BK MLADA BOLESLAV
21. 6. 2007 | Michal Miškovský

V Boleslavi se mi líbí, svěřil se Patrik Rozsíval

M l a d á B o l e s l a v - V Mladé Boleslavi působil už ve svém juniorském věku. Přes Pardubice se dostal do Liberce, kde s Bílými Tygry vybojoval postup do extraligy. Do středočeského klubu se vrátil před sezonou 2005/2006, aby svůj oblíbený klub dovedl do nejvyšší soutěže. Hádáte správně! Řeč je o Patriku Rozsívalovi (na snímku).

Šest sezon jste odehrál za liberecké Bílé Tygry. Jak na toto dlouhé angažmá vzpomínáte?

“Začátky byly v Liberci stejné jako zde. Rád na toto období vzpomínám. Vždyť jsme v té době postoupili do extraligy.“

Za Boleslav jste hrál během své mládežnické kariéry. Jak jste vnímal návrat? Překvapilo Vás třeba něco?

“Strašně rád jsem se sem vrátil. V Boleslavi se mi líbí, mám to tady rád. Je to tu příjemné.“

V základní části jste nasbíral 16 kanadských bodů. Bylo to podle Vašich představ?

“Určitě ano. Byl jsem dlouho zraněný a vždy je po tak dlouhé absenci těžké vrátit se na led. V play-off, myslím si, to bylo ještě lepší než v základní části.“

Jaké jsou Vaše ambice pro nadcházející ročník?

“Samozřejmě se chceme pohybovat na předních příčkách tabulky a postoupit do extraligy. To je jasný cíl.“

Jak velké nároky má zatím trenérské duo Jan Votruba a Leo Gudas?

“Trénujeme hodně. Avšak to je jedině dobře! Budeme mít hodně natrénováno a těžit z toho.“

Blíží se konec suché přípravy a začátek dovolené. Chystáte se do zahraničí?

“Rozhodně ne. V nedávné době se mi narodil syn, takže budu dovolenou trávit doma.“

Co říkáte na rozdělení první ligy na dvě skupiny? Myslíte si, že to prospěje samotné kvalitě hry?

“To budeme moci hodnotit až v průběhu sezony či na jejím konci. Každopádně ubude cestování.“

Myslíte si, že je kádr dostatečně silný, aby vybojoval postup do extraligy už v příští sezoně?

“Určitě ano, ale bude hodně záležet na tom, jak se sehrajeme a jak dobrou vytvoříme partu.“

Boleslav už nebude v první lize soupeřit s Ústím nad Labem. Je to velká výhoda?

“Lepší to asi bude, ale na druhou stranu se budeme dále potkávat se silnými týmy jako je Hradec Králové či Kometa Brno.“

Může se podle Vás stát, že bude v první lize chybět tak kvalitní soupeř, jako je Ústí? Nyní budou všichni očekávat, že bude nejlepší právě boleslavský tým.

Já myslím, že my to budeme muset potvrdit. Všechny kluby se na nás budou chtít vytáhnout. Tudíž nás nečeká nic lehkého. Nicméně věříme, že to zvládneme.“

Děkuji za rozhovor.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav