BK MLADA BOLESLAV
22. 1. 2010 | Michal Miškovský

Už je to pro mě normální zápas, říká o duelu proti Energii Miroslav Duben

M l. B o l. – Po zisku loňského titulu s Karlovými Vary se stáhl do ústraní a nabral směr Mladá Boleslav. Miroslav Duben (na snímku) stál v letošní sezoně třikrát u skalpu svého bývalého zaměstnavatele, ale v pátek to nevyšlo. “Stříleli jsme hodně, ale buďto si s tím poradil gólman, anebo jsme trefovali hráče,“ litoval poctivý bek.

Takže je to jen o štěstí, nebo vám v předchozích zápasech proti Varům vycházelo něco lépe?

“Asi je to opravdu štěstí. Ve Varech jsme hráli pokaždé pozorně a z normálních šancí jsme dávali góly. Díky tomu jsme dostali soupeře do pozice, že se do nás musí tlačit. To samé se teď povedlo Varům. Poodskočili nám a pak je to vždycky těžké.“

Jaké jsou pro vás vlastně vzájemné zápasy proti bývalým spoluhráčům?

“V průběhu sezony už odeznívá ta pravá euforie. I kluci se tam už docela obměnili, je to pro mě víceméně normální zápas.“

Takže už žádné hecování neprobíhá?

“Kdepak, to nebylo ani dřív.“ (usmívá se)

Fanoušci Energie si na vás však na konci vzpomněli a vyvolávali vaše jméno…

“Je to samozřejmě příjemné. Strávil jsem tam čtyři roky, což je nějaká doba. Děkuju jim za to.“

V neděli vás čeká další západočeský soupeř – Plzeň…

“Sice jsme je ještě ani jednou neporazili, ale pojedeme odehrát zápas s dobrou obranou a uvidíme, s čím na nás přijdou. Minule jsme v Plzni dlouhou dobu vedli 1:0 a musíme se pokusit držet co nejdéle vyrovnaný výsledek i tentokrát.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Slavia Praha