BK MLADA BOLESLAV
18. 3. 2008 | Jitka Čechová

V Brně chceme ukončit černou sérii dvou porážek a tím také tu semifinálovou, hlásí Jakub Šindel

M l. B o l. – Po dvou neúspěších v Brně strhli boleslavští hokejisté všechna svá plus zase na svou stranu a naprosto zaslouženě tak po pátém semifinálovém utkání vedou 3:2 na zápasy. Podle Jakuba Šindela, dvaadvacetileté plzeňské posily Středočechů, to bylo skvělé utkání, které přineslo z jejich strany kýžený výsledek. Nyní je ale již za nimi a nezbývá než začít se pomalu ale jistě soustředit na čtvrteční utkání v brněnské hale Rondo. „Hlavně tam musíme dát gól,“ je jasné sympatickému útočníkovi.

Zlatopramen Aréna opět potvrdila svou neporazitelnost, jak se Vám jevilo dnešní utkání?

Celkově to byl naprosto perfektní zápas! Myslím, že nám vyšla celá spousta věcí, hráli jsme to, co jsme chtěli a co jsme potřebovali. Od okamžiku, kdy na světelné tabuli svítil stav 6:1, už bylo vlastně rozhodnuto.

Čím to, že v Brně jste za dva zápasy nedali ani gól a teď to tam tolik padalo?

Každý zápas je prostě jiný. V Brně byla skvělá atmosféra pro domácí, tady byla fantastická atmosféra dneska. Domácí prostředí zkrátka dělá hodně. A v Rondu byl také gólman Jarina číslem jedna, tady v Boleslavi se nejevil tak jistě a my toho využili.

S čím teď jedete do Brna? Nejspíš tam budete chtít ukončit sérii…

V Brně budeme chtít hlavně ukončit tu sérii dvou černých porážek, které jsme museli skousnout a tím také vlastně celou semifinálovou sérii. V prvé řadě musíme prostě vstřelit branku, s nulou se nevyhrává.

Jak se na dnešní zápas díváte z osobního pohledu? Vstřelil jste dvě branky…

Jsem moc rád, že to tam padlo, ale v hokeji se nehraje na nějaké osobní trofeje. Hraje se proto, aby se porazil soupeř a v našem případě, abychom skončili v baráži. Tedy skončili… (směje se)

Vy jste pomáhal Mladé Boleslavi už v loňské sezóně, dá se to nějak porovnat?

Je to hodně podobné, ale podle mého soudu je tu letos kvalitnější tým a má daleko větší sílu než loni.

A kdyby se Boleslavi podařilo postoupit do extraligy, hrál byste za Plzeň nebo právě za Středočechy?

Tak takhle jsem o tom zatím nepřemýšlel, ale vzhledem k tomu, že mám klasickou smlouvu uzavřenou v Plzni, asi momentálně není co řešit.

Děkujeme za rozhovor!

Další články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.