BK MLADA BOLESLAV
5. 10. 2009 | Jaroslav Bílek

V Česku se hraje techničtější hokej, porovnává Fin Lehikoinen

M l. B o l. - Dva finští hokejisté jsou k vidění v letošním ročníku hokejové extraligy. Vedle libereckého brankáře Tero Leinonena působí v Česku od minulého týdne také ve službách BK Mladá Boleslav Esa Lehikoinen (na snímku). Třiadvacetiletého obránce krátce vyzpovídal Boleslavský deník po domácím zápase s brněnskou Kometou.

Jak hodnotíte zápas proti Kometě?

Bylo tam z naší strany pár chybiček, ale jinak jsme odehráli dobrý zápas.

Co rozhodlo v samotném zápase?

Klíčový byl náš třetí gól. Po něm již soupeř definitivně odešel.

Jste na svém prvním zahraničním angažmá. Není pro vás problémem komunikace se spoluhráči?

Určitě v tom není žádný problém. V kabině umí asi deset hráčů anglicky, takže se domluvíme velmi dobře.

Ani na ledě není problém v komunikaci?

Žádné potíže jsem nezaznamenal.

Po několika zápasech už můžete porovnávat. Je nějaký rozdíl mezi českou extraligou a nejvyšší finskou SM ligou?

Rozdíly určitě jsou. Ve Finsku se hraje o dost tvrdší hokej, je tam spousta soubojů. Tady je to více techničtější hokej.

Co jste věděl o českém potažmo boleslavském hokeji před vaším příchodem do Čech?

Měl jsem určitě dost informací, protože v Lukko Rauma se mnou hrál Jakub Petružálek, takže jsem to s ním probíral.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!