BK MLADA BOLESLAV
9. 3. 2011 | Jitka Čechová

V anketě Nejúspěšnější sportovec Mladoboleslavska 2010 uspěli Schwarz a bratři Vrbatové

M l. B o l. – Ve středu 9. března proběhlo v boleslavském Domě kultury slavnostní vyhlášení výsledků ankety Nejúspěšnější sportovec Mladoboleslavska 2010, kterou každoročně pořádá Boleslavský deník. Jako už tradičně nemohli chybět ani zástupci boleslavského hokeje – a tentokrát skutečně boleslavského v pravém slova smyslu, protože ocenění sbírali pouze zdejší rodáci. V kategorii krajánků opět obhájil své prvenství Radim Vrbata, za jednotlivce se prosadili Marek Schwarz a David Vrbata. Boleslavský brankář obsadil třetí příčku, známý exekutor nájezdů skončil čtvrtý.

Oproti loňskému ročníku si "A" tým Bruslařského klubu v kategorii kolektivů pohoršil. Zatímco před rokem obsadil druhou příčku, letos se do trojice vyhlašovaných týmů nevešel.

Za Radima Vrbatu, v současnosti bojujícího v NHL v dresu Phoenix Coyotes, převzal ocenění jeho bratr David. Nešlo přitom nenaťuknout hokejový prvek, jímž oba Vrbatové prosluli – samostatné nájezdy. "Život nám komplikuje televize," smál se útočník BK Mladá Boleslav. "Každý se dneska může podívat, jak a co děláme."

Mladší z bratrů pochopitelně neunikl dotazu ohledně návratu toho staršího zpátky do Čech. "Radim by pochopitelně ještě pár let rád zůstal v zámoří," informoval David. "Myslím, že ale můžu prozradit, že by se sem jednou rád vrátil. Nezbývá než věřit, že tu i za těch pár let ještě bude extraliga," nadhodil s nadějným úsměvem.

David Vrbata toho večera zamířil na pódium ještě jednou – to když si šel pro svou vlastní cenu za obsazení čtvrté příčky v kategorii jednotlivců. Po boku mu stanul Marek Schwarz, který se však už vešel "na bednu" a převzal pomyslnou bronzovou medaili. Boleslavský brankář si tak oproti minulému ročníku polepšil o tři pozice.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav