BK MLADA BOLESLAV
14. 10. 2011 | Jitka Čechová

Václav Drábek: Vzpomínky na Boleslav jsou nostalgické. O to víc prožívám, že si tu ještě můžu zahrát

M l. B o l. – Obránce Václav Drábek (na snímku) má v Mladé Boleslavi stále svá hráčská práva a ke klubu samotnému podle všeho i dost blízký vztah. V sezoně 2007/2008 se tu radoval z postupu do extraligy, před nováčkovskou sezonou v nejvyšší soutěži však z Boleslavi odešel. Pozvánky do extraligy se ale přeci jen dočkal, ještě v témže ročníku nastoupil na ledě Liberce. Ale duel se mu stal osudným, ostrým zákrokem Petra Nedvěda pro něj skončila sezona. V průběhu dalších let působil v Benátkách nad Jizerou, Vrchlabí a Litoměřicích. A teď je na střídavé starty zpátky v Bruslařském klubu. "Je to paráda, do Boleslavi se vždycky rád vracím," prohlásil.

Venco, jak prožíváte návrat do Mladé Boleslavi, potažmo do extraligy?

(úsměv) Já si myslím, že je to skoro zbytečná otázka. Je to úžasné, když se člověk může vrátit do míst, kde zažil úžasné věci, když ještě může naskočit do extraligy a zahrát si pár zápasů. Pro mě je to prostě paráda, do Boleslavi se vždycky rád vracím.

V létě jsem o vás četla, že jste začal trénovat malé děti, taky jste prohlásil, že byste rád stabilně působil v první lize. To nezní jako někdo, kdo by ještě doufal, že se podívá do nejvyšší soutěže…

Máte pravdu. Opravdu jsem začal na Mělníku trénovat děti, taky jsem řekl, že bych rád hrál v první lize, co možná nejdéle to ještě půjde. Takže ne, nečekal jsem, že bych se ještě mohl objevit v extralize.

Jaké vzpomínky ve vás mladoboleslavský stadion vyvolává?

Krásné. Působil jsem tu tři roky, byl jsem v týmu, který postoupil do extraligy, což je asi největší úspěch nejen klubu, ale i můj osobní. Ty vzpomínky jsou možná až nostalgické. O to víc asi teď prožívám fakt, že si tu můžu ještě pár zápasů zahrát.

V zápase se Spartou jste dokonce nastupoval v jedné obranné dvojici s Pepou Jindrou, což je jediný hráč, který tady z těch dob ještě trvale působí. Nepřipadal jste si jako o pár let zpátky?

To ne. (smích) Ten hokej je prostě takový. Je pravda, že Pepa je tady jako poslední hráč z toho mančaftu, který tu pamatuji já při postupu, ale takové to prostě je. Hokejový život je život kočovný.

Fanoušci si vás tu očividně ještě dobře pamatují, dokonce skandovali vaše jméno. To vás určitě potěšilo, že?

Určitě, moc mě to potěšilo. Zahřeje to u srdce, když zjistíte, že na vás lidi nezapomněli a ještě to dají najevo.

V Boleslavi máte zatím jen střídavé starty. Berete to tak, jak to je, nebo doufáte, že by z toho mohlo být ještě něco víc?

Ne, beru to, jak to je. Jsem na telefonu, a když zazvoní a řeknou mi, že mě potřebují, rád přijedu.

Ve středu, den před zápasem se Spartou, jste nastoupil za Litoměřice. Není to pro vás přece jenom trochu zápřah?

Je to náročnější, ale upřímně řečeno: když před vámi leží taková šance, tak všechno ostatní jde prostě stranou. Zvlášť únava. Ta momentálně jako by nebyla. Člověk na to prostě nemyslí. Jak už jsem řekl, pro mě je to prostě parádní, že si ještě můžu zahrát extraligu a navíc ještě za Boleslav. Jsem za takovou příležitost vděčný. Snad to dokážu oplatit dobrými výkony.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

01.02.2019

Beseda s fanoušky

BK Mladá Boleslav pořádá ve čtvrtek 7. února od 19 hodin (tedy po autogramiádě v OC Olympia) besedu s manažery, hráči a fanoušky. Setkání proběhne v restauraci na zimním stadionu a jsou srdečně zváni všichni, kdo se chtějí pobavit o boleslavském hokeji.

31.01.2019

Kantor do Třince

Bruslařský klub uvolnil do klubu HC Oceláři Třinec brankáře Pavla Kantora. Kantor za Boleslav odchytal 14 zápasů, po návratu Jana Růžičky po zranění by už v brankovišti Středočechů ale nedostal prakticky žádný prostor – proto jeho odchod do Třince. BK Mladá Boleslav děkuje Pavlovi za všechny jeho odvedené služby a přeje mnoho štěstí v dalším působišti.

×
Dnes v 16:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec