BK MLADA BOLESLAV
14. 10. 2011 | Jitka Čechová

Václav Drábek: Vzpomínky na Boleslav jsou nostalgické. O to víc prožívám, že si tu ještě můžu zahrát

M l. B o l. – Obránce Václav Drábek (na snímku) má v Mladé Boleslavi stále svá hráčská práva a ke klubu samotnému podle všeho i dost blízký vztah. V sezoně 2007/2008 se tu radoval z postupu do extraligy, před nováčkovskou sezonou v nejvyšší soutěži však z Boleslavi odešel. Pozvánky do extraligy se ale přeci jen dočkal, ještě v témže ročníku nastoupil na ledě Liberce. Ale duel se mu stal osudným, ostrým zákrokem Petra Nedvěda pro něj skončila sezona. V průběhu dalších let působil v Benátkách nad Jizerou, Vrchlabí a Litoměřicích. A teď je na střídavé starty zpátky v Bruslařském klubu. "Je to paráda, do Boleslavi se vždycky rád vracím," prohlásil.

Venco, jak prožíváte návrat do Mladé Boleslavi, potažmo do extraligy?

(úsměv) Já si myslím, že je to skoro zbytečná otázka. Je to úžasné, když se člověk může vrátit do míst, kde zažil úžasné věci, když ještě může naskočit do extraligy a zahrát si pár zápasů. Pro mě je to prostě paráda, do Boleslavi se vždycky rád vracím.

V létě jsem o vás četla, že jste začal trénovat malé děti, taky jste prohlásil, že byste rád stabilně působil v první lize. To nezní jako někdo, kdo by ještě doufal, že se podívá do nejvyšší soutěže…

Máte pravdu. Opravdu jsem začal na Mělníku trénovat děti, taky jsem řekl, že bych rád hrál v první lize, co možná nejdéle to ještě půjde. Takže ne, nečekal jsem, že bych se ještě mohl objevit v extralize.

Jaké vzpomínky ve vás mladoboleslavský stadion vyvolává?

Krásné. Působil jsem tu tři roky, byl jsem v týmu, který postoupil do extraligy, což je asi největší úspěch nejen klubu, ale i můj osobní. Ty vzpomínky jsou možná až nostalgické. O to víc asi teď prožívám fakt, že si tu můžu ještě pár zápasů zahrát.

V zápase se Spartou jste dokonce nastupoval v jedné obranné dvojici s Pepou Jindrou, což je jediný hráč, který tady z těch dob ještě trvale působí. Nepřipadal jste si jako o pár let zpátky?

To ne. (smích) Ten hokej je prostě takový. Je pravda, že Pepa je tady jako poslední hráč z toho mančaftu, který tu pamatuji já při postupu, ale takové to prostě je. Hokejový život je život kočovný.

Fanoušci si vás tu očividně ještě dobře pamatují, dokonce skandovali vaše jméno. To vás určitě potěšilo, že?

Určitě, moc mě to potěšilo. Zahřeje to u srdce, když zjistíte, že na vás lidi nezapomněli a ještě to dají najevo.

V Boleslavi máte zatím jen střídavé starty. Berete to tak, jak to je, nebo doufáte, že by z toho mohlo být ještě něco víc?

Ne, beru to, jak to je. Jsem na telefonu, a když zazvoní a řeknou mi, že mě potřebují, rád přijedu.

Ve středu, den před zápasem se Spartou, jste nastoupil za Litoměřice. Není to pro vás přece jenom trochu zápřah?

Je to náročnější, ale upřímně řečeno: když před vámi leží taková šance, tak všechno ostatní jde prostě stranou. Zvlášť únava. Ta momentálně jako by nebyla. Člověk na to prostě nemyslí. Jak už jsem řekl, pro mě je to prostě parádní, že si ještě můžu zahrát extraligu a navíc ještě za Boleslav. Jsem za takovou příležitost vděčný. Snad to dokážu oplatit dobrými výkony.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

24.09.2018

Pojeďte do Liberce

FANKLUB BK Mladá Boleslav pořádá v neděli 30. září výjezd na utkání Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav. Odjezd je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu. Cena přepravy je 100 Kč, vstupenku si každý zajišťuje sám (doporučen online prodej). Pro cestu autobusem s FANKLUBEM se hlaste prostřednictvím tohoto formuláře.

18.09.2018

Látal dostal pokutu

Mladoboleslavský útočník Martin Látal dostal od disciplinární komise extraligy pokutu ve výši 10 procent měsíčního platu za faul na Ondřeje Beránka z Karlových Varů v nedělním duelu 2. kola.

17.09.2018

S Plzní později

Zápas 8. kola mezi HC ŠKODA PLZEŇ a BK Mladá Boleslav, které je na programu v neděli 7. října, se z původního začátku v 16:30 posouvá na 17:30.

14.09.2018

Nalezeny klíče

Při pátečním utkání s Litvínovem byly nalezeny klíče. Pro jejich navrácení volejte 724 620 048.

12.09.2018

Dorost porazil Salzburg

Dorostenci BK Mladá Boleslav porazili v rámci pondělního přípravného zápasu rakouský Salzburg 4:2. Jednalo se o poslední přípravný duel dorostenců, kteří už o uplynulém víkendu vstoupili vítězně do nové sezóny.

07.09.2018

Nalezena peněženka

Při čtvrtečním utkání s Pardubicemi byla nalezena pánská peněženka. Pro její navrácení volejte 724 620 048.