BK MLADA BOLESLAV
20. 3. 2015 | Vojtěch Drbohlav

V neděli uděláme všechno pro to, abychom vyhráli podruhé, velí Ivan Ďurač

O s t r a v a – Jak už bylo řečeno, celý zápas jsme v ostravské ČEZ Areny společně s hráči sledovali. Boleslavští junioři dokázali skvělým týmovým výkonem otočit vývoj zápasu, který pro ně byl nepříznivý. Zchladili tím všech 310 vítkovických diváků, kteří nejspíše očekávali výhru do té doby suverénních Ostravanů. Ta se však nekonala, a tak si Boleslavští odvážejí ze slezské metropole velmi důležité vítězství. Po skončení zápasu jsme vyzpovídali staršího dorostence hrajícího stabilně za juniory. Byl jím útočník Ivan Ďurač (na snímku), který jasně prozradil, že hráči z města automobilů chtějí v neděli sérii ukončit.

Ivane, s čím jste šli do tak veledůležitého utkání ve Vítkovicích?

Chtěli jsme vyhrát za každou cenu a obětovat se pro tým, což se nám podařilo a jsme za to neskutečně rádi.

Jak si vysvětlujete dva rychle inkasované góly v úvodu zápasu?

Do zápasu jsme vstoupili trochu ustrašeně. Naštěstí jsme se zvedli v pravý čas. Šli jsme do toho hlava nehlava a se štěstím jsme to umlátili.

Co se vám honilo hlavou po tak špatném začátku? Určitě bylo důležité zachovat chladné hlavy...

To je pravda, ale naši trenéři nám dávali dobré pokyny a dokázali jsme zachovat klid, což se ukázalo jako klíčové.

K čemu vás právě koučové po první třetině nabádali? Co jste chtěli zlepšit?

Chtěli jsme zlepšit vstup do třetiny, protože úvod té první se nám nepovedl.

V čem jste byli ve zbytku zápasu lepší než Vítkovice?

Dali jsme do toho srdce a semkli jsme se jako tým. Nehráli jsme na žádné individuality, ale snažili jsme se to urvat společně.

Jak si vysvětlujete to, že Ostravští už poté nebyli tak dobří jako na začátku zápasu?

Domácí nás podcenili. Mysleli si, že to půjde samo, což se jim proti nám určitě nevyplatilo.

Nezatrnulo vám, když bylo v poslední minutě třetí třetiny nařízeno trestné střílení pro Vítkovice?

Trochu ano, báli jsme se o výsledek. Na druhou stranu jsme ale věděli, že máme v brance obrovskou oporu v podobě Honzy Růžičky, který ukázal své kvality a výborně nás podržel.

O čem jste se bavili na střídačce před začátkem prodloužení?

Chtěli jsme hrát hlavně od zadu a nakrátko. Nahazovat puky, vyhrávat buly a čekat na chybu soupeře, která přišla.

Co říkáte na atmosféru v ČEZ Areně? S tou v Mladé Boleslavi se asi moc srovnávat nedá. Přišlo sice dost fanoušků, ale pouze si sedli a příliš nefandili. Naopak, když jste dali branku, ti z Mladé Boleslavi byli hodně slyšet.

Přišlo spíše asi hodně rodičů, kteří jen sledovali utkání. Atmosféra domácího stadionu tady moc znát nebyla, takže určitě souhlasím. Bylo naopak hezké, když jsme vstřelili branku a naši fanoušci jásali. Jsme za to moc rádi.

Když už jsme u fanoušků, co byste jim před důležitým nedělním zápasem, kdy můžete rozhodnout o postoupu do finále DHL extraligy juniorů, vzkázal?

V neděli to urveme a půjdeme do finále! Uděláme pro to úplně všechno, co bude v našich silách.

Děkujeme za rozhovor.

Přijďte tedy Bruslaře podpořit ve velmi důležitém zápase, ve kterém mohou postoupit do finále play–off o titul Mistra České republiky. Hraje se v neděli od 12:30 ve ŠKOENERGO Aréně!

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav