleslavi, potažmo do extraligy?

(úsměv) Já si myslím, že je to skoro zbytečná otázka. Je to úžasné, když se člověk může vrátit do míst, kde zažil úžasné věci, když ještě může naskočit do extraligy a zahrát si pár zápasů. Pro mě je to prostě paráda, do Boleslavi se vždycky rád vracím.

V létě jsem o vás četla, že jste začal trénovat malé děti, taky jste prohlásil, že byste rád stabilně působil v první lize. To nezní jako někdo, kdo by ještě doufal, že se podívá do nejvyšší soutěže…

Máte pravdu. Opravdu jsem začal na Mělníku trénovat děti, taky jsem řekl, že bych rád hrál v první lize, co možná nejdéle to ještě půjde. Takže ne, nečekal jsem, že bych se ještě mohl objevit v extralize.

Jaké vzpomínky ve vás mladoboleslavský stadion vyvolává?

Krásné. Působil jsem tu tři roky, byl jsem v týmu, který postoupil do extraligy, což je asi největší úspěch nejen klubu, ale i můj osobní. Ty vzpomínky jsou možná až nostalgické. O to víc asi teď prožívám fakt, že si tu můžu ještě pár zápasů zahrát.

V zápase se Spartou jste dokonce nastupoval v jedné obranné dvojici s Pepou Jindrou, což je jediný hráč, který tady z těch dob ještě trvale působí. Nepřipadal jste si jako o pár let zpátky?

To ne. (smích) Ten hokej je prostě takový. Je pravda, že Pepa je tady jako poslední hráč z toho mančaftu, který tu pamatuji já při postupu, ale takové to prostě je. Hokejový život je život kočovný.

Fanoušci si vás tu očividně ještě dobře pamatují, dokonce skandovali vaše jméno. To vás určitě potěšilo, že?

Určitě, moc mě to potěšilo. Zahřeje to u srdce, když zjistíte, že na vás lidi nezapomněli a ještě to dají najevo.

V Boleslavi máte zatím jen střídavé starty. Berete to tak, jak to je, nebo doufáte, že by z toho mohlo být ještě něco víc?

Ne, beru to, jak to je. Jsem na telefonu, a když zazvoní a řeknou mi, že mě potřebují, rád přijedu.

Ve středu, den před zápasem se Spartou, jste nastoupil za Litoměřice. Není to pro vás přece jenom trochu zápřah?

Je to náročnější, ale upřímně řečeno: když před vámi leží taková šance, tak všechno ostatní jde prostě stranou. Zvlášť únava. Ta momentálně jako by nebyla. Člověk na to prostě nemyslí. Jak už jsem řekl, pro mě je to prostě parádní, že si ještě můžu zahrát extraligu a navíc ještě za Boleslav. Jsem za takovou příležitost vděčný. Snad to dokážu oplatit dobrými výkony.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.