BK MLADA BOLESLAV
18. 3. 2008 | Jitka Čechová

V Brně chceme ukončit černou sérii dvou porážek a tím také tu semifinálovou, hlásí Jakub Šindel

M l. B o l. – Po dvou neúspěších v Brně strhli boleslavští hokejisté všechna svá plus zase na svou stranu a naprosto zaslouženě tak po pátém semifinálovém utkání vedou 3:2 na zápasy. Podle Jakuba Šindela, dvaadvacetileté plzeňské posily Středočechů, to bylo skvělé utkání, které přineslo z jejich strany kýžený výsledek. Nyní je ale již za nimi a nezbývá než začít se pomalu ale jistě soustředit na čtvrteční utkání v brněnské hale Rondo. „Hlavně tam musíme dát gól,“ je jasné sympatickému útočníkovi.

Zlatopramen Aréna opět potvrdila svou neporazitelnost, jak se Vám jevilo dnešní utkání?

Celkově to byl naprosto perfektní zápas! Myslím, že nám vyšla celá spousta věcí, hráli jsme to, co jsme chtěli a co jsme potřebovali. Od okamžiku, kdy na světelné tabuli svítil stav 6:1, už bylo vlastně rozhodnuto.

Čím to, že v Brně jste za dva zápasy nedali ani gól a teď to tam tolik padalo?

Každý zápas je prostě jiný. V Brně byla skvělá atmosféra pro domácí, tady byla fantastická atmosféra dneska. Domácí prostředí zkrátka dělá hodně. A v Rondu byl také gólman Jarina číslem jedna, tady v Boleslavi se nejevil tak jistě a my toho využili.

S čím teď jedete do Brna? Nejspíš tam budete chtít ukončit sérii…

V Brně budeme chtít hlavně ukončit tu sérii dvou černých porážek, které jsme museli skousnout a tím také vlastně celou semifinálovou sérii. V prvé řadě musíme prostě vstřelit branku, s nulou se nevyhrává.

Jak se na dnešní zápas díváte z osobního pohledu? Vstřelil jste dvě branky…

Jsem moc rád, že to tam padlo, ale v hokeji se nehraje na nějaké osobní trofeje. Hraje se proto, aby se porazil soupeř a v našem případě, abychom skončili v baráži. Tedy skončili… (směje se)

Vy jste pomáhal Mladé Boleslavi už v loňské sezóně, dá se to nějak porovnat?

Je to hodně podobné, ale podle mého soudu je tu letos kvalitnější tým a má daleko větší sílu než loni.

A kdyby se Boleslavi podařilo postoupit do extraligy, hrál byste za Plzeň nebo právě za Středočechy?

Tak takhle jsem o tom zatím nepřemýšlel, ale vzhledem k tomu, že mám klasickou smlouvu uzavřenou v Plzni, asi momentálně není co řešit.

Děkujeme za rozhovor!

Další články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.