BK MLADA BOLESLAV
8. 4. 2008 | Jitka Čechová

Václav Drábek: My nejsme ti, kdo může něco ztratit

M l. B o l. - Obrana je základní kámen každého týmu, na níž mnohé stojí i padá. Přesto bývají beci občas trochu opomíjeni. Rozhodli jsem se to napravit a na pár vět pozvali Václava Drábka (na snímku). Jednatřiceliletý boleslavský hráč sice kvůli zranění naskočil až do zápasů s Brnem, přesto do týmu neodmyslitelně patří a stejně jako jeho spoluhráči pevně věří, že šance v baráži s Ústím nad Labem budou vyrovnané: "Ústí je hratelné a s trochou štěstí to můžeme vyhrát," říká přesvědčeně.

Ani ve Vašem případě nemůžeme opomenout play-off první ligy, které je sotva za námi. Vy jste si moc neužil jeho začátek, bylo tam nějaké zranění, že?

Ano, bylo. Nehrál jsem od posledního zápasu základní části s Vrchlabím, kde jsem dostal pukem do ruky. Už před tím jsem s tím byl operovaný a po tom zásahu ruka znovu natekla, takže se to částečně obnovilo a já si musel dát pauzu. Naskočil jsem vlastně až do zápasů s Brnem.

Lidé se po Vás v době Vašeho zranění docela dost ptali, jak vnímáte podporu fanoušků?

Říká se, že fanoušci jsou dalším hráčem v poli. Je to pravda, takže to je podle mě pozitivní věc.

Vítězství v první lize je velký úspěch, jaká byla ta cesta za tou baráží?

Trnitá. Těžká a trnitá. A taky celkem dlouhá. Každý si nejspíš myslel, že to první kolo s Brodem bylo snadné. Ten výsledek 4:0 tomu i nahrával. Ale nebylo to vůbec lehké, oni hráli opravdu dobře. Ale to, že jsme je dokázali porazit tak, jak jsme je nakonec porazili, nás určitým způsobem nastartovalo. Jinak bychom ty vyrovnané zápasy s Brnem možná tak nezvládli. Každý ví, že to bylo na sedm zápasů, stálo to dost nervů i sil. No a pak závěr s Chomutovem. Tam podle mě jasně rozhodl ten třetí zápas, kdy jsme vyrovnali a nakonec vyhráli na nájezdy. To Chomutov zlomilo, to by zlomilo snad každého. Výhoda byla, že jsme to zvládli tak rychle, i když jsme to zrovna nečekali. Ten čas na odpočinek a regeneraci se hodil.

Co následovalo po finále?

Tak nějaká ta oslava, i když pochopitelně moc velká nebyla. Po tom posledním zápase s Chomutovem jsme s vedením vyrazili na večeři, ale tím to prozatím končí. Před námi je baráž. Sice se nedá říct, že by nebylo co slavit, ale ten největší krok je pořád před námi. Pak následovalo nějaké to volno, měli jsme tři dny pro sebe, první trénink byl vlastně až ve čtvrtek. V mém případě šlo hlavně o relax, ale věřím, že nikdo z kluků nic nedělal.

Nyní již opět intenzivně pracujete, jaká nálada je v kabině?

Pohodová. Žádný tlak necítíme, všechno to tak nějak opadlo po tom finále. Ten základní cíl jsme splnili, do baráže jdeme v pohodě, nemáme tam co ztratit. Jsem si jistý, že Ústí hodně potrápíme a když budeme mít i trochu toho štěstíčka, věřím, že máme dobré šance a nadějné vyhlídky.

Mladá Boleslav s Ústeckými Lvi hrála v minulosti spoustu důležitých zápasů. Baráží o první ligu v roce 2001 počínaje a loňským semifinálem konče. Povětšinou nechyběla bouřlivá atmosféra. Myslíte, že to přetrvává?

To si nemyslím. Minulost je minulost, je to pryč. Oba mančafty se změnily, dá se říct, že začínáme psát na nepopsaný list papíru. A podle mě je Ústí hratelné. Vlastně vždycky bylo, žádný tým není nepřekonatelný. Jejich jediná hlavní výhoda je, že hráli rok extraligu, takže budou mít asi jiné zkušenosti než prvoligový tým.

Vy jste v Ústí nad Labem odehrál téměř pět sezón, to je dost dlouhá doba. Budete se na to dívat nějak osobněji?

Osobnější to určitě nebude. Kluci, se kterými jsem tam hrál, už jsou většinou pryč, zůstali tak dva nebo tři. Takže osobně to z tohohle úhlu pohledu neberu. Chci uspět za Boleslav!

Děkujeme za rozhovor!

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.