BK MLADA BOLESLAV
28. 8. 2015 | Vojtěch Drbohlav

V Mladé Boleslavi jsem spokojený, hlásí brankář Dominik Groh

M l. B o l. – Bruslaři přivedli do svých řad během jara nováčka na brankářský post s celkem jasným cílem: nahradit Jana Růžičku, který odešel do americké juniorské soutěže. Jedná se o Dominika Groha, který loňskou sezónu odchytal za starší dorost Hradce Králové, se kterým se stal vicemistrem České republiky. Navíc je reprezentačním brankářem národního týmu do osmnácti let a má za sebou už i několik tréninků s A týmem Mladé Boleslavi. Za jeden "velký trénink" se dá považovat i výjezd do Martinu.

Dominiku, kdy jste se poprvé dozvěděl, že by o vás v Mladé Boleslavi měli zájem?

Poprvé to bylo už na začátku minulé sezóny, kdy jsem jednal o nějakém hostování. Nakonec pro mě ale vyšel lépe Hradec Králové, protože jsem měl v Pardubicích školu, ve které jsem byl spokojený a také jsem to měl blíž domů.

Proč jste tehdy vlastně hledal hostování? V Pardubicích jste nebyl spokojený?

V Pardubicích jsem nedostával tolik příležitostí, kolik bych jich měl třeba v Hradci Králové nebo v Mladé Boleslavi. V Pardubicích jsem se točil ještě s jedním gólmanem, což mi nestačilo, chtěl jsem co nejvíce chytat, což se mi nakonec podařilo právě v Hradci.

Uplynulý ročník jste tedy strávil v královéhradeckém dorostu pod vedením v Mladé Boleslavi dobře známého trenéra pana Slabého. Sezóna se vám velmi povedla, jaký jste z ní měl vy osobně pocit?

Bylo to úžasné, jednalo se zatím o nelepší sezónu v mém životě. Dostali jsme se až do finále, kde jsme sice nestačili na Třinec, ale i tak jsme byli vicemistři. Jsem za to moc rád.

Pojďme se ještě vrátit k prvním kontaktům s Mladou Boleslaví. Kdy o vás zdejší trenéři projevili znovu zájem?

Byli jsme ve stálém kontaktu po celou sezónu, jednali jsme o tom, že bych sem mohl přestoupit po skončení sezóny. Trenéři o mě projevovali zájem, pan Křivohlávek se jel dokonce podívat na některé zápasy Hradce v play–off. Občas jsem jezdil i na tréninky brankářů, které tady pořádal pan Haas. Rozhodování, zda sem jít, nebo ne, nebyla těžká. Jediný menší problém byl se školou, protože obor, který jsem studoval v Pardubicích (sportovní management – pozn. aut.), v Mladé Boleslavi není. Nastoupil jsem tedy na obchodní akademii, kde ale místo do třetího ročníku půjdu raději do druhého, abych měl do maturity dost času zvyknout si na jiné zaměření.

Jak hodnotíte letní přípravu v Bruslařském klubu? Byla podobná těm, které znáte z jiných klubů, nebo se něčím lišila?

Byla podobná. Trénovali jsme hodně výdrž a dělali jsme dynamická cvičení nebo statická cvičení.

Přes léto jste dostal i několik šancí u A týmu, v době zranění Martina Růžičky jste kryl záda Davidu Rittichovi, mimo jiné i na turnaji v Martinu. Jaké to bylo?

Bylo to hezké a moc jsem si to užil. I když jsem nechytal, byl skvělý pocit tam být s týmem a užít si to. Vyhrát celý turnaj byla velmi příjemná tečka.

Potkáváte se občas i s gólmany "áčka" a konzultujete spolu třeba nějaké záležitosti?

S Růžou jsem se zatím v kabině moc nepotkal, ale s Davidem jsme si na turnaji docela popovídali. Když jsem na tréninku s A týmem, tak mi občas poradí a řeknou co a jak.

Přes léto jste se zúčastnil několika kempů s reprezentací do osmnácti let. Jste rád za to, že dostáváte v národním týmu poměrně dost prostoru?

Dříve jsem tam tolik prostoru nedostával, ale v poslední době jsem tam začal jezdit docela často, za což jsem určitě rád. Bylo to náročné hlavně z hlediska fyzičky, protože pan trenér Reichel rád běhá. Dva týdny, které jsem tam strávil, byly přípravné na sezónu. Musím uznat, že mi to pomohlo. Po těch kempech jsem běhal úplně jinak. (smích)

Co říkáte na exhibiční zápas reprezentace U18 versus U19, který jste odehrál ve středu 26. srpna, kdy jste chytal za osmnáctky a Ivan Ďurač, spoluhráč z Boleslavi, vám vstřelil branku a na druhou přihrál?

V tu chvíli jsem ho nepoznal, všichni měli modré helmy a neřešil jsem, kdo z nich na mě jede, ale potom, když jsme si podávali ruce, tak jsme se tomu zasmáli. Je to super hráč a zasloužil si to, hrál tam dobře. Jsem rád, že jsem si za tu reprezentaci konečně odchytal tak dobrý zápas. Myslím si, že skóre 2:3 je slušné.

Jak se vám líbí zdejší prostředí? Zimní stadion, město a tak dále?

Jsem tady hodně spokojený. Moc se mi tady líbí, hlavně přístup kluků z kabiny i trenérů. Boleslav je hezké město. Všude je hodně zeleně a stromů…

Dostal jste od klubu přidělený nějaký byt, nebo kde vlastně bydlíte?

Bydlím v bytě se spoluhráčem z týmu Patrikem Ryparem. Je to kousek nad Štěpánkou.

V úterý jsem nakoukl do vaší nové kabiny, takže vím, že to tam máte hodně pěkné. Je lepší než třeba v Pardubicích nebo v Hradci?

V Pardubicích jsem nikdy v kabině juniorů nebyl, takže to nemůžu porovnávat a v Hradci byla asi podobná. Nikdy jsem ale neměl místo v tak pěkné kabině, jsem za to moc rád.

Téměř za týden vypukne sezóna, trenér Křivohlávek se nechal slyšet, že začnete na postu brankářské jedničky. Bude se ale jednat o vaši první sezónu v juniorce. Nemáte z toho trochu obavy?

Nemám, předchozí ročník se mi docela povedl. Hodně se na to těším, věřím, že ten další se nám jako týmu taky povede.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.