BK MLADA BOLESLAV
18. 5. 2019 | Lukáš Chuchválek

Úspěch! Výběr žáků U11 a U12 získal zlato a bronz na turnaji ve Finsku


M l. B o l. - Mladí Bruslaři z kategorie žáků do 11 a do 12 let se účastnili projektu Czech North hockey, tedy utvořili tým společně se stejně starými hokejisty Liberce a Hradce Králové, který v turnaji Finland Lions Cup v rámci prestižní mládežnické série Legacy Global Sports získal zlaté a bronzové medaile. Turnaj se uskutečnil od 19. do 21. dubna 2019, v němž výběr Czech North hockey porazil ve finále finský tým z Turku a v zápase o bronz porazil další finský tým z Esspa. Z Boleslavi se účastnili

Turnaj, rozdělený do dvou kategorií AA a AAA, hrálo osm týmů ve dvou skupinách ve formátu 2x18 minut plus finálové zápasy 2x20 minut. Skupina AA se hrála v Nuorisohalli a skupina AAA se hrála v Kisahalli.

Mládežníci zařazení do kategorie AA byli jediným zahraničním účastníkem a svou cestu za zlatem odstartovali zápasem s EKS Espoo vysokou výhrou 6:0. Následující boj s Jää-Ahmat Hyvinkää vyhráli ještě přesvědčivěji 8:0. Proti týmu LeKi Lempäälä si zastříleli s ještě větší chutí a převálcovali ho 13:2. Skupinu B tak přesvědčivě vyhráli a ve čtvrtfinále přestříleli zrovna takovým rozdílem i poslední celek Blues White Espoo 12:1. V semifinále se střetli s dalším celkem z Espoo, tentokrát opět s EKS, kterému opět nastříleli šest branek a nedovolili mu vůbec skórovat. Ve finále zdolali tým Haukat Järvenpää 5:3, jenž svou skupinu také suverénně vyhrál.

Czech North hockey zahájil v kategorii AAA svou cestu vysokou výhrou 8:2 proti švédsko-kanadsko-ruskému týmu Future Star 2007, který smetli sedmigólovou kanonádou ve druhé půli. Ve druhém zápase skupiny A porazili EKS Espoo 3:2, přičemž museli dotahovat vedení soupeře. Skupinu uzavřeli vítězstvím nad dalším finským celkem Jää-Ahmat Hyvinkää vysokou výhrou 6:1. Ve čtvrtfinále si poradili s výsledkem 4:0 s dalším finským soupeřem, tentokrát z Turku, jenž skončil ve skupině B poslední. V semifinále však padli se švédským Team TRUE 3:4 a čekal je boj o bronz. V malém finále tedy přestříleli tým EKS Espoo 9:3 a bronz získali.

Turnaje se zúčastnili tito boleslavští hráči:

Tým AA (U11): František Kovář (brankář), Václav Tětiva (obránce), Filip Matějka, Petr Hanyš, David Churáček, Vojtěch Hora, Štěpán Kolařík (útočníci)

Tým AAA (U12): František Kovář (brankář), Karel Macháček (obránce), Jakub Kristek, Filip Matějka, Lucas Poustecký (útočníci)

Trenéry jsou boleslavští Lukáš Zörkler, Martin Škaloud, liberecký Vojtěch Fiala a hradecký Václav Pánek. Generálním manažerem projektu je Miroslav Matějka.

Představujeme projekt Czech North hockey

Za podpory Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského kraje a všech tří statutárních měst včetně Mladé Boleslavi vznikl projekt „Hokejová mládež tří krajů na světová mistrovství,“ který má za cíl reprezentovat český mládežnický hokej. Vrcholem bude účast na světovém mistrovství „CCM Euro Invite“ ve slovinském Bledu pro hráče od 11 do 14 let. Bude se jednat o již desátý ročník, přičemž v minulosti se konal i v Praze. Toto mistrovství se bude konat v létě od 30. července do 3. srpna 2019. Přihlášeny jsou kromě Czech North hockey mnohé zahraniční týmy včetně několika zámořských. Z Evropy potvrdily svou účast výběry ze Švédska, Finska, Slovenska a z Ruska.

Více informací o turnaji naleznete na webových stránkách CCM: zde.

Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.