BK MLADA BOLESLAV
14. 10. 2011 | Jitka Čechová

Václav Drábek: Vzpomínky na Boleslav jsou nostalgické. O to víc prožívám, že si tu ještě můžu zahrát

M l. B o l. – Obránce Václav Drábek (na snímku) má v Mladé Boleslavi stále svá hráčská práva a ke klubu samotnému podle všeho i dost blízký vztah. V sezoně 2007/2008 se tu radoval z postupu do extraligy, před nováčkovskou sezonou v nejvyšší soutěži však z Boleslavi odešel. Pozvánky do extraligy se ale přeci jen dočkal, ještě v témže ročníku nastoupil na ledě Liberce. Ale duel se mu stal osudným, ostrým zákrokem Petra Nedvěda pro něj skončila sezona. V průběhu dalších let působil v Benátkách nad Jizerou, Vrchlabí a Litoměřicích. A teď je na střídavé starty zpátky v Bruslařském klubu. "Je to paráda, do Boleslavi se vždycky rád vracím," prohlásil.

Venco, jak prožíváte návrat do Mladé Boleslavi, potažmo do extraligy?

(úsměv) Já si myslím, že je to skoro zbytečná otázka. Je to úžasné, když se člověk může vrátit do míst, kde zažil úžasné věci, když ještě může naskočit do extraligy a zahrát si pár zápasů. Pro mě je to prostě paráda, do Boleslavi se vždycky rád vracím.

V létě jsem o vás četla, že jste začal trénovat malé děti, taky jste prohlásil, že byste rád stabilně působil v první lize. To nezní jako někdo, kdo by ještě doufal, že se podívá do nejvyšší soutěže…

Máte pravdu. Opravdu jsem začal na Mělníku trénovat děti, taky jsem řekl, že bych rád hrál v první lize, co možná nejdéle to ještě půjde. Takže ne, nečekal jsem, že bych se ještě mohl objevit v extralize.

Jaké vzpomínky ve vás mladoboleslavský stadion vyvolává?

Krásné. Působil jsem tu tři roky, byl jsem v týmu, který postoupil do extraligy, což je asi největší úspěch nejen klubu, ale i můj osobní. Ty vzpomínky jsou možná až nostalgické. O to víc asi teď prožívám fakt, že si tu můžu ještě pár zápasů zahrát.

V zápase se Spartou jste dokonce nastupoval v jedné obranné dvojici s Pepou Jindrou, což je jediný hráč, který tady z těch dob ještě trvale působí. Nepřipadal jste si jako o pár let zpátky?

To ne. (smích) Ten hokej je prostě takový. Je pravda, že Pepa je tady jako poslední hráč z toho mančaftu, který tu pamatuji já při postupu, ale takové to prostě je. Hokejový život je život kočovný.

Fanoušci si vás tu očividně ještě dobře pamatují, dokonce skandovali vaše jméno. To vás určitě potěšilo, že?

Určitě, moc mě to potěšilo. Zahřeje to u srdce, když zjistíte, že na vás lidi nezapomněli a ještě to dají najevo.

V Boleslavi máte zatím jen střídavé starty. Berete to tak, jak to je, nebo doufáte, že by z toho mohlo být ještě něco víc?

Ne, beru to, jak to je. Jsem na telefonu, a když zazvoní a řeknou mi, že mě potřebují, rád přijedu.

Ve středu, den před zápasem se Spartou, jste nastoupil za Litoměřice. Není to pro vás přece jenom trochu zápřah?

Je to náročnější, ale upřímně řečeno: když před vámi leží taková šance, tak všechno ostatní jde prostě stranou. Zvlášť únava. Ta momentálně jako by nebyla. Člověk na to prostě nemyslí. Jak už jsem řekl, pro mě je to prostě parádní, že si ještě můžu zahrát extraligu a navíc ještě za Boleslav. Jsem za takovou příležitost vděčný. Snad to dokážu oplatit dobrými výkony.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.