BK MLADA BOLESLAV
2. 5. 2020 | Vojtěch Drbohlav

V Mladé Boleslavi končí po devíti letech trenér juniorů Jan Křivohlávek

M l. B o l. – V Mladé Boleslavi působil u týmu juniorů dlouhých 9 let. Nejprve jako asistent, hlavním trenérem se stal v roce 2014, kdy odešel jeho kolega Tomáš Potěšil. Řeč je o Janu Křivohlávkovi, dosavadním trenérovi juniorky, který v Bruslařském klubu letos na jaře skončil. Do klubové kroniky se společně s trenérem Borisem Žabkou zapsal výrazně před pěti lety, kdy se tým pod jeho vedením umístil na 2. místě DHL Extraligy juniorů.

Jan Křivohlávek pracoval v Mladé Boleslavi devět let. Jak říká, nejprve to měly být jen dva roky, které se poněkud protáhly. "Musím poděkovat Milanovi Fickovi, že mi dal šanci se trenérsky realizovat a z původních dvou let se protáhlo až na těch devět. Hlavně jsem měl štěstí na lidi, s kterými jsem měl možnost spolupracovat. Na vedoucího Ivana Růžičku (otec brankáře Jana Růžičky - pozn. red.), který mi po nástupu moc pomohl a naše spolupráce se pak protáhla na pět let. Ale i na trenéry, s kterými jsem během působení v Boleslavi trénoval a vždy se na ně mohl spolehnout. Ať už na Péťu Bubínka (Petr Buben, současný trenér 3. třídy), na Hýčmena (Tomáš Hyka starší - pozn. red.), Žábu (Boris Žabka, bývalý obránce A týmu a později trenér), na Škálu (Martin Škaloud, sekretář mládeže a trenér 9. třídy), Vencu (Václav Pletka, trenér dorostu) a tvrďáka Kolnyho (Ladislav Kolner, trenér mládeže, nyní u juniorky)," vyjmenovává trenér.

Jan Křivohlávek, který do Mladé Boleslavi přišel v roce 2011 z Havířova, zaznamenal největší úspěch hned první sezónu, během níž pracoval jako hlavní trenér juniorky, konkrétně v sezóně 2014/2015. Juniorský tým tehdy pod jeho a vedením Borise Žabky uspěl v základní části i v nadstavbě. Před soupeři budil respekt. A ačkoliv panovali Bruslaři celou sezónu spíše za outsidera, nakonec mnohým nejspíš vyrazili dech.

Ve čtvrtfinále vyřadili Bruslaři favorizovanou Plzeň 3:1 na zápasy a čekalo na ně semifinále s Vítkovicemi, které přehráli Boleslavští 2:1 na zápasy. Ve finále se Středočeši střetli s Chomutovem, na který v obou zápasech těsně nestačili. Na krk si tak tehdejší tým před zraky boleslavských fanoušků pověsil stříbrné medaile. Jednalo se o dosud největší úspěch mládežnického týmu BK Mladá Boleslav, pod který se podepsal skvěle sehraný a soudržný tým pod vedením tehdejšího kapitána a nynějšího obránce Bruslařů Davida Bernada.

Jak trenér přiznává, i pro něj byl tento milník zatím největším úspěchem v kariéře. "Byla to nádherná jízda. S Žábou (Borisem Žabkou) jsme si rozuměli, i když jsme byli každý úplně jiný. A snažili jsme se to přenést na hráče. Sešla se výborná parta a každý hráč měl svou roli, kterou se snažil odvádět ve prospěch týmu. I když jsme nedošli až na vrchol, rád na to vzpomínám. V trenérské kariéře to je (zatím) největší úspěch," vzpomíná Jan Křivohlávek na nejhezčí momenty své práce v Bruslařském klubu.

Junioři BK Mladá Boleslav na začátku play-off na jaře 2015. Nechali si tehdy obarvit vlasy na zeleno, do klubových barev

Junioři BK Mladá Boleslav na začátku play-off. Nechali si tehdy obarvit vlasy na zeleno, do klubových barev

Březen 2015. Jan Křivohlávek na střídačce se svým trenérským kolegou Borisem Žabkou, který se v prosinci 2016 přesunul na pozici asistenta trenéra Výborného u A týmu. Boris Žabka nyní trénuje na Slovensku, v minulosti oblékal dresy mladoboleslavského A týmu a také B týmu.

Skončili sice druzí a titul jim těsně utekl, pro Boleslav to ale byli vítězové, kteří se nesmazatelně zapsali do klubové kroniky a dokázali, že uspět může každý

Prvotní zklamání z nevybojovaného titulu přešlo záhy v euforii. Junioři dosud největší historický úspěch slavili několik dní na několika různých místech. Na snímku je jedna z oslav na místě, kde se hráči tradičně scházeli - ve Sportbaru naproti obchodní akademii

"Devět let v Boleslavi se mi nesmazatelně vrylo do srdce. Byla to krásná etapa a rád se sem budu vracet," dodává trenér, který nyní zamíří do Olomouce, kde bude působit také u mládeže.

Na místo hlavního trenéra juniorů se nyní přesune dosavadní hlavní trenér dorostu a sportovní manažer mládeže Petr Haken, který Janu Křivohlávkovi za jeho práci pro Bruslařský klub děkuje. "Rozhodli jsme se udělat tuto změnu s tím, že Honza Křivohlávek tady působil řadu let a já mu chci tímto poděkovat za tu práci, kterou tady odvedl," řekl v nedávném rozhovoru Petr Haken.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.