BK MLADA BOLESLAV
22. 1. 2010 | Michal Miškovský

Už je to pro mě normální zápas, říká o duelu proti Energii Miroslav Duben

M l. B o l. – Po zisku loňského titulu s Karlovými Vary se stáhl do ústraní a nabral směr Mladá Boleslav. Miroslav Duben (na snímku) stál v letošní sezoně třikrát u skalpu svého bývalého zaměstnavatele, ale v pátek to nevyšlo. “Stříleli jsme hodně, ale buďto si s tím poradil gólman, anebo jsme trefovali hráče,“ litoval poctivý bek.

Takže je to jen o štěstí, nebo vám v předchozích zápasech proti Varům vycházelo něco lépe?

“Asi je to opravdu štěstí. Ve Varech jsme hráli pokaždé pozorně a z normálních šancí jsme dávali góly. Díky tomu jsme dostali soupeře do pozice, že se do nás musí tlačit. To samé se teď povedlo Varům. Poodskočili nám a pak je to vždycky těžké.“

Jaké jsou pro vás vlastně vzájemné zápasy proti bývalým spoluhráčům?

“V průběhu sezony už odeznívá ta pravá euforie. I kluci se tam už docela obměnili, je to pro mě víceméně normální zápas.“

Takže už žádné hecování neprobíhá?

“Kdepak, to nebylo ani dřív.“ (usmívá se)

Fanoušci Energie si na vás však na konci vzpomněli a vyvolávali vaše jméno…

“Je to samozřejmě příjemné. Strávil jsem tam čtyři roky, což je nějaká doba. Děkuju jim za to.“

V neděli vás čeká další západočeský soupeř – Plzeň…

“Sice jsme je ještě ani jednou neporazili, ale pojedeme odehrát zápas s dobrou obranou a uvidíme, s čím na nás přijdou. Minule jsme v Plzni dlouhou dobu vedli 1:0 a musíme se pokusit držet co nejdéle vyrovnaný výsledek i tentokrát.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.