BK MLADA BOLESLAV
24. 2. 2012 | Daniel Langer

V závěru jsme zariskovali a bohužel to nevyšlo, posteskl si Andrej Podkonický

M l. B o l. - Svému bývalému zaměstnavateli vstřelil branku a tomu novému vystřelil vedení. Gólová radost byla nakonec tou jedinou, úvodní branka utkání Andreje Podkonického (na snímku) totiž na body Bruslařskému klubu nestačila. Hosté na ni odpověděli třemi zásahy a v přesilové hře, kterou boleslavští hokejisté sehráli bez brankáře a s jedním hráčem v poli navíc, už David Výborný stihl jen kosmeticky upravit na konečných 2:3. Brněnští hokejisté a fanoušci tak mohli rozjet velké oslavy, vítězství jim totiž definitivně zajistilo účast v předkole play-off. Bruslaři si na podobný zážitek budou muset minimálně ještě rok počkat.

Andreji, po většinu utkání jste byli aktivnějším týmem. Těsná prohra musí být hodně hořkou pilulkou, že?

Potřebovali jsme vyhrát, body teď musíme získávat z každého utkání. Zápas to nebyl z naší strany úplně špatný. Měli jsme poměrně dost přesilových her, abychom utkání rozhodli. Bohužel, příliš šancí jsme si nevytvořili.

Rozhodujícím momentem utkání byla nakonec vítězná a poněkud hodně laciná branka Holce na 1:3, souhlasíte?

Situaci jsem ani pořádně neviděl, nevím tedy, jak branka padla. Nemá cenu tady na sebe ukazovat prstem a něco si vyčítat, to vůbec! Brankář střelu nejspíš nečekal, to je pak vždy nepříjemné. Chybovali jsme i u druhé branky, kde Erat prošel mezi třemi bránícími hráči a šel sám do branky.

Ke hře bez brankáře jste se odvážně odhodlali už čtyři minuty před koncem při dvojnásobné přesilové hře. Hodně riskantní krok...

Nehodláme utkání vzdávat, chtěli jsme bojovat až do konce. Určitě to byl krok riskantní, ale vyplatilo se.

Nevzpomněli jste si po druhé vstřelené brance na listopadové utkání s Kometou, které jste otočili v závěru v tříbodové vítězství?

Dali jsme gól na 3:2, který z našeho hlediska nic neřešil a chtěli jsme přidat další. Nikdy nevíte, kdy vám tam něco spadne. S Plzní vyšla střela od modré, proti Brnu to bohužel nevyšlo.

Berete vzhledem ke svému dřívějšímu působení v Kometě tyto zápasy nebo góly do brněnské branky nějak speciálně?

Ne, byl jsem tam jen krátce. Je to pro mě tým, jako každý jiný.

Přesto, nelitujete trochu, že nejste v té druhé šatně a neslavíte postup do předkola?

Život je už takový. Člověk si nevybere a Brnu přeji dál hodně úspěchů.

Po výhře Slavie jste se znovu osamostatnili na dně tabulky. Zápas ve Varech bude velmi důležitý. Při nejčernějším scénáři by ztráta na předposledního mohla narůst až na šest bodů a to by se těžce dotahovalo...

Máme třináct zápasů, spodek je hodně vyrovnaný, každý bod může v závěrečném zúčtování rozhodnout. Jedno utkání máme ještě v základní části venku, chceme tam vyhrát a naši pozici vylepšit.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim