BK MLADA BOLESLAV
19. 7. 2017 | Vojtěch Drbohlav

V Boleslavi o mě byl zájem, je to krok vpřed, hlásí Oldrich Kotvan

M l. B o l. – Boleslavští hokejisté se v pondělí 17. července vrátili z letní dovolené a tento týden tráví ještě přípravou na suchu. Zaměřují se zejména na silový trénink a jsou rozdělení na obránce a útočníky. Tréninky navíc absolvují ještě hokejisté ročníku narození 1994 a mladší. Jednou z několika nových tváří v Bruslařském klubu se stal exzlínský obránce Oldrich Kotvan (na snímku). Jak ve videorozhovoru pro klubový YouTube kanál prozradil, měl o něj sportovní manažer Luděk Bukač zájem již před čtyřmi lety.

Obránci BK Mladá Boleslav nastoupili na první ranní trénink po dovolené už v půl deváté ráno. Nejprve šli do tělocvičny, která je situovaná v malé hale. Po několika minutách se vrátili zpět do velké haly ŠKOENERGO Arény, kde mají již od jara připravenou improvizovanou posilovnu s několika stroji nebo činkami.

Na tréninku byla znát uvolněná a přátelská atmosféra. Obránci se připravovali pod vedením kondičního trenéra, Viktora Ujčíka a v Mladé Boleslavi dobře známého Borise Žabky. Oldrich Kotvan působil na tréninku velice aktivně s velkou chutí do práce, nejvíc času trávil s Ronaldem Knotem, ale stihl se seznámit i s brankářem Brandonem Maxwellem, s nímž se podle svých slov setkal poprvé a hned společně odcházeli z tréninku až jako poslední.

"S Brandonem Maxwellem jsme se viděli poprvé, seznámili jsme se a podali ruce. Jak na mě koukal na tréninku, asi viděl, že jsem slabý. (smích) Zeptal se mě, jestli si s ním chci dát břicho. Sice bylo po dovolené, ale řekl jsem, že to zkusím. Měly to být dvě kola, zvládli jsme ale jen jedno. Musím říct, že to bohatě stačilo," usmíval se Kotvan po jednom z náročnějších silových cvičení.

Podle šestadvacetiletého obránce se příprava v Mladé Boleslavi a Zlíně, kde působil v posledních pěti letech, liší. "Tady máme kondičního trenéra a je to zaměřené více na sílu, zatímco ve Zlíně si to trenéři řídili sami, také jsme tam víc běhali a zaměřovali na kondici," popsal Kotvan rozdíly.

Přiznal také, že už jednou nebyl daleko od toho, aby v Bruslařském klubu působil. "Sportovní manažer pan Bukač mě oslovil už před čtyřmi lety. Pořád jsem to měl v hlavě a vnitřní hlas mi říkal, že bych měl jít sem. Uvidíme, jaká sezóna nás čeká."

Podívejte se na kompletní videorozhovor, v němž není řeč pouze o boleslavském hokeji:

Další články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.