BK MLADA BOLESLAV
18. 5. 2019 | Lukáš Chuchválek

Úspěch! Výběr žáků U11 a U12 získal zlato a bronz na turnaji ve Finsku


M l. B o l. - Mladí Bruslaři z kategorie žáků do 11 a do 12 let se účastnili projektu Czech North hockey, tedy utvořili tým společně se stejně starými hokejisty Liberce a Hradce Králové, který v turnaji Finland Lions Cup v rámci prestižní mládežnické série Legacy Global Sports získal zlaté a bronzové medaile. Turnaj se uskutečnil od 19. do 21. dubna 2019, v němž výběr Czech North hockey porazil ve finále finský tým z Turku a v zápase o bronz porazil další finský tým z Esspa. Z Boleslavi se účastnili

Turnaj, rozdělený do dvou kategorií AA a AAA, hrálo osm týmů ve dvou skupinách ve formátu 2x18 minut plus finálové zápasy 2x20 minut. Skupina AA se hrála v Nuorisohalli a skupina AAA se hrála v Kisahalli.

Mládežníci zařazení do kategorie AA byli jediným zahraničním účastníkem a svou cestu za zlatem odstartovali zápasem s EKS Espoo vysokou výhrou 6:0. Následující boj s Jää-Ahmat Hyvinkää vyhráli ještě přesvědčivěji 8:0. Proti týmu LeKi Lempäälä si zastříleli s ještě větší chutí a převálcovali ho 13:2. Skupinu B tak přesvědčivě vyhráli a ve čtvrtfinále přestříleli zrovna takovým rozdílem i poslední celek Blues White Espoo 12:1. V semifinále se střetli s dalším celkem z Espoo, tentokrát opět s EKS, kterému opět nastříleli šest branek a nedovolili mu vůbec skórovat. Ve finále zdolali tým Haukat Järvenpää 5:3, jenž svou skupinu také suverénně vyhrál.

Czech North hockey zahájil v kategorii AAA svou cestu vysokou výhrou 8:2 proti švédsko-kanadsko-ruskému týmu Future Star 2007, který smetli sedmigólovou kanonádou ve druhé půli. Ve druhém zápase skupiny A porazili EKS Espoo 3:2, přičemž museli dotahovat vedení soupeře. Skupinu uzavřeli vítězstvím nad dalším finským celkem Jää-Ahmat Hyvinkää vysokou výhrou 6:1. Ve čtvrtfinále si poradili s výsledkem 4:0 s dalším finským soupeřem, tentokrát z Turku, jenž skončil ve skupině B poslední. V semifinále však padli se švédským Team TRUE 3:4 a čekal je boj o bronz. V malém finále tedy přestříleli tým EKS Espoo 9:3 a bronz získali.

Turnaje se zúčastnili tito boleslavští hráči:

Tým AA (U11): František Kovář (brankář), Václav Tětiva (obránce), Filip Matějka, Petr Hanyš, David Churáček, Vojtěch Hora, Štěpán Kolařík (útočníci)

Tým AAA (U12): František Kovář (brankář), Karel Macháček (obránce), Jakub Kristek, Filip Matějka, Lucas Poustecký (útočníci)

Trenéry jsou boleslavští Lukáš Zörkler, Martin Škaloud, liberecký Vojtěch Fiala a hradecký Václav Pánek. Generálním manažerem projektu je Miroslav Matějka.

Představujeme projekt Czech North hockey

Za podpory Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského kraje a všech tří statutárních měst včetně Mladé Boleslavi vznikl projekt „Hokejová mládež tří krajů na světová mistrovství,“ který má za cíl reprezentovat český mládežnický hokej. Vrcholem bude účast na světovém mistrovství „CCM Euro Invite“ ve slovinském Bledu pro hráče od 11 do 14 let. Bude se jednat o již desátý ročník, přičemž v minulosti se konal i v Praze. Toto mistrovství se bude konat v létě od 30. července do 3. srpna 2019. Přihlášeny jsou kromě Czech North hockey mnohé zahraniční týmy včetně několika zámořských. Z Evropy potvrdily svou účast výběry ze Švédska, Finska, Slovenska a z Ruska.

Více informací o turnaji naleznete na webových stránkách CCM: zde.

Další články

Aktuality

19.10.2019

Vstupenky na Kladno

Vstupenky na nedělní zápas s Kladnem jsou téměř vyprodány. V online prodeji je k dispozici již jen několik vstupenek a další již nebudou do internetového prodeje uvolněny. Poslední vstupenky v řádu několika desítek budou k dispozici v neděli hodinu před začátkem utkání už jen na pokladnách. Dorazte proto na zápas včas.

15.10.2019

Se Spartou dříve

Utkání 21. kola, které je na programu v neděli 24. listopadu, a ve kterém BK Mladá Boleslav přivítá doma celek HC Sparta Praha, zařadila ČT Sport do svého živého vysílání a úvodní vhazování je z tohoto důvodu posunuto už na 14. hodinu.

15.10.2019

Žejdl dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Lukáše Žejdla na Ondřeje Romana v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. Žejdl už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský útočník tak v pátek nepojede s Bruslaři do Karlových Varů.

13.10.2019

B tým nedohrál

Sobotní utkání B týmu proti Královu Dvoru se nedohrálo. Za stavu 4:1 pro Mladou Boleslav totiž před třetí třetinou vypadla elektřina. Výpadek se ukázal být jako rozsáhlý a nepomohlo ani čekání. Po 20 minutách čekání potmě tak hlavní rozhodčí Jan Jílek hráče poslal do kabin a duel ukončil. O tom, zda tento výsledek bude platný, rozhodně ještě příslušná komise Českého svazu ledního hokeje.

12.10.2019

Výjezd do Pardubic

Boleslavští fanoušci se chystají v neděli 27. října podpořit hráče do Pardubic. A protože je druhý den státní svátek, a většinou tak odpadá ranní vstávání, doufá Boleslavská Smečka, že vypraví alespoň dva autobusy. Přihlašujte se a pomozte Bruslařům být v Pardubicích jako doma!

05.10.2019

MHD z fotbalu na hokej

V neděli 6. října vypraví Dopravní podnik Mladá Boleslav pro fanoušky sportu linku, která je přepraví z fotbalového stadionu k hokejovému. Po fotbalovém utkání FK Mladá Boleslav tak bude připraven přímý odvoz před hlavní bránou stadionu. Autobusy budou odjíždět v 17:20, což je cca 5 minut po skončení zápasu. Hokejový zápas Bruslařů začíná v 18:30.