BK MLADA BOLESLAV
20. 3. 2015 | Vojtěch Drbohlav

V neděli uděláme všechno pro to, abychom vyhráli podruhé, velí Ivan Ďurač

O s t r a v a – Jak už bylo řečeno, celý zápas jsme v ostravské ČEZ Areny společně s hráči sledovali. Boleslavští junioři dokázali skvělým týmovým výkonem otočit vývoj zápasu, který pro ně byl nepříznivý. Zchladili tím všech 310 vítkovických diváků, kteří nejspíše očekávali výhru do té doby suverénních Ostravanů. Ta se však nekonala, a tak si Boleslavští odvážejí ze slezské metropole velmi důležité vítězství. Po skončení zápasu jsme vyzpovídali staršího dorostence hrajícího stabilně za juniory. Byl jím útočník Ivan Ďurač (na snímku), který jasně prozradil, že hráči z města automobilů chtějí v neděli sérii ukončit.

Ivane, s čím jste šli do tak veledůležitého utkání ve Vítkovicích?

Chtěli jsme vyhrát za každou cenu a obětovat se pro tým, což se nám podařilo a jsme za to neskutečně rádi.

Jak si vysvětlujete dva rychle inkasované góly v úvodu zápasu?

Do zápasu jsme vstoupili trochu ustrašeně. Naštěstí jsme se zvedli v pravý čas. Šli jsme do toho hlava nehlava a se štěstím jsme to umlátili.

Co se vám honilo hlavou po tak špatném začátku? Určitě bylo důležité zachovat chladné hlavy...

To je pravda, ale naši trenéři nám dávali dobré pokyny a dokázali jsme zachovat klid, což se ukázalo jako klíčové.

K čemu vás právě koučové po první třetině nabádali? Co jste chtěli zlepšit?

Chtěli jsme zlepšit vstup do třetiny, protože úvod té první se nám nepovedl.

V čem jste byli ve zbytku zápasu lepší než Vítkovice?

Dali jsme do toho srdce a semkli jsme se jako tým. Nehráli jsme na žádné individuality, ale snažili jsme se to urvat společně.

Jak si vysvětlujete to, že Ostravští už poté nebyli tak dobří jako na začátku zápasu?

Domácí nás podcenili. Mysleli si, že to půjde samo, což se jim proti nám určitě nevyplatilo.

Nezatrnulo vám, když bylo v poslední minutě třetí třetiny nařízeno trestné střílení pro Vítkovice?

Trochu ano, báli jsme se o výsledek. Na druhou stranu jsme ale věděli, že máme v brance obrovskou oporu v podobě Honzy Růžičky, který ukázal své kvality a výborně nás podržel.

O čem jste se bavili na střídačce před začátkem prodloužení?

Chtěli jsme hrát hlavně od zadu a nakrátko. Nahazovat puky, vyhrávat buly a čekat na chybu soupeře, která přišla.

Co říkáte na atmosféru v ČEZ Areně? S tou v Mladé Boleslavi se asi moc srovnávat nedá. Přišlo sice dost fanoušků, ale pouze si sedli a příliš nefandili. Naopak, když jste dali branku, ti z Mladé Boleslavi byli hodně slyšet.

Přišlo spíše asi hodně rodičů, kteří jen sledovali utkání. Atmosféra domácího stadionu tady moc znát nebyla, takže určitě souhlasím. Bylo naopak hezké, když jsme vstřelili branku a naši fanoušci jásali. Jsme za to moc rádi.

Když už jsme u fanoušků, co byste jim před důležitým nedělním zápasem, kdy můžete rozhodnout o postoupu do finále DHL extraligy juniorů, vzkázal?

V neděli to urveme a půjdeme do finále! Uděláme pro to úplně všechno, co bude v našich silách.

Děkujeme za rozhovor.

Přijďte tedy Bruslaře podpořit ve velmi důležitém zápase, ve kterém mohou postoupit do finále play–off o titul Mistra České republiky. Hraje se v neděli od 12:30 ve ŠKOENERGO Aréně!

Související články

Aktuality

07.03.2021

Čtvrtfinále od 18. 3.

Boleslavští hokejisté mají po posledním utkání základní části volno, a to až do 18. března, kdy začnou čtvrtfinálové zápasy. Jejich soupeř vzejde z předkola, Bruslaři si zahrají proti týmu, který se umístí na šestém místě.

07.03.2021

Bruslaři znovu v U18

Boleslavští hokejisté byli znovu povoláni na další přípravný kemp reprezentace do 18 let v Litoměřicích. V termínu od 8. do 13. března se zde představí Sebastian Jasečko, David Moravec, Gabriel Szturc a Oliver Šatný.

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.