BK MLADA BOLESLAV
19. 3. 2015 | Lukáš Chuchválek

Určitě to Třinci nedáme zadarmo, velí Milan Mikulík

M l. B o l. - Série s Třincem se po domácím dvojzápase stěhuje opět na východ. Možná Bruslaře čeká poslední zápas sezóny po další těsné prohře 1:2, možná ne. K mikrofonu se postavil Milan Mikulík (na snímku), jenž tvrdí, že si tým na Třinec věří a rozhodně jejich mečbol znepříjemní a nedají jim vůbec nic zadarmo.

Milane, hrálo se vyrovnané utkání, které jste ztratili ve druhé třetině. Kde tam byl problém?

My jsme zaspali prvních osm minut a Třinec je natolik silný, že tomu týmu stačí pár šancí a vždycky nějakou promění. Takže musíme hrát zodpovědně, protože když se objeví nějaké to okénko vzadu, oni to potrestají. Snažili jsme se celý zápas a myslím si, že jsme odvedli dobrý výkon. Třinci padly dva góly a nám bohužel jen jeden. Je to škoda, že je to zase prohra o gól. Chtěli jsme sérii srovnat na 2:2, ať je to trošku větší drama. Teď pojedeme ven a určitě to Třinci nedáme zadarmo. Doufám, že je to bude trochu bolet a vezmeme jim trochu sil.

Jak velkou překážkou je pro vás třinecký brankář Hrubec?

Chytal výborně celou sezónu. Ti kluci si věří a on je sebevědomý. Prostě chytne nějakou gólovku, dostane se do toho a potom tu bránu výborně zavře. K tomu má před sebou výborné beky, takže se k němu těžko dostáváme, ale hrajeme s nimi vyrovnanou partii a my si to užíváme.

Třinec vás potřetí porazil tím nejtěsnějším rozdílem. Čím to podle vás je, že je to vždycky jen o ten jeden gól?

Mají zkušené mužstvo. Vědí, jak to mají hrát a myslím si, že si výsledek docela hlídají a pohlídají si i vedení o ten jeden gól. Je to tím, že mají prostě výborné hráče. Umí plnit povinnosti, které jim trenér naordinuje, a zvládají dobře koncovky.

Co se dá čekat od zápasu, v kterém to už Třinec může ukončit?

My jim určitě nedáme nic zadarmo. Chystáme se na to už ode dneška, může se stát cokoliv a my tomu věříme. Sám jste říkal, že s nimi hrajeme vyrovnanou hru o jeden gól tři zápasy, takže si na ně věříme. Nic vzdávat nebudeme.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.