BK MLADA BOLESLAV
18. 5. 2019 | Lukáš Chuchválek

Úspěch! Výběr žáků U11 a U12 získal zlato a bronz na turnaji ve Finsku


M l. B o l. - Mladí Bruslaři z kategorie žáků do 11 a do 12 let se účastnili projektu Czech North hockey, tedy utvořili tým společně se stejně starými hokejisty Liberce a Hradce Králové, který v turnaji Finland Lions Cup v rámci prestižní mládežnické série Legacy Global Sports získal zlaté a bronzové medaile. Turnaj se uskutečnil od 19. do 21. dubna 2019, v němž výběr Czech North hockey porazil ve finále finský tým z Turku a v zápase o bronz porazil další finský tým z Esspa. Z Boleslavi se účastnili

Turnaj, rozdělený do dvou kategorií AA a AAA, hrálo osm týmů ve dvou skupinách ve formátu 2x18 minut plus finálové zápasy 2x20 minut. Skupina AA se hrála v Nuorisohalli a skupina AAA se hrála v Kisahalli.

Mládežníci zařazení do kategorie AA byli jediným zahraničním účastníkem a svou cestu za zlatem odstartovali zápasem s EKS Espoo vysokou výhrou 6:0. Následující boj s Jää-Ahmat Hyvinkää vyhráli ještě přesvědčivěji 8:0. Proti týmu LeKi Lempäälä si zastříleli s ještě větší chutí a převálcovali ho 13:2. Skupinu B tak přesvědčivě vyhráli a ve čtvrtfinále přestříleli zrovna takovým rozdílem i poslední celek Blues White Espoo 12:1. V semifinále se střetli s dalším celkem z Espoo, tentokrát opět s EKS, kterému opět nastříleli šest branek a nedovolili mu vůbec skórovat. Ve finále zdolali tým Haukat Järvenpää 5:3, jenž svou skupinu také suverénně vyhrál.

Czech North hockey zahájil v kategorii AAA svou cestu vysokou výhrou 8:2 proti švédsko-kanadsko-ruskému týmu Future Star 2007, který smetli sedmigólovou kanonádou ve druhé půli. Ve druhém zápase skupiny A porazili EKS Espoo 3:2, přičemž museli dotahovat vedení soupeře. Skupinu uzavřeli vítězstvím nad dalším finským celkem Jää-Ahmat Hyvinkää vysokou výhrou 6:1. Ve čtvrtfinále si poradili s výsledkem 4:0 s dalším finským soupeřem, tentokrát z Turku, jenž skončil ve skupině B poslední. V semifinále však padli se švédským Team TRUE 3:4 a čekal je boj o bronz. V malém finále tedy přestříleli tým EKS Espoo 9:3 a bronz získali.

Turnaje se zúčastnili tito boleslavští hráči:

Tým AA (U11): František Kovář (brankář), Václav Tětiva (obránce), Filip Matějka, Petr Hanyš, David Churáček, Vojtěch Hora, Štěpán Kolařík (útočníci)

Tým AAA (U12): František Kovář (brankář), Karel Macháček (obránce), Jakub Kristek, Filip Matějka, Lucas Poustecký (útočníci)

Trenéry jsou boleslavští Lukáš Zörkler, Martin Škaloud, liberecký Vojtěch Fiala a hradecký Václav Pánek. Generálním manažerem projektu je Miroslav Matějka.

Představujeme projekt Czech North hockey

Za podpory Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského kraje a všech tří statutárních měst včetně Mladé Boleslavi vznikl projekt „Hokejová mládež tří krajů na světová mistrovství,“ který má za cíl reprezentovat český mládežnický hokej. Vrcholem bude účast na světovém mistrovství „CCM Euro Invite“ ve slovinském Bledu pro hráče od 11 do 14 let. Bude se jednat o již desátý ročník, přičemž v minulosti se konal i v Praze. Toto mistrovství se bude konat v létě od 30. července do 3. srpna 2019. Přihlášeny jsou kromě Czech North hockey mnohé zahraniční týmy včetně několika zámořských. Z Evropy potvrdily svou účast výběry ze Švédska, Finska, Slovenska a z Ruska.

Více informací o turnaji naleznete na webových stránkách CCM: zde.

Další články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.