BK MLADA BOLESLAV
4. 9. 2014 | Štěpán Tomš

Už nechceme být barážovým klubem, zaznělo na tiskové konferenci

M i c h a l o v i c e – V golfovém klubu na Michalovicích se sešel kompletní kádr BK Mladá Boleslav, vedení i členové představenstva. Probíral se rozpočet, ambice mužstva i jeho složení. “Tým máme silný. Je tu hodně mladých hráčů, kteří se můžou učit od zkušených hokejistů, jakými jsou David Výborný nebo Michal Broš,“ řekl generální manažer Mgr. Jan Tůma. Bruslaři mimo všeho ostatního, o čem se dočtete níže, také představili nové dresy pro nadcházející extraligovou sezonu 2014/2015.

Hosty přivítal předseda představenstva a spolumajitel klubu Jan Plachý a hned se zamyslel nad novou sezónou. “Doufám, že letos už budeme hrát v extralize důstojnou roli. Všichni tady tomu věříme.“

Hospodařit se bude s vyrovnaným rozpočtem

Jedna ze stěžejních otázek na tiskové konferenci se týkala financování sezóny. “Klub do sezóny vstoupí s vyrovnaným rozpočtem, který se oproti 1. lize povedlo významně navýšit,“ uvedl k rozpočtu Plachý. Generální manažer Mgr. Jan Tůma pak prozradil, že rozpočet by se měl těsně přehoupnout nad osmdesátimilionovou hranici.

“Výrazně nám při financování pomoháhá automobilka ŠKODA AUTO, ale i spousta menších partnerů. Za to bych jim chtěl velmi poděkovat,“ uzavřel téma rozpočtu Plachý.

Radim Vrbata se zatím v Boleslavi hrát nechystá

Přítomné hosty rozesmál spolumajitel klubu Radim Vrbata. Na otázku, zda nezvažoval po konci ve Phoenixu velký návrat do Mladé Boleslavi, bez váhání našel odpověď. “To by asi sponzoři museli přidat ještě trochu víc,“ řekl se širokým úsměvem.

Místo do Boleslavi se za hokejovým angažmá přestěhoval z vyprahlé arizonské metropole do kanadské Britské Kolumbie. Do týmu Vancouver Canucks. “Pár let ještě v Boleslavi nebudu.“

Udělal se kus práce

Mgr. Jan Tůma si pochvaloval, že se podařilo udržet zkušenou trenérskou dvojici i základ úspěšného týmu. Zmínil i to, že vedle sportovního úseku klub upravoval i zázemí. “Rekonstrukcí prošla kabina hostujícího týmu, naše šatna, zázemí pro rozhodčí a zapracovalo se i na dalších technických detailech nutných pro extraligu,“ vyjmenoval letní úpravy boleslavského zimního stadionu.

Znepokojený byl poznámkou, kterou zaslechl před setkáním. A sice hanlivou přezdívkou “barážový klub“, jak se týmu po neúspěšných letech v extralize mezi některými fanoušky začalo říkat. “Letos barážový klub nebudeme,“ ujišťoval s tím, že předpovídat týmu nějaké umístění je před sezónou ošidné.

Vyhrávat chceme pokaždé

Ani trenér František Výborný nechtěl svůj tým pasovat do jákekoli role. “Do sezóny jdeme s obrovskou pokorou. Těžko soudit, jestli můžeme být štikou ligy, nebo ne.“

V přípravě se týmu dařilo, z jedenácti zápasů prohrál v základní hrací době pouze jediný. “Říká se, že výsledky v přípravě nejsou důležité, ale podle mě je to alibismus. My chceme vyhrávat každý zápas,“ uvedl trenér Výborný a hodnotil kvalitu týmu. “Máme psychicky odolné mužstvo a v něm zdravou konkurenci. Chceme rychle přijít o nálepku nováčka. Aby nás soupeři respektovali a neříkali si, že proti nám jsou body povinnost.“

David Výborný, kapitán týmu, po pádu Boleslavi z extraligy před dvěma lety prohlásil, že se za sestup cítí zodpovědný. “Ty dva roky v 1. lize nás zocelily,“ prohlásil teď po návratu mezi elitu.

Sportovní manažer Mgr. Luděk Bukač mluvil o skládání týmu během letní přestávky. Velkou radost měl z návratu útočníka Tomáše Hyky do Mladé Boleslavi. „Nepočítali jsme s tím, že by se tu mohl objevit. Podle mě je Tomáš nejlepším hráčem ročníku ´93, který letos bude hrát v republice,“ pochvaloval si Bukač.

“Měl jsem jednoduché rozhodování, protože jsem se vrátil domů. Nabídku Boleslavi jsem přivítal,“ řekl ke svému návratu Tomáš Hyka.

Robar vyprávěl v českém jazyce

Obránce Mitja Robar zase po třech letech v německé soutěži postrádal motivaci. “Hledal jsem novou výzvu. Znal jsem Františka Výborného a Jana Vidnera, to mi rozhodování o příchodu do Mladé Boleslavi ulehčilo,“ vyprávěl v anglickém jazyce a při další otázce přepl rovnou do českého jazyka.

“Boleslav je město malý, ale pěkný. Nejsme veliký tým, ale snaživý a rychlý,“ prozradil přednosti Bruslařů Robar a do řeči mu skočil trenér Výborný.

“Vždyť jsi z o něco větší vesnice než Boleslav. Vám tam chodily ovce a kozy po ledě,“ ukončil humornými slovy tiskovou konferenci. Po oficiální části čekal na členy týmu golfový program.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.