BK MLADA BOLESLAV
17. 8. 2009 | Jitka Čechová

V jednom týdnu dvakrát se stejným soupeřem

M l. B o l. – Po sérii zápasů Tipsport Cupu boleslavští hokejisté najíždějí opět na "normální" přípravné zápasy. A rozhodně nebudou zahálet. Už v úterý 18. srpna přivítají na svém domácím ledě Metrostav Arény tým Českých Budějovic. Úvodní buly zápasu padne jako obvykle v 17:30. Tuto "návštěvu" potom Středočeši Mountfieldu oplatí v závěru týdne.

Jihočeši byli týmem, na který to v loňské sezoně Mladá Boleslav skutečně uměla. Z osmi střetů, tedy včetně zápasů o udržení, prohráli Středočeši pouze dvakrát. A to už jsme u toho, že pro Budějovice byla minulá sezona nepochybně zklamáním. Přetahovaná – byť nakonec vítězná přetahovaná – o to, kdo si nakonec bude muset jít zahrát baráž, jim ročník 2008/2009 určitě nezařadila mezi ty nejlepší.

A tak nepochybně i trochu v návaznosti na tento fakt došlo v jihočeském klubu k několika změnám. Do tabulky odchodů tak patří například Milan Toman, který je v současnosti na Kladně, Ján Mucha, jenž zamířil do Karlových Varů, nebo třeba Vladimír Sičák, který zamířil přes celou republiku až do Vítkovic na hostování. Čekat nemůžeme ani příjezd Marka Posmyka a Davida Kuchejdy, kteří v minulosti působili i v Boleslavi.

Nová jména v případě Českých Budějovic můžeme zmínit vlastně jen dvě. Obránce Jan Snopek přišel z Pardubic. Druhé jméno patří taktéž bekovi, konkrétně Josefu Melicharovi, který se vrací ze zámoří.

Mountfield za sebou má zatím čtyři přípravné zápasy, všechny v rámci Tipsport Cupu. Připsal si dvě výhry nad prvoligovými celky – 1:0 nad Chomutovem a 3:0 nad Hradcem Králové. V utkáních s extraligovými celky už trochu klopýtl, s Plzní prohrál v prodloužení s Plzní 2:3 a úplně stejným způsobem i se Spartou, která je nyní favoritem na vítězství ve skupině.

Mladé Boleslav v posledním utkání Tipsport Cupu vyhrála na ledě Liberce 4:2 a tentokrát se mohla pyšnit téměř ukázkovou defenzívou. "V minulých utkáních jsme dokázali dát hodně branek, ale bohužel jsme jich ještě víc pustili. Proto jsme se tentokrát soustředili hlavně na obranu," řekl po zápase trenér Čermák.

Do zápasu s Libercem nastoupil také uzdravený Tomáš Nouza a své umění předvedl brankář Michal Valent.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.