BK MLADA BOLESLAV
2. 5. 2020 | Vojtěch Drbohlav

V Mladé Boleslavi končí po devíti letech trenér juniorů Jan Křivohlávek

M l. B o l. – V Mladé Boleslavi působil u týmu juniorů dlouhých 9 let. Nejprve jako asistent, hlavním trenérem se stal v roce 2014, kdy odešel jeho kolega Tomáš Potěšil. Řeč je o Janu Křivohlávkovi, dosavadním trenérovi juniorky, který v Bruslařském klubu letos na jaře skončil. Do klubové kroniky se společně s trenérem Borisem Žabkou zapsal výrazně před pěti lety, kdy se tým pod jeho vedením umístil na 2. místě DHL Extraligy juniorů.

Jan Křivohlávek pracoval v Mladé Boleslavi devět let. Jak říká, nejprve to měly být jen dva roky, které se poněkud protáhly. "Musím poděkovat Milanovi Fickovi, že mi dal šanci se trenérsky realizovat a z původních dvou let se protáhlo až na těch devět. Hlavně jsem měl štěstí na lidi, s kterými jsem měl možnost spolupracovat. Na vedoucího Ivana Růžičku (otec brankáře Jana Růžičky - pozn. red.), který mi po nástupu moc pomohl a naše spolupráce se pak protáhla na pět let. Ale i na trenéry, s kterými jsem během působení v Boleslavi trénoval a vždy se na ně mohl spolehnout. Ať už na Péťu Bubínka (Petr Buben, současný trenér 3. třídy), na Hýčmena (Tomáš Hyka starší - pozn. red.), Žábu (Boris Žabka, bývalý obránce A týmu a později trenér), na Škálu (Martin Škaloud, sekretář mládeže a trenér 9. třídy), Vencu (Václav Pletka, trenér dorostu) a tvrďáka Kolnyho (Ladislav Kolner, trenér mládeže, nyní u juniorky)," vyjmenovává trenér.

Jan Křivohlávek, který do Mladé Boleslavi přišel v roce 2011 z Havířova, zaznamenal největší úspěch hned první sezónu, během níž pracoval jako hlavní trenér juniorky, konkrétně v sezóně 2014/2015. Juniorský tým tehdy pod jeho a vedením Borise Žabky uspěl v základní části i v nadstavbě. Před soupeři budil respekt. A ačkoliv panovali Bruslaři celou sezónu spíše za outsidera, nakonec mnohým nejspíš vyrazili dech.

Ve čtvrtfinále vyřadili Bruslaři favorizovanou Plzeň 3:1 na zápasy a čekalo na ně semifinále s Vítkovicemi, které přehráli Boleslavští 2:1 na zápasy. Ve finále se Středočeši střetli s Chomutovem, na který v obou zápasech těsně nestačili. Na krk si tak tehdejší tým před zraky boleslavských fanoušků pověsil stříbrné medaile. Jednalo se o dosud největší úspěch mládežnického týmu BK Mladá Boleslav, pod který se podepsal skvěle sehraný a soudržný tým pod vedením tehdejšího kapitána a nynějšího obránce Bruslařů Davida Bernada.

Jak trenér přiznává, i pro něj byl tento milník zatím největším úspěchem v kariéře. "Byla to nádherná jízda. S Žábou (Borisem Žabkou) jsme si rozuměli, i když jsme byli každý úplně jiný. A snažili jsme se to přenést na hráče. Sešla se výborná parta a každý hráč měl svou roli, kterou se snažil odvádět ve prospěch týmu. I když jsme nedošli až na vrchol, rád na to vzpomínám. V trenérské kariéře to je (zatím) největší úspěch," vzpomíná Jan Křivohlávek na nejhezčí momenty své práce v Bruslařském klubu.

Junioři BK Mladá Boleslav na začátku play-off na jaře 2015. Nechali si tehdy obarvit vlasy na zeleno, do klubových barev

Junioři BK Mladá Boleslav na začátku play-off. Nechali si tehdy obarvit vlasy na zeleno, do klubových barev

Březen 2015. Jan Křivohlávek na střídačce se svým trenérským kolegou Borisem Žabkou, který se v prosinci 2016 přesunul na pozici asistenta trenéra Výborného u A týmu. Boris Žabka nyní trénuje na Slovensku, v minulosti oblékal dresy mladoboleslavského A týmu a také B týmu.

Skončili sice druzí a titul jim těsně utekl, pro Boleslav to ale byli vítězové, kteří se nesmazatelně zapsali do klubové kroniky a dokázali, že uspět může každý

Prvotní zklamání z nevybojovaného titulu přešlo záhy v euforii. Junioři dosud největší historický úspěch slavili několik dní na několika různých místech. Na snímku je jedna z oslav na místě, kde se hráči tradičně scházeli - ve Sportbaru naproti obchodní akademii

"Devět let v Boleslavi se mi nesmazatelně vrylo do srdce. Byla to krásná etapa a rád se sem budu vracet," dodává trenér, který nyní zamíří do Olomouce, kde bude působit také u mládeže.

Na místo hlavního trenéra juniorů se nyní přesune dosavadní hlavní trenér dorostu a sportovní manažer mládeže Petr Haken, který Janu Křivohlávkovi za jeho práci pro Bruslařský klub děkuje. "Rozhodli jsme se udělat tuto změnu s tím, že Honza Křivohlávek tady působil řadu let a já mu chci tímto poděkovat za tu práci, kterou tady odvedl," řekl v nedávném rozhovoru Petr Haken.

Další články

Aktuality

11.08.2020

Předprodej na Liberec

Vstupenky na čtvrteční zápas s Libercem budou v prodeji opět den před utkáním, tedy ve středu 12. srpna. Fyzický předprodej na pokladně pro hosty na ZS probíhá od 10 do 12 hodin a poté od 13 do 15 hodin. Online prodej startuje v 10 hodin a končí ve čtvrtek 13. srpna v pravé poledne. Zbytek vstupenek bude opět k dispozici na pokladnách hodinu před začátkem utkání.

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

×
Dnes v 17:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec