BK MLADA BOLESLAV
20. 3. 2015 | Vojtěch Drbohlav

V neděli uděláme všechno pro to, abychom vyhráli podruhé, velí Ivan Ďurač

O s t r a v a – Jak už bylo řečeno, celý zápas jsme v ostravské ČEZ Areny společně s hráči sledovali. Boleslavští junioři dokázali skvělým týmovým výkonem otočit vývoj zápasu, který pro ně byl nepříznivý. Zchladili tím všech 310 vítkovických diváků, kteří nejspíše očekávali výhru do té doby suverénních Ostravanů. Ta se však nekonala, a tak si Boleslavští odvážejí ze slezské metropole velmi důležité vítězství. Po skončení zápasu jsme vyzpovídali staršího dorostence hrajícího stabilně za juniory. Byl jím útočník Ivan Ďurač (na snímku), který jasně prozradil, že hráči z města automobilů chtějí v neděli sérii ukončit.

Ivane, s čím jste šli do tak veledůležitého utkání ve Vítkovicích?

Chtěli jsme vyhrát za každou cenu a obětovat se pro tým, což se nám podařilo a jsme za to neskutečně rádi.

Jak si vysvětlujete dva rychle inkasované góly v úvodu zápasu?

Do zápasu jsme vstoupili trochu ustrašeně. Naštěstí jsme se zvedli v pravý čas. Šli jsme do toho hlava nehlava a se štěstím jsme to umlátili.

Co se vám honilo hlavou po tak špatném začátku? Určitě bylo důležité zachovat chladné hlavy...

To je pravda, ale naši trenéři nám dávali dobré pokyny a dokázali jsme zachovat klid, což se ukázalo jako klíčové.

K čemu vás právě koučové po první třetině nabádali? Co jste chtěli zlepšit?

Chtěli jsme zlepšit vstup do třetiny, protože úvod té první se nám nepovedl.

V čem jste byli ve zbytku zápasu lepší než Vítkovice?

Dali jsme do toho srdce a semkli jsme se jako tým. Nehráli jsme na žádné individuality, ale snažili jsme se to urvat společně.

Jak si vysvětlujete to, že Ostravští už poté nebyli tak dobří jako na začátku zápasu?

Domácí nás podcenili. Mysleli si, že to půjde samo, což se jim proti nám určitě nevyplatilo.

Nezatrnulo vám, když bylo v poslední minutě třetí třetiny nařízeno trestné střílení pro Vítkovice?

Trochu ano, báli jsme se o výsledek. Na druhou stranu jsme ale věděli, že máme v brance obrovskou oporu v podobě Honzy Růžičky, který ukázal své kvality a výborně nás podržel.

O čem jste se bavili na střídačce před začátkem prodloužení?

Chtěli jsme hrát hlavně od zadu a nakrátko. Nahazovat puky, vyhrávat buly a čekat na chybu soupeře, která přišla.

Co říkáte na atmosféru v ČEZ Areně? S tou v Mladé Boleslavi se asi moc srovnávat nedá. Přišlo sice dost fanoušků, ale pouze si sedli a příliš nefandili. Naopak, když jste dali branku, ti z Mladé Boleslavi byli hodně slyšet.

Přišlo spíše asi hodně rodičů, kteří jen sledovali utkání. Atmosféra domácího stadionu tady moc znát nebyla, takže určitě souhlasím. Bylo naopak hezké, když jsme vstřelili branku a naši fanoušci jásali. Jsme za to moc rádi.

Když už jsme u fanoušků, co byste jim před důležitým nedělním zápasem, kdy můžete rozhodnout o postoupu do finále DHL extraligy juniorů, vzkázal?

V neděli to urveme a půjdeme do finále! Uděláme pro to úplně všechno, co bude v našich silách.

Děkujeme za rozhovor.

Přijďte tedy Bruslaře podpořit ve velmi důležitém zápase, ve kterém mohou postoupit do finále play–off o titul Mistra České republiky. Hraje se v neděli od 12:30 ve ŠKOENERGO Aréně!

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov