BK MLADA BOLESLAV
20. 3. 2010 | Jitka Čechová

V Karlových Varech vypukne veledůležitý střet dvou tápajících celků

M l. B o l. – Při pohledu na výsledky zápasů play-out Boleslavi i Varů narazíme na pozoruhodnou podobnost. Pro Středočechy hovoří pouze jediná výhra, Energetici se nemohou pochlubit ani touto malou trofejí. V utkáních o udržení se zkrátka ani jednomu celku zatím vůbec nedaří a také rozdíl jediného bodu napovídá, že se spolu Mladá Boleslav a Karlovy Vary ještě několikrát utkají – ať už osobně nebo v jiných zápasech na dálku. Jeden takový přímý souboj přijde už tuto neděli 21. března od 16 hodin.

Aktuality

Za zatím poměrně zásadní skutečnost můžeme považovat i fakt, že onu jedinou výhru, kterou zatím Bruslařský klub v play-out vyválčil, získal právě v zápase proti karlovarské Energii. Pokud tedy hledáme tým, který by mohl mít z této dvojice navrch, je to Mladá Boleslav. Jenže to je jen jeden úhel pohledu a jak je známo – jedno vítězství rozhodně jaro neudělá a už v neděli může být všechno jinak. Středočeši mohou klidně na poslední místo poslat Karlovarské a nebo se naopak k poslední příčce nepříjemně přikovat.

Boleslav zatím jen marně čeká na probuzení ostrostřelců ze základní části, nad vodou ji drží obránci – konkrétně pak především Josef Jindra (3+1). Defenzivní řady ale v obraně i v útoku zázraky nedokážou, a tak to Středočechům v produktivitě hodně skřípe. "Táhne se to s námi už dlouho, na jednu vstřelenou branku se zkrátka nevyhrává. Musíme se maximálně soustředit na zlepšení produktivity a věřím, že se to pro nás ještě v dobré otočí," neztrácí Zdeněk Bahenský naději.

Zatímco Bruslařský klub hrál teď třikrát za sebou doma, Západočeši naopak razili třikrát ven. Alarmující je, že ani na jednoho ze soupeřů play-out si Energie nedokázala žádným způsobem vyšlápnout. V každém utkání dala pouze jediný gól, což na bodový zisk nebo dokonce vítězství jen málokdy stačí. O čemž by ostatně Boleslavští mohli vyprávět…

Vzájemné zápasy v play-out

V rámci zápasů o udržení spolu Mladá Boleslav a Karlovy Vary hráli zatím pouze jednou a jak už bylo řečeno, vítězství – byť nijak drtivé – slavil Bruslařský klub. Středočeši se konečně dokázali chopit především přesilových her a dát z nich oba dva své góly. Dělovku Jindry za Mensatorova záda tečoval Sup, Pabiška si zase udělal radost svým prvním gólem od nepěkného střetu s litvínovským Šlégrem. Boleslavští si svou situaci sice zkomplikovali v 54. minutě, kdy snížil Hřebejk, žádné jiné pochybení ale už nedopustili.

Sestavy z posledního kola

BK Mladá Boleslav: Schwarz – Duben, Frolo, Žabka, Jindra, Lehikoinen, Kasík, Šterbák – Bahenský, Sýkora, Handlovský – Pabiška, Král, Sup – Fabuš, Macho, Boháč – Nouza, Vrbata, Gajovský

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Němec, Parýzek, Nosek, Čutta, Dobroň, Loginov, Mucha, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Dej, Melenovský, Skladaný - Cyganov, Pech, Košťál - Balázs, Čachotský, Hluchý

Statistiky

KV Arena | 21.3.2010 16:00

HC Energie Karlovy Vary 6. o udržení BK Mladá Boleslav
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
3. místo, 67 bodů umístění 4. místo, 66 bodů
142:167 skóre 142:159
žádná nejvyšší výhra 2:1 (Karlovy Vary)
1:5 (Kladno) nejvyšší prohra 1:3 (Kladno)
0 utkání bez vstřeleného gólu 0
0 utkání bez inkasovaných gólů 0
Štěpán Hřebejk 3 body (2+1) nejproduktivnější hráč Josef Jindra 4 body (3+1)
Štěpán Hřebejk 2 góly nejlepší střelec Josef Jindra 3 góly
osm hráčů má po jedné asistenci nejlepší nahrávač Richard Král 4 asistence
Jan Košťál, David Nosek, Alexander Loginov – všichni +1 nejlepší hráč v +/- Michal Sup, Nikola Gajovský, Marcel Šterbák, David Vrbata – všichni +1
Milan Hluchý -4 nejhorší hráč v +/- Tomáš Sýkora -4
Jakub Čutta 10 minut nejtrestanější hráč Tomáš Frolo 12 minut
Lukáš Mensator 88,37 %
úspěšnost brankářů Marek Schwarz 92,65 %
Lukáš Mensator 3,01
průměr inkasovaných gólů Marek Schwarz 1,99

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
Mountfield HK