BK MLADA BOLESLAV
20. 3. 2015 | Vojtěch Drbohlav

V neděli uděláme všechno pro to, abychom vyhráli podruhé, velí Ivan Ďurač

O s t r a v a – Jak už bylo řečeno, celý zápas jsme v ostravské ČEZ Areny společně s hráči sledovali. Boleslavští junioři dokázali skvělým týmovým výkonem otočit vývoj zápasu, který pro ně byl nepříznivý. Zchladili tím všech 310 vítkovických diváků, kteří nejspíše očekávali výhru do té doby suverénních Ostravanů. Ta se však nekonala, a tak si Boleslavští odvážejí ze slezské metropole velmi důležité vítězství. Po skončení zápasu jsme vyzpovídali staršího dorostence hrajícího stabilně za juniory. Byl jím útočník Ivan Ďurač (na snímku), který jasně prozradil, že hráči z města automobilů chtějí v neděli sérii ukončit.

Ivane, s čím jste šli do tak veledůležitého utkání ve Vítkovicích?

Chtěli jsme vyhrát za každou cenu a obětovat se pro tým, což se nám podařilo a jsme za to neskutečně rádi.

Jak si vysvětlujete dva rychle inkasované góly v úvodu zápasu?

Do zápasu jsme vstoupili trochu ustrašeně. Naštěstí jsme se zvedli v pravý čas. Šli jsme do toho hlava nehlava a se štěstím jsme to umlátili.

Co se vám honilo hlavou po tak špatném začátku? Určitě bylo důležité zachovat chladné hlavy...

To je pravda, ale naši trenéři nám dávali dobré pokyny a dokázali jsme zachovat klid, což se ukázalo jako klíčové.

K čemu vás právě koučové po první třetině nabádali? Co jste chtěli zlepšit?

Chtěli jsme zlepšit vstup do třetiny, protože úvod té první se nám nepovedl.

V čem jste byli ve zbytku zápasu lepší než Vítkovice?

Dali jsme do toho srdce a semkli jsme se jako tým. Nehráli jsme na žádné individuality, ale snažili jsme se to urvat společně.

Jak si vysvětlujete to, že Ostravští už poté nebyli tak dobří jako na začátku zápasu?

Domácí nás podcenili. Mysleli si, že to půjde samo, což se jim proti nám určitě nevyplatilo.

Nezatrnulo vám, když bylo v poslední minutě třetí třetiny nařízeno trestné střílení pro Vítkovice?

Trochu ano, báli jsme se o výsledek. Na druhou stranu jsme ale věděli, že máme v brance obrovskou oporu v podobě Honzy Růžičky, který ukázal své kvality a výborně nás podržel.

O čem jste se bavili na střídačce před začátkem prodloužení?

Chtěli jsme hrát hlavně od zadu a nakrátko. Nahazovat puky, vyhrávat buly a čekat na chybu soupeře, která přišla.

Co říkáte na atmosféru v ČEZ Areně? S tou v Mladé Boleslavi se asi moc srovnávat nedá. Přišlo sice dost fanoušků, ale pouze si sedli a příliš nefandili. Naopak, když jste dali branku, ti z Mladé Boleslavi byli hodně slyšet.

Přišlo spíše asi hodně rodičů, kteří jen sledovali utkání. Atmosféra domácího stadionu tady moc znát nebyla, takže určitě souhlasím. Bylo naopak hezké, když jsme vstřelili branku a naši fanoušci jásali. Jsme za to moc rádi.

Když už jsme u fanoušků, co byste jim před důležitým nedělním zápasem, kdy můžete rozhodnout o postoupu do finále DHL extraligy juniorů, vzkázal?

V neděli to urveme a půjdeme do finále! Uděláme pro to úplně všechno, co bude v našich silách.

Děkujeme za rozhovor.

Přijďte tedy Bruslaře podpořit ve velmi důležitém zápase, ve kterém mohou postoupit do finále play–off o titul Mistra České republiky. Hraje se v neděli od 12:30 ve ŠKOENERGO Aréně!

Související články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!