BK MLADA BOLESLAV
17. 8. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Úspěch mladšího dorostu! Na mezinárodním turnaji v Ostravě skončil druhý jen o bod

O s t r a v a – Mladší dorostenci se v úterý a ve středu 16. a 17. srpna 2016 zúčastnili mezinárodního turnaje Ostrava cup, který jim vyšel opravdu na výbornou. Mladí Bruslaři ani jednou neprohráli a chyběl jim jen jeden bod k tomu, aby celý turnaj ovládli. Zaslouženě se však mohou radovat z druhého místa. Nejlepším brankářem celého turnaje byl vyhlášen Matěj Rylich z Bruslařského klubu.
Matěj Rylich
Boleslavský brankář Matěj Rylich si převzal ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje.

Každý zápas turnaje se hrál 2x20 minut s tím, že každá dvacetiminutovka byla bodovaná zvlášť. Za výhru se do turnajové minitabulky přičítaly tři body, za remízu jeden.

Boleslavští se na úvod turnaje střetli s polskými Tychy, které porazili 4:2, poté se utkali s pořadatelskými Vítkovicemi, s nimiž remizovali 2:2. Druhý a zároveň poslední hrací den vyšel týmu ze Středočeského kraje ještě lépe. Ve vítkovické Multifunkční hale totiž vyhrál oba zápasy. Nejdříve Bruslaři porazili slovenský Poprad 1:0 a zvítězili i nad Třincem (3:2).

Svěřenci trenérů Tomáše Černíka a Radka Nováka mohli tedy po skvěle odehraném turnaji pomýšlet i na vítězství, jenže domácí Vítkovice získaly o bod více. A tak se boleslavští mladší dorostenci umístili na druhém místě. Třetí byl Poprad, na čtvrté příčce Tychy a poslední se umístil Třinec.

Ostrava cup tedy pro Mladou Boleslav skončil úspěšně. Mladší dorostence čekají do začátku nového extraligového ročníku už jen dva zápasy. Ve středu 24. srpna se představí v Praze proti Letňanům a generálku sehrají v pátek 26. srpna doma proti Liberci.

Další články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).