BK MLADA BOLESLAV
19. 7. 2017 | Vojtěch Drbohlav

V Boleslavi o mě byl zájem, je to krok vpřed, hlásí Oldrich Kotvan

M l. B o l. – Boleslavští hokejisté se v pondělí 17. července vrátili z letní dovolené a tento týden tráví ještě přípravou na suchu. Zaměřují se zejména na silový trénink a jsou rozdělení na obránce a útočníky. Tréninky navíc absolvují ještě hokejisté ročníku narození 1994 a mladší. Jednou z několika nových tváří v Bruslařském klubu se stal exzlínský obránce Oldrich Kotvan (na snímku). Jak ve videorozhovoru pro klubový YouTube kanál prozradil, měl o něj sportovní manažer Luděk Bukač zájem již před čtyřmi lety.

Obránci BK Mladá Boleslav nastoupili na první ranní trénink po dovolené už v půl deváté ráno. Nejprve šli do tělocvičny, která je situovaná v malé hale. Po několika minutách se vrátili zpět do velké haly ŠKOENERGO Arény, kde mají již od jara připravenou improvizovanou posilovnu s několika stroji nebo činkami.

Na tréninku byla znát uvolněná a přátelská atmosféra. Obránci se připravovali pod vedením kondičního trenéra, Viktora Ujčíka a v Mladé Boleslavi dobře známého Borise Žabky. Oldrich Kotvan působil na tréninku velice aktivně s velkou chutí do práce, nejvíc času trávil s Ronaldem Knotem, ale stihl se seznámit i s brankářem Brandonem Maxwellem, s nímž se podle svých slov setkal poprvé a hned společně odcházeli z tréninku až jako poslední.

"S Brandonem Maxwellem jsme se viděli poprvé, seznámili jsme se a podali ruce. Jak na mě koukal na tréninku, asi viděl, že jsem slabý. (smích) Zeptal se mě, jestli si s ním chci dát břicho. Sice bylo po dovolené, ale řekl jsem, že to zkusím. Měly to být dvě kola, zvládli jsme ale jen jedno. Musím říct, že to bohatě stačilo," usmíval se Kotvan po jednom z náročnějších silových cvičení.

Podle šestadvacetiletého obránce se příprava v Mladé Boleslavi a Zlíně, kde působil v posledních pěti letech, liší. "Tady máme kondičního trenéra a je to zaměřené více na sílu, zatímco ve Zlíně si to trenéři řídili sami, také jsme tam víc běhali a zaměřovali na kondici," popsal Kotvan rozdíly.

Přiznal také, že už jednou nebyl daleko od toho, aby v Bruslařském klubu působil. "Sportovní manažer pan Bukač mě oslovil už před čtyřmi lety. Pořád jsem to měl v hlavě a vnitřní hlas mi říkal, že bych měl jít sem. Uvidíme, jaká sezóna nás čeká."

Podívejte se na kompletní videorozhovor, v němž není řeč pouze o boleslavském hokeji:

Další články

Aktuality

20.02.2020

B tým proti Žabonosům

Mladoboleslavský B tým odehraje v sobotu 22. února od 17:00 poslední utkání základní části Krajské ligy mužů Středočeského kraje. Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera na domácím ledě přivítají tým posledních Žabonos. Bruslaři již nemohou v tabulce skončit první, utkání ale rozhodne o tom, zda Boleslavští budou druzí, nebo až třetí.

18.02.2020

Dorost v Jičíně

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pátek 21. února od 17:30 extraligové utkání proti Vítkovicím v Jičíně. V sousedním okresním městě budou chtít Bruslaři propagovat mladoboleslavský hokej. Dorazí také vybraní hráči A týmu a uskuteční se jejich autogramiáda. Všichni fanoušci jsou zváni.

12.02.2020

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pondělí 24. února od 17:30 na domácím ledě přípravný zápas proti americkému klubu Boston Advantage. Vstup na utkání je tradičně zdarma, příchod je možný bočním vchodem od malé haly.

05.02.2020

Sjednocení časů

Český svaz ledního hokeje v zájmu zajištění regulérnosti závěru základní části Tipsport extraligy opět stanovil jednotný začátek všech utkání 51. a 52. kola. Bruslaři tak v úterý 3. března odehrají zápas na Kladně od 17:30 a poslední utkání základní části potom v pátek 6. března doma se Zlínem od 18:00.

29.01.2020

Zohorna nominován

Českou reprezentaci čeká příští týden třetí akce sezony, trenérský štáb dnes oznámil nominaci na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Pozvánku dostal boleslavský útočník Radim Zohorna. Dalších pět Bruslařů je potom na pozicích náhradníků - obránci Marek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci David Šťastný, Ondřej Najman a Adam Zbořil.

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
HC Žabonosy
×
Dnes v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC ZUBR Přerov