BK MLADA BOLESLAV
3. 1. 2018 | Jitka Čechová

V Boleslavi bude působit Američan Samuels

M l. B o l. – Do BK Mladá Boleslav přichází Američan Jordan Blaine Samuels (na internetu dohledatelný pod jménem Jordan Samuels-Thomas). Sedmadvacetiletý útočník původem z Connecticutu přichází do středočeského města prozatím do konce tohoto ročníku. „Od začátku sezony dáváme málo branek. Potřebujeme zapracovat na brankovišti,“ komentuje příchod nováčka sportovní manažer Mgr. Luděk Bukač. „Jordan asi není vyloženě střelec, ale potřebujeme jeho důraznou hru – před brankou i u mantinelu,“ dodává.

Profil

Svá juniorská léta odehrál Jordan Blain Samuels za Waterloo Black Hawks (USHL), posléze pokračoval na univerzitě Bowling Green State, kde hrál za tamější tým Bowling Green Falcons. Následoval přestup na Quinnipiac University, kde oblékl pro změnu dres tohoto univerzitního týmu. Dohromady odehrál Samuels za čtyři roky vysokoškolského hokeje 148 zápasů, vstřelil 50 gólů a na 54 přihrál.

Samuels byl v roce 2009 draftován týmem NHL Atlanta Thrashers. Ta ovšem v roce 2011 zmizela z hokejové mapy NHL a její majitelé přestěhovali klub do Winnipegu. Právě ten poskytl práva na Samuelse celku Buffalo Sabres. Od Buffala dostal sedmadvacetiletý útočník jednoletou smlouvu, nikdy za něj ale nenastoupil.

Následující ročníky strávil v týmech AHL a ECHL. Do Mladá Boleslavi přichází z prvně zmíněné ligy, konkrétně celku San Diego Gulls.

Statistiky

Další články

Aktuality

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.

06.05.2019

Zohorna doma

Boleslavský útočník Radim Zohorna u českého národního týmu bohužel skončil a na mistrovství světa se tak nepodívá. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Říhy jsou v tom zdravotní problémy.

04.05.2019

Němeček do Finska

Obránce David Němeček skutečně opouští Mladou Boleslav. Odchází na zahraniční angažmá do Finska. Jako novou posilu ho představil klub Rauman Lukko.

02.05.2019

Nově s UPS

BK Mladá Boleslav zahájil novou spolupráci se společností UPS. UPS poskytuje dopravní služby a nově se připojila k poskytování dopravních služeb v našem FANSHOPU a fanouškům přináší možnost ušetřit. U přepravy s UPS se totiž neplatí poplatek za dobírku. Dále nabízí nejlevnější dopravu až domů a při nákupu nad 1.200,- Kč je doprava ZDARMA. Více informací o společnosti UPS naleznete zde.